Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:21
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-12, 11:15   Który pistolet wybraæ?
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

greg41
Go¶æ







Wys³any: 25 Sty 2006 10:53 am Temat postu: pistolet

--------------------------------------------------------------------------------

potrzebujê kupiæ pistolet , który by nie¿le malowa³ za ok.500 pln



Autor Wiadomo¶æ

dyzio
Go¶æ







Wys³any: 28 Sty 2006 12:02 am Temat postu: re

--------------------------------------------------------------------------------

hmmm looknij na allegro widzialem fajne pistolety niskocisnieniowe polprofesionalne i profesionalne sa tez dobre w internetowym sklepie http://autolack.pl ale troche drogie jesli chodzi o lakier to polecam Ci dysze 1.3 ewentualnie 1.4 bo tak to nie widzialem mniejszych i latwo dostepnych przynajmniej w internecie tyle co patrzylem pozdrawiam



Autor Wiadomo¶æ

wojtek kubok



Do³±czy³: 30 Lip 2005
Posty: 4



Wys³any: 30 Sty 2006 09:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dobre pistolety zaczynaj± siê od tysi±ca i jak siê dba bardzo d³ugo s³u¿±,lepiej inwestowaæ tutaj w dobry sprzêt to siê op³aci



Autor Wiadomo¶æ

modzel11
Go¶æ







Wys³any: 30 Sty 2006 10:09 pm Temat postu: pistolety

--------------------------------------------------------------------------------

za 500 mo¿esz kupiæ "professional" ale nazwa znaczy tyle co rower i rover. odradzam. lepiej zainwestuj w satê, devilbisa, ivata czy sharpe albo optimê. po co przep³acaæ kupuj±c dziesiêæ razy zamiast raz a dobrze?



Autor Wiadomo¶æ

wojtas-k3



Do³±czy³: 01 Lut 2006
Posty: 13



Wys³any: 01 Lut 2006 07:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

PRACUJÊ NA DEVILBISIE GTI-WARTO DAÆ TE PIENI¡DZE OSZCZÊDNO¦Æ MATERIA£U I RÓWNOMIERNE NAK£ADANIE LAKIERÓW. Z CI¦NIENIEM NIE MA CO SZALEÆ POTRAFI ZROBIÆ NA 2-3 BARACH,PRZY 200/300 LITRACH



Autor Wiadomo¶æ

szakal
Go¶æ







Wys³any: 13 Lut 2006 06:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam !

Bardzo prosze o porade.. jaki pistolet dla srednio doswiadczonego!

Z tego co sie orientuje to pistolety sa i za 85 zloty i za 1500zloty

Wysokocisnieniowe i niskocisnieniowe.

DLa amatora ktory chce sobie swoje autko polakierowac co polecacie?

np. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85834664

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=84816818

ewentualnie co polecacie?? do 250zloty

CO lepsze wysokocisnieniowe czy niskocisnieniowe?
Bylbym wdzieczny... za podpowiedz....


Dziekuje i czekam



Autor Wiadomo¶æ

r_flisnik
Go¶æ







Wys³any: 18 Lut 2006 08:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A co myslicie o pistoletach Walcom???A ile trzeba miec kasy na Optime??



Autor Wiadomo¶æ

wb1402



Do³±czy³: 31 Sty 2006
Posty: 6



Wys³any: 19 Lut 2006 06:16 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mam podobne pytanie jak "szakal" - mo¿e kto¶ konkretnie odpowie



Autor Wiadomo¶æ

Miko³aj



Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 13



Wys³any: 24 Lut 2006 03:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

witam
a jak ocenicie SATE na tle IWATY i DEVILBISSA
pozdrowienia



Autor Wiadomo¶æ

Lukasz



Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 45
Sk±d: Poznañ


Wys³any: 27 Lut 2006 10:32 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

SATA, IWATA i DEVILBISS to tak jak porównywaæ BMW, Audi i Mercedesa, ka¿dy z nich jest dobry - a liczy siê, kto co lubi... S± lakiernicy przyzwyczajeni do którego¶ z nich, to nie chc± i nie potrafi± malowaæ innym...



