Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ks63b 
Wys³any: 2017-04-15, 16:37   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam
Posiadam festola,ju¿ ze dwa lata,da siê nim wyci±æ wszystkie wtr±cenia (bez gar¶ci piachu) i daje radê bardzo dobrze ,oczywi¶cie klar musi byæ wyschniêty.U mnie warunki nie kabinowe :spoko: ^^
pozdrawiam
 

Eytan
Wys³any: 2017-04-15, 17:55   
0
UP DOWN

Posty: 12
To chyba sobie zakupiê tak± zabawkê jak trochê kasy bêdzie :spoko:
Trudno tym wyci±æ jaki¶ syf ? Jakie¶ super zdolno¶ci manualne trzeba mieæ ?
A i jeszcze jedno, na bezbarwnym robi mi siê co jaki¶ czas kilka oczek :/ wykluczam winê powietrza bo czasami na jednym elemencie nie ma wcale a obok kilka siê trafi...
Mo¿e byæ ¿e za d³ugo czekam miêdzy warstwami bezbarwnego ? ( General 6000 )
 

rustin
Wys³any: 2017-04-16, 21:29   
0
UP DOWN

Posty: 7
W miejscu styku zderzaku i b³onnika pojawi³ siê nalot rdzawy. Zrzuce zderzak, wyczyszcze ile siê da i na to po³o¿ê app rstop,podklad akrylowy, szpachla, podklad akrylowy w sprayu i na to lakier. Czy tak mo¿e byæ?
Kiedy¶ próbowa³em Brunox i lipa, nak³adalem te¿ podk³ad reaktywny novol i na to akrylowy ale po kilku miesi±cach by³a rdza mimo wyczyszczenia rdzy ( to by³o poprzednie auto)
 

KK 
Wys³any: 2017-04-16, 23:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pod³ó¿ podk³adkê z jakiego¶ miêkkiego materia³u miêdzy b³otnik a zderzak. Rdza prawdopodobnie wychodzi poniewa¿ wystêpuje jakie¶ tarcie i jeden element przeciera farbê. Ods³ania siê go³a stal i jest rdza.
Chyba, ¿e farba jest, a rdza wychodzi z pod spodu. Ogólnie jak wyczy¶cisz rdzê do 0, to na to wystarczy epoxyd, kolor w³a¶ciwy i nie bêdzie problemu. ¯adnych gówien w sprayu. Nie szpachluje siê na podk³ad akrylowy w sprayu, ani na epoxydowy w sprayu.
_________________

 
 

Abartodziej
Wys³any: 2017-04-19, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dobry wieczor ;)
Czy ktorys z bardziej doswiadczonych odemnie Kolegow jest w stanie mi podpowiedziec co jest przyczyna takiego oto efektu ? Polozone na podkladzie, rozcienczone 50%, pistolet speedway 1,8mm ; cisnienie 2bary.
Pozdrawiam

IMG_0596.JPG
Plik ¶ci±gniêto 31 raz(y) 458.66 KB

IMG_0593.JPG
Plik ¶ci±gniêto 34 raz(y) 1.78 MB

IMG_0590.JPG
Plik ¶ci±gniêto 17 raz(y) 1.44 MB

 

KK 
Wys³any: 2017-04-19, 23:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Podk³ad rozcieñcza³e¶ 50%?
_________________

 
 

Abartodziej
Wys³any: 2017-04-19, 23:44   
0
UP DOWN

Posty: 4
Podklad tak jak na puszcze bylo napisane- 30%. Baze lamborginhi perla rozcienczylem 50%
 

GMC
Wys³any: 2017-04-20, 00:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Jaki podk³ad?
Jaka baza? Z allegro? Jaki rozcieñczalnik?
 