Autor Wiadomo¶æ

bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 62
Sk±d: Warszawa


Wys³any: 27 Lut 2006 12:56 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja nie polecam devilbissa flg3,
po paru miesiacach do wymiany jest uszczelka iglicy.

Speczniala niewiedziec czemu.

Efekt jest taki ze sika materialem po odpuszczeniu spustu,
przez jakas sekunde.
Sprezyna "nie ma sily" docisnac iglicy do konca glowicy.

Nigdy go nie zostawialem zalanego nitrem - jedynie do przemycia.

Tym bardziej jest to dziwne, poniewaz ta uszczelka nie ma
bezposredniego kontaktu z materialem. Jedynie powietrzem.

Pozdrawiam.



Autor Wiadomo¶æ

pyza
Go¶æ







Wys³any: 01 Mar 2006 08:38 am Temat postu: pistolety

--------------------------------------------------------------------------------

witam! prawda o pistoletach jest taka ¿e z wszystkich tutaj wymienionych królem jest IWATA tylko ona pracuje w systemie LVLP który jest o niebo skuteczniejszy od systemu HVLP stosowanego przez SATE czy te¿ najgorszego z nich wszystkich DEVILLBISSA! IWATA to pistolet który sam maluje!!! haha wystarczy odpowiednio go konserwowaæ i dbaæ o czysto¶æ i s³u¿y kilka dobrych lat ( u mnie ju¿ ok. 5 ). Zu¿ycia materia³u jak i powietrza jak i równomierno¶æ nak³adania materia³u s± nie porównywalne z ¿adnym innym pistoletem dostêpnym obecnie na rynku!!



Autor Wiadomo¶æ

marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 21



Wys³any: 18 Mar 2006 09:07 pm Temat postu: pistolet

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
W³asnie zamierzam kupic pistolet i wybór mój oscyluje wokó³ saty 2000 RP digital a devilbisem gti. Na korzy¶c saty przewa¿a ta regulacja elektroniczna ale prosi³ bym was o zdanie w tej sprawie czy kto¶ tym robi³ i czy to jest cos warte ja nie malowa³em ani jednym ani drugim i licze na wasze do¶wiadczenie.

Z góry dzieki



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 18 Mar 2006 09:51 pm Temat postu: Re: pistolet

--------------------------------------------------------------------------------

marcin napisa³:


regulacja elektroniczna





o co chodzi z t± regulacj± ?



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 19 Mar 2006 02:56 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W SACIE chyba nie ma regulacji elektronicznej.Jest tylko manometr który pokazuje jakim ci¶nieniem zasilany jest pistolet(ci¶nienie na wej¶ciu)w formie wy¶wietlacza.Ale nie wiem czy mo¿na co¶ skorygowaæ czy trzeba mimo wszystko reduktor.

Czy we¼miesz SATE czy IWATE czy GTI to wybór napewno bêdzie trafny bo s± to sprzêty z wy¿szej pó³ki których cena jest odzwierciedleniem jako¶ci.Ja osobi¶cie poleci³bym Ci Iwate ale kolega który pracuje na GTI mówi ¿e nie mo¿e wyczuæ mojego pistoletu.A ja u¿ywaj±c GTI tak samo...dla mnie to nie jest to.Czyli kwestia przyzwyczajenia,jednym sprzêtem wypraktukujesz sobie do perfekcji a drugim nie bêdziesz móg³ zrobi³ dobrej wpy³ki bo nie bêdziesz "czu³" pistoletu.Tak¿e "ka¿dy chwali swoje:)"



Autor Wiadomo¶æ

bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 62
Sk±d: Warszawa


Wys³any: 19 Mar 2006 03:06 am Temat postu: Re: pistolet

--------------------------------------------------------------------------------

andrew napisa³:
marcin napisa³:


regulacja elektroniczna





o co chodzi z t± regulacj± ?