Abartodziej
Wys³any: 2017-04-20, 01:04   
0
UP DOWN

Posty: 4
Podklad firmy aspen, rozcienczalnik ofo, baza lamborginhi oez arancio boreal perla
 

KK 
Wys³any: 2017-04-20, 23:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
OFO... co to jest za syf? Rozcieñczalnik u¿ywa siê takiego samego producenta jak producent bazy.
_________________

 
 

Abartodziej
Wys³any: 2017-04-21, 11:30   
0
UP DOWN

Posty: 4
Malujac drugi raz po kasku tym samym zestawem dziwne pêkniêcia pojawily sie dokladnie w tych samych miejscach, nie wystapily nowe. Nie mialem mozliwosci dobrania rozcienczalnika po producencie poniewaz dostalem te baze od znajomego, przelana do jakies innej nie oryginalnej puszki. Wydaje mi sie, ze jezeli problem tkwilby w rozpuszczalniku to po ponownym malowaniu "pekniecia" powinny pojawic sie w nowych miejscach- no ale moge byc w bledzie
 

jarek1981
Wys³any: 2017-04-21, 21:11   Kask
0
UP DOWN

Posty: 17
Witam. Mo¿e kolega trochê zagalopowa³ siê z tymi materia³ami, lecz bardziej prawdopodobne tu by by³o zastosowanie s³abych materia³ów przez producenta kasku, lub przez poprzedniego lakiernika. Raczej wielu lakierników to wie jak zachowuj± siê te materia³y, a i wielu lakierników pamiêta np. zderzaki z polskich fabryk (lanosy, leganzy, itp pokraki). Tam siê wa¿y³o na byle przeciêciu, a tu poprostu kto¶ bardziej do¶wiadczony mo¿e by podo³al z tematem, ogólnie materia³ by³ kiepski i reagowa³ jak powinien lub nie powinien ;) . Ja w tej sytuacji u¿y³bym z czyst± przyjemno¶ci± materia³ów wodnych, ³±cznie z podk³adem i tu te¿ ostro¿nie. Dobrze wysusz, szlifuj i od nowa.
 

KK 
Wys³any: 2017-04-22, 19:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Zdzieraj wszystko do go³ego i od nowa. Na porz±dnych produktach. Na materia³ach obcych siê nie pracuje, poniewa¿ nie mo¿na daæ ¿adnej gwarancji na naprawê.
_________________

 
 

r.t. 
Wys³any: 2017-04-23, 15:12   
0
UP DOWN

Posty: 21
Sk±d: Sulejówek/W-wa
Cze¶æ. Czy na podk³ad epoksydowy mo¿na po³o¿yæ na mokro Raptora?
Je¶li nie, to ile czasu potrzeba aby w takiej temp jak dzisiaj utwardzi siê podk³ad?


pozdr
Artur
 

grubazjusz
Wys³any: 2017-04-24, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 3
Cze¶æ. Jestem nowy na forum i mam pytanko. Lakierowa³em model w skali 1:24 lakierami w sprayu firmy motip (oczywi¶cie akryle), pierw podk³ad motipa szary, potem kanadyska zieleñ metalik te¿ motpia, po³o¿y³em 3 warstwy, lakier by³ ju¿ ³adnie pokryty itp ale zauwa¿y³em, ze na rogu by³y 2 malutkie kropeczki nie domalowane (jak ig³a) wiêc postanowi³em po³o¿yæ jeszcze jedn± warstwê w miejscu gdzie te kropeczki by³y. to odt³u¶ci³êm powieszchniê (p³ynem do naczyñ, wcze¶niej tak robi³em nic sie nie dzia³o) i psik³em delikatnie lakierem. dziurki sie pokry³y ale lakier na ca³ym boku siê zwa¿y³. jaki mo¿e byæ powód zwa¿enia sie lakieru? poprostu lakier zacz±³ siê marszyæ. i jeszcze jedno pytanko, clar daje sie na jeszcze mokry metalic czy juz na wpe³ni suchy lakier? Za pomoc z góry dziêkujê :)
 

kzychu
Wys³any: 2017-04-24, 19:52   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
r.t. podk³ad epoksydowy w aplikacji na mokro zamyka siê baz± i klarem po 1-2 godz. w normalnej
temperaturze (20oC) i jest ok. W przypadku czekania d³u¿szego 12-24 h trzeba zmatowiæ bo nie ma przyczepno¶ci.Ja bym robi³ tak ¿eby nie matowaæ.Nie wiem o jak± temperature Ci chodzi - bo je¶li zewnêtrzn± to grubo po³o¿ony epoksyd bêdzie ze 2 tygodnie mokry.
 

jarek1981
Wys³any: 2017-04-25, 19:59   spray
0
UP DOWN

Posty: 17
grubazjusz. Je¶li malowa³e¶ model kilka warstw po kolei i nic siê nie dzia³o to jak najbardziej w porz±dku. Natomiast malowanie na niby wyschniêty lakier spowodowa³o wa¿enie siê poprzedniej pow³oki. Tak po prostu zadzia³a³ rozpuszczalnik z nowo na³o¿onej pow³oki. Na przysz³o¶æ postaraj siê raczej o wiêcej cierpliwo¶ci i nak³adaj lakier cienkimi warstwami, tym bardziej ¿e by³ to element poprawiany. Przy sprayach naprawdê trzeba dobrze wysuszyæ pow³okê i byæ ostro¿nym przy poprawkach. Powodzonka
 

jarek1981
Wys³any: 2017-04-25, 20:04   spray
+1
UP DOWN

Posty: 17
Nie dopisa³em wcze¶niej bo jako¶ mi wylecia³o. Bezbarwny lakier k³adziesz dopiero na zupe³nie suchy lakier bazowy, taki , który mo¿esz dotykaæ g³askaæ, szuraæ rêk± czy ¶cierk± antystatyczna.
 

grubazjusz
Wys³any: 2017-04-25, 21:09   
0
UP DOWN

Posty: 3
lakier by³ napewno wyschniêty bo le¿a³ chyba z 2 tygodnie w ciep³ym (18-20*C) i dobrze nas³onecznionym miejscu. pow³oka by³a prawie idealna bo by³y te dwie mikro kropeczki.... ehhhh... a mog³em to pêdzelkiem zamalowaæ. zazwyczaj lakierowanie baz± zaczynam od takiej cieniutkiej mgie³ki która ledwo co siada na podk³adzie, k³adê oko³o 4 cienkich warstw bazy i na to clar kilka warstw (oczywi¶cie w odstêpie) odczekanie oko³o 3 dni (zale¿y kiedy mam czas) i polerka. No niestety model terez l±duje w wodzie z kretem. i od nowa ca³a procedura sie zacznie. Dziêki wielkie za pomoc :)
 

bravo21 
Wys³any: 2017-05-01, 19:42   Devilbis gti pro czy gti pro lite ?
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam , mam ma³y dylemat i liczê na wasz± szybk± pomoc a mianowicie chcê zakupiæ u¿ywany pistolet devilbiss 1.3 z dysza przy GTI PRO T1 lub GTI PRO LITE TE10

starszy bordowy GTI PRO koszt 920z³ wygl±da na stan bardzo dobry jest pude³ko wszystkie akcesoria ogólnie zadbany i

nowszy z³oty GTI PRO LITE za 1000z³ te¿ wygl±d bardzo dobry czysty itp. oczywi¶cie pude³ko gad¿ety i paragon bo pistolecik jest jeszcze 1,4 roku na gwarancji ( pan sprzedaj±cy powiedzia³ ¿e nie umie siê do niego przyzwyczaiæ bo od lat lakieruje SAT¡ )

Proszê o pomoc który wybraæ ?

wiem ¿e tak jak z autami nowe nie znaczy lepsze od 3 czy 4 latka

Pozdrawiam
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-05-01, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
nie bierz pistoletów u¿ywek, tak jak g³o¶ników itp bo siê przejedziesz takie moje zdanie
 

bravo21 
Wys³any: 2017-05-01, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 4
sawmaster napisa³/a:
nie bierz pistoletów u¿ywek, tak jak g³o¶ników itp bo siê przejedziesz takie moje zdanie


Dziêki za szybk± odp. ale na nowy mnie nie staæ , chod¼ na tym forum grono ludzi w³a¶nie doradza kupno u¿ywki

a wracaj±c do pytania lepiej gti pro czy gti pro lite z paragonem i gwarancj± ?
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-05-01, 20:33   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
bierz flg4 i nie wymy¶laj na pocz±tek a¿ a¿, ale na upartego bierz tego z paragonem
 

bravo21 
Wys³any: 2017-05-01, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 4
sawmaster napisa³/a:
bierz flg4 i nie wymy¶laj na pocz±tek a¿ a¿, ale na upartego bierz tego z paragonem