regulacja cisnienia mikrometrem + lcd tak przynajmniej jest w digital 2

na fotce ponizej jet 3000 digital

http://www.sata.pl/img/be28248e_large.jpg



Autor Wiadomo¶æ

marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 21



Wys³any: 19 Mar 2006 10:25 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Czyli wygl±da na to ¿e reduktor i tak jest potrzebny, wtakim razie kiepski bajer. Malujê iwat± od 6 lat i do baz to ¶wietny pistolet ale ¿eby po³o¿yæ ³adnie klar musi byc bardzo rzadki ok 15 sekund. A wpad³a mi w rêce podróbka saty któr± pomalowa³em parê rzeczy i nawierzchniowy lakier o du¿o wiekszej gêsto¶ci na tym samym ci¶nieniu pieknie rozk³ada dlatego troche wzdycham do saty.



Autor Wiadomo¶æ

bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 62
Sk±d: Warszawa


Wys³any: 19 Mar 2006 01:23 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

troche niejasno napisalem w poprzednim poscie,
nie jestem pewny ale rozumiem to tak:

wersje digital - sam wyswietlacz
wersje digital 2 - wyswietlacz z regulacja

pozdrawiam.



Autor Wiadomo¶æ

zibi



Do³±czy³: 10 Lut 2006
Posty: 12
Sk±d: kêpno(wlkp)


Wys³any: 19 Mar 2006 09:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

regulujesz normalnie górnym pokrêt³em jak w ka¿dej sacie,a na wy¶wietlaczu widzisz warto¶æ ci¶nienia, ktore nastawi³e¶.to poprostu manometr tyle ¿e z cyfrowym odczytem.



Autor Wiadomo¶æ

modzel11
Go¶æ







Wys³any: 23 Mar 2006 08:00 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ma¿esz dokupiæ do zwyk³ego sata 2000 manometr z elektronicznym wy¶wietlaczem i masz wszystko za³atwione. nazywa siê adam.
 

Micha³.
Wys³any: 2006-12-25, 19:26   
Go¶æ
Witam :)

Musze kupiæ jaki¶ tani pistolet. Wiem, wiem jaka jest ich jako¶æ, do tej pory malowalem pistoletem Schneider Optima albo Olimpa-nie pamiêtam za 250z³. Bardzo dobrze mi siê nim malowa³o. Ale do rzeczy. Choæ jestem bardzo m³ody i lakieruje g³ównie motocykle i skutery potrzebuje na gwalt przejsciowo jakis tani pistolet.

Podam pare linkow, ktory mam wybraæ najlepiej? Jeszcze raz prosze nie wypowiadaæ siê jakie to one nie s±-prosze tylko o odpowiedz :)

:arrow:
Speedway

:arrow:
2. Jaki¶ NO NAME

:arrow:
3. H881W

:arrow:
4. Jaki¶ NO NAME

:arrow:
5. Jaki¶ NO NAME
 

acidhouse
Wys³any: 2006-12-26, 00:17   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
wybra³bym trojke jezeli to tylko przejsciowka - cena najnizsza a jakosciowo nie bedzie duzo sie roznic od tej klasy pistoletow - przynajmniej mam takie wrazenie
przejsciowka to przejsciowka zawsze ja odlozysz w kat jak bedzie potrzebna lub podarujesz komus za friko jesli bedzie sie chcial nauczyc czegos
rosji tym nie zwojujesz a po co tracic kapuche nawet te kilkanascie zl kiedy zbierasz na cos lepszego
 
 

SO£TYS 
Wys³any: 2006-12-26, 15:14   
0
UP DOWN
OPEL OMEGA B 3.0 MV6

Posty: 3
Sk±d: ¦wietokrzyskie
bierz ten
_________________
lvlp
 

Go¶æ
Wys³any: 2006-12-26, 15:52   

Wlasnie do tego mnie najwiecej ciagnie, ale kosztuje 60 zl wiecej i nie wiem czy warto. ale przejade sie w srode do mieszlani i odpowiem co i jak, czy cos kupilem, jelsi nie, to najprawdopodobniej wlasnie kupie tego za 160 z³. pzdr, dzieki :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group