FLG4 ?? czy FLG5 ? w polskich sklepach int. widzê tylko FLG5
 

KK 
Wys³any: 2017-05-01, 22:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
FLG 5
_________________

 
 

bravo21 
Wys³any: 2017-05-01, 22:22   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki za pomoc , zdecyduje siê na GTI PRO LITE z paragonem i gw.
Pozdrawiam
 

KK 
Wys³any: 2017-05-03, 00:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie kupuj tego guna, poniewa¿ szkoda kasy na niego. Zrobisz jak zechcesz.
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2017-05-03, 09:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Jak nie masz kasy na nowy to kup Sagolê 4500 titania za 999z³ z allegro, gun uniwersalny do bazy i bezbarwnego
_________________

 
 

nitroosek
Wys³any: 2017-05-05, 23:43   
0
UP DOWN

Posty: 57
Panowie macie mo¿e jakie¶ namiary na kubki do iwaty ws400? Zamiennik jaki¶, ewentualnie mix&spray (chyba jest to odpowiednik PPSa do iwaty...)
Ewentualnie jaka¶ przej¶ciówka, ¿eby kubek od airgunsy podpi±æ do WS400... Kurde spad³ mi ostatni pistolet i pêk³ dekiel od kubka :(
 

kalbi 
Wys³any: 2017-05-06, 09:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
nitroosek napisa³/a:
Panowie macie mo¿e jakie¶ namiary na kubki do iwaty ws400? Zamiennik jaki¶, ewentualnie mix&spray (chyba jest to odpowiednik PPSa do iwaty...)
Ewentualnie jaka¶ przej¶ciówka, ¿eby kubek od airgunsy podpi±æ do WS400... Kurde spad³ mi ostatni pistolet i pêk³ dekiel od kubka :(


w APP s± po oko³o 20 zl zamienniki do Iwaty ale typowy chiñczyk
_________________

 
 

Robster
Wys³any: 2017-05-07, 17:13   
0
UP DOWN

Posty: 42
czy mogê zamalowaæ spray pistoletem? nie zwa¿y siê? podk³ad akrylowy siê wa¿y, to wiem :spoko: oczywi¶cie lakier bazowy na lakier bazowy
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-05-07, 17:39   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
kiedy¶ robi³em tak ¿e spreyem lakierowa³em i potem na to baza i nic nie zwa¿y³o
 

Robster
Wys³any: 2017-05-07, 19:09   
0
UP DOWN

Posty: 42
dziekuje :)
 

nitroosek
Wys³any: 2017-05-13, 17:13   
0
UP DOWN

Posty: 57
kalbi napisa³/a:


w APP s± po oko³o 20 zl zamienniki do Iwaty ale typowy chiñczyk

Dziêki za info, od¿a³owa³em, i zamówi³em orygina³.

Jeszcze jedno pytanie, kojarzycie Renault captur w takiej konfiguracji kremowe auto, czarny dach? Potrzebujê numer tego kremowego lakieru, nigdzie w necie nie mogê znale¶æ, a w mieszalni te¿ mi nie pomogli. Czarny to wiem ¿e etoil nazwa, ale ten kremowy? Nazwa albo numer mi pomo¿e :)
 

pitsar
Wys³any: 2017-05-18, 14:55   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam.
Trzy lata temu odda³em do konserwacji samochód , podobno konserwacjê wykonano Tectylem ,ostatnio obejrza³em spód na podno¶niku ,tragedia , chcê teraz zrobiæ to sam , mam ju¿ ko³yski , pytanie ten tzw. tectyl usun±æ mo¿na tylko mechanicznie czy jest jaki¶ ¶rodek który to zmyje?
 

KK 
Wys³any: 2017-05-19, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Co znaczy tragedia? Bêdziesz piaskowa³ podwozie? Tylko tak usuniesz w 100% korozjê t± widoczn± z wierzchu.
_________________

 
 

rustin
Wys³any: 2017-05-23, 19:05   
0
UP DOWN

Posty: 7
Pogubi³em. Wyczyscilem ile siê da³o do gole blachy, nie wszystko siê uda³o bo s± ma³e wzery. Ca³o¶æ pomalowalem app rstop bo tylko mam to pod rêk±, Brunox jeszcze ale to ponoæ lipa.
Teraz to schnie.
Muszê trochê na³o¿yæ szpachli,na ten app rstop dawac? Wy¿ej dosta³em odp ¿e na podklad akrylowy siê nie szpachluje. Mam tylko podklad akrylowy w sprayu i lakier.
 

rustin
Wys³any: 2017-05-23, 19:43   
0
UP DOWN

Posty: 7
Mam jeszcze farbê hamerite jak siê nada
 

robert87/1
Wys³any: 2017-06-01, 08:48   lakierowanie po zaciekach
0
UP DOWN

Posty: 2
Na wstepie pragne wszystkich powitac. i podziekowac za przyjecie na forum. I chcia³bym od razu przejsc do sedna. pomalowa³em zbiornik w motocyklu niebieski metalik... na to poszed³ bezbarwny..posz³y zacieki.. niestety ciezkie do zlikwidowania ..pytanie moje jest takie jak przygotowac teraz powtórnie zbiornik do lakierowania..? jakiego najlepiej uzyc papieru..by najpierw zlikwidowac zacieki pózniej zabrac sie za reszte powierzchni... nie dysponuje maszynkami.. bede to robi³ rêcznie.z góry dziêkuje za odpowiedz.
Z góry przepraszam jesli powkleja³em temat tam gdzie nie powinienem.
 

radex99
Wys³any: 2017-06-04, 15:47   
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam wszystkich,

mam dwa autka fabia w trzema puknieciami oraz mondeo ze skorodowanym dolem drzwi (juz chyba zaczelo wychodzic na zewnatrz delikatnie) oraz progiem. Chcialbym sie dowiedziec czym najlepiej to zabezpieczyc (fabia) i uratowac (mondeo). Miejsce pracy pod blokiem wiec i szlifowanie tylko jakoms mala wiertarczeka lub recznie.

Fotki:
https://drive.google.com/open?id=0B2vgO7T6Lu-VLWx5V3JoUktJNW8

Czego uzyc wstepnie myslalem ( fabia ):
a) klasc brunox /cortanin
b) klasc podklad epoksydowy ? Ale jaki?
c) farba w sprayu?

Mondeo:
a) cortanin / brunox
b) podk³ad
c) farba w sprayu?

W przypadku fabii tez mysle ze moze warto zostawic i jak przegnije kupic uzywana klape ale wiadomo lepiej zabezpieczyc

Jesli chodzi o mondeo ma juz 16lat wiec tu nawet moze jakims hammeritem te drzwi czy cos? Bo i tak raczej ich nie uratuje a moze dwa latka to potrzyma? A potem jesli auto pozyje to kupie uzywki i podmienie

Prosze bardzo o rady jak zalatwic temat i jakimi srodkami

pozdrawiam
 

matheusz16
Wys³any: 2017-06-05, 18:06   Kilka nurtuj±cych pytañ
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam. Mam kilka pytañ,poniewa¿ zaczynam przygodê z lakierowaniem.

1. Dlaczego na podk³ad epoksydowy daje siê podk³ad akrylowy ? Co on w nosi w lakierowanie? ( Wiem,¿e mo¿na podk³ad akrylowy pomin±æ,ale jakie mog± byæ tego skutki )

2.Czy po na³o¿eniu APP R-Stop na go³± blachê w miejscu korozji i miejsc s±siaduj±cych po wyschniêciu trzeba go zeszlifowaæ ? Jakim papierem? Czy w razie nie wystarczaj±cego zeszlifowania mo¿e skutkowaæ to s³absz± przyczepno¶ci± podk³adu epoksydowego?

3.Czy now± baze mo¿na laæ na star± zmatowion± pow³okê lakiernicz± ? (bezpo¶rednio bez podk³adu)

4.Na szpachlê dajê siê podk³ad epoksydowy to ju¿ wiem,a czy mo¿na daæ te¿ podk³ad akrylowy i nic siê nie powinno z ni± dziaæ ?

5. Podk³ad epoksydowy firmy T4W nadaje siê ? (Bo o lakierze bezbarwnym i podk³adzie akrylowym s³ysza³em i czyta³em dobre opinie,a o epoksydowym za wiele nie wiem.)

6.Co dodaje siê do bazy ? Utwardzacz i rozpuszczalnik ? Pytaæ siê od razu w mieszalni co do niego dolaæ i w jakich ilo¶ciach ?

7.Jak matowiæ star± pow³okê ¿eby siê nie przetrzeæ do bazy ? (Wystarczy tylko potrzeæ papierem na mokro na tzw. krzy¿ i jak widze ju¿ mat i nie ma ¿adnym przeb³ysków b³yszcz±cych to jest ok ? )

8.Lakier bezbarwny. O co chodzi z tym warstwami przepy³ka wylana itd. ? Jak najlepiej nak³adaæ lakier bezbarwny ¿eby po prostu czego¶æ nie odwaliæ bo tego najbardziej siê bojê (Wiem wiem ¿e praktyka czyni z go¶cia zawodnika,ale wolê nawi±zywaæ do cennych rad co robiæ a czego lepiej nie robiæ)

9.Przy lakierowaniu ,która warstwa ile potrzebuje do wyschniêcia.( Po jakim czasie na epoksyd mo¿na laæ podk³ad akrylowy,po jakim czasie baze, a po jakim czasie na baze lakier bezbarwny ? )

10.Czy podk³ad epoksydowy matuje siê przed podk³adem akrylowym ?

11. Ustawianie pistoletu. Czy dobry patentem jest zawieszenie w gara¿u jakiej¶ du¿ej gazety i na niej ustawiaæ pistolet przed nak³adanie np. Bazy ?

12.Czy podk³ady da radê sprawnie i ³adnie nanosiæ pistoletem z dysz± 1.4 ? trzeba go wtedy jako¶ bardziej rozcieñczyæ rozcieñczalnikiem ?


Du¿o siê naczyta³em,ale szczerze mówi±c ju¿ mam tak namieszane w g³owie, poniewa¿ jedni twierdz± tak drudzy inaczej,dlatego postanowi³em te nie do kónca dla mnie jasne pytania zamie¶ciæ tutaj. Jakby kto¶ by³ tak mi³y i mi co nieco napisa³ i da³ jakie¶ cenne rady to by³bym wdziêczny.
 

KK 
Wys³any: 2017-06-05, 23:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Co nieco to ju¿ by³o tyle razy napisane, tylko szukaæ siê nie chce.

Co do punktu 11 to tak, koniecznie Wyborcza.

Od szpachli do bazy jest taki temat, poszukaj i czytaj.
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-06-06, 07:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
KK napisa³/a:
Od szpachli do bazy jest taki temat, poszukaj i czytaj.

Zapraszam do lektury....
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5785
 

matheusz16
Wys³any: 2017-06-06, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 4
Czytalem 3 razy i nie ma tam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Takze jakby ktos mogl jeszcze ewentualnie krotko odpowiedziec na pytanie 1,2.(czy r-stop sie szlifuje), 3, 5 i 12 ? Przeczytalem juz sporo artykulow, szczerze to nawet drukowalem i pisalem sobie notatki zeby miec pod reka i w razie co do nich zerkac (prosze sie nie smiac :D ) . Rozni ludzie roznie pisza,slatego tez postanowilem napisac tu dla upewnienia sie . Pozdrawiam
 

radex99
Wys³any: 2017-06-07, 08:30   
0
UP DOWN

Posty: 10
Hej a moze ktos podpowiedziec mi na moj post mondeo/ fabia? Czy raczej zalozyc nowy topic. Jestem calkiem zielony a nie chce czegos naknocic, troche czytalem ale wiele opini, ale koniec koncow chyba APP r stop najlepszy wychodzi. Pytanie czy klasc podklad na to czy tylko taka zaprawke zostawic z R-stopu?
 

matheusz16
Wys³any: 2017-06-07, 20:20   
0
UP DOWN

Posty: 4
Co do brunox i r-stop ja bêdê u¿ywa³ r-stop bo przekona³ mnie test tego Pana : https://www.youtube.com/watch?v=-4rhOvtwIA8 . Ja te¿ jestem zielony,ale wychodzê z za³o¿enia,¿e nawet ró¿ni±cy siê odcieñ na aucie jest lepszy ni¿ rozwijaj±ca siê ruda. Tak¿e je¿eli nie masz warunków kompresor itd. To bym to polecia³ r-stopem, podk³ad epoksydowy w sprayu i ewentualnie baz± w sprayu. Spraye to ogólnie podobno z³o i gówno z tego co wyczyta³em,ale moim zdaniem lepsze to ni¿ rozwijaj±cy sie rudy. Pozdrawiamm
 

radex99
Wys³any: 2017-06-08, 16:48   
0
UP DOWN

Posty: 10
Hej to moze wtedy podklad z pedzla nakladany? i grubsza warstwa bedzie? Nie zalezy mi na wygladzie. Jesli chodzi o fabie to tylko zaprawki. W mondeo sa dwie sprawy Zaczynajacy gnic prog gdzie moglbym szlifowac. NAtomiast drzwi przezarte na wylot wiec tu cos aby w drzwiach dziury sie nie robily. Moze do drzwi wtedy cortanin ? albo r-stop dopiero na cortanin?
 

matheusz16
Wys³any: 2017-06-09, 13:11   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ja bym nie kombinowal i po zeszlifowaniu do blachy dalbym tylko r-stop i potem na to podklad epoksydowy bo on przeciez tez ma chronic przed korozja . A co do tego pêdzla no niby mozna,ale nie koniecznie grubiej. Moim zdaniem lepiej dac ze 3 warstwy tniejsze i miedzy kazda warstwa zeby sobie doschlo. Bo czytalem gdzies ze za gruba warstwa podkladu sprawia ze podklad z zewnatrz zaschnie a ze srodka przy grubej warstwie nie ma jak odparowac. Ile w tym prawdy nwm,ale lepiej dmuchac na zimne. A co do dziur kiedys widzialem na yt jak gosc w audi dziurawy blotnik kleil zywica,dawal na ta szpachle itd. I suma sumarum efekt koncowy mu wyszed ladny :)
 

radex99
Wys³any: 2017-06-14, 19:12   
0
UP DOWN

Posty: 10
Dzieki wielkie, jeszcze sie zastanawiam i dalej czytam, czytam i czytam :) czy wlasnie r-stopem czy lepiej cortanin f. po 24h mycie i suszenie (ale tu na dworze jak spadnie deszcz to moze mi nie wyschnac bo nie mam garazu). Bo ogolnie rozumiem ze cortanin jesli polozony jak w instrukcji bedzie lepszy? czy nie ma co sie pitolic i dawac rstop?

Dodatkowo czy moge zostawic sam epoksyd na zewnatrz bez lakieru czy to mija sie z celem i rdza szybciej wyjdzie?

Poza tym jesli mam kolor metalic jest szansa ze dobiore podobny w miare kolor ale w akrylu zeby nie musiec dokladac potem bezbarwnego?

Czy szpachla jest konieczna jesli nie zalezy mi na ksztalcie materialu ? :)

Minia, polozona na cortanin, albo app rstop a dopiero epoksyd czy to sensowny pomysl?
 

kogelmogel
Wys³any: 2017-06-17, 13:30   
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam, jaki polecacie klar do +/- 150z³ za 1L do bazy BMW 244 Sterlingsilber Sterling Silver Metallic Silver, do warunków gara¿owych i lakierowaniu ca³ego auta na lustro. I jeszcze jedno pytanie bo mia³em kupione tej bazy 2L i niestety od lakiernika wróci³o mi ju¿ tylko jaki¶ litr :shock: http://www.fotosik.pl/zdj...f5c8771059e5f39 i teraz czy jest sens dorobiæ takiej bazy z 1L czy zmieniæ baze na kolor Lakier titanium silver 354 ten z allegro ? jak to widzicie ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group