Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2015-12-29, 22:29
Autor Wiadomo¶æ
gdanio
Wys³any: 2015-12-28, 15:56   Szpachla na du¿± powierzchniê
0
UP DOWN

Posty: 67
Witam!

Panowie jak± szpachlê polecaciê ³atw± w obróbce na du¿± powierzchniê?
Jak± szpachlê powinno siê zastosowaæ ¿eby ograniczyæ efekt siadania, kiedy¶ dawalem NOVOL UNI ale ciê¿ko siê j± obrabia.
Czy mo¿e zastosowaæ na wiêksz± powierzchniê szpachlê z w³óknem szklanym?
Co powiecie na Spectral Soft?

Pozdrawiam
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-12-28, 19:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Novol Easy Sand. Nie siada, i ³atwo siê obrabia. Cena te¿ normalna.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

gdanio
Wys³any: 2015-12-28, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 67
jako wykonczeniówke i podstawe?
 

KK 
Wys³any: 2015-12-29, 13:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Szpachle z Evercoat.
_________________

 
 

jano80 
Wys³any: 2015-12-30, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 23
3M
 

jano80 
Wys³any: 2015-12-30, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 23
Poza tym zsiadanie i niezsiadanie zalezne jest to od przygotowania pod³o¿a pod szpachle i obróbka szpachli czym i jak± gradcj± papieru, oczywiscie najlepiej pod szpachle wykonczeniow± zastosowac szpachle z opi³kami aluminium oczywiscie na oczyszczona powierzchnie ze starego lakieru wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo zsiadania a poza tym i tak sie kiedys wszystko zsiada ;)
 

gdanio
Wys³any: 2015-12-31, 12:53   
0
UP DOWN

Posty: 67
a na pierwszy rzut dac szpachle z wloknem szklanym? pozniej na to jakis np. soft?
 

hematol 
Wys³any: 2015-12-31, 13:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Tu macie filmik na temat szpachlówek,która i do czego :spoko:
https://www.youtube.com/watch?v=5QrogTJqgqw
 

jano80 
Wys³any: 2015-12-31, 15:41   
0
UP DOWN

Posty: 23
moze byc z w³óknem tylko pamiêtaj aby usun±c stary lakier w miejscu szpachlowania
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-01-02, 05:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Ta Twoja du¿a powierzchnia bêdzie zapewne plastyczna, wiêc choæby i z tego powodu nie u¿ywa³bym szpachli z w³óknem - to po pierwsze.

Po drugie ja u¿y³bym i u¿ywam EVERCOAT RAGE i ¶mia³o Tobie te¿ bym poleci³ i tak na szybko mogê wymieniæ kilka ku temu przes³anek:
- jest ¶wietna w nak³adaniu w szczególno¶ci na powierzchnie p³askie poziome gdy¿ jest rzadziutka, wiêc ³atwo, lekko i p³ynnie siê j± nak³ada
- mo¿e ciut d³u¿ej dosycha ale dziêki temu oraz jej rzadko¶ci masz wiêcej czasu na jej rozprowadzenie, jednocze¶nie nie robi± siê w niej puste pory jak w suchych gêstych kitach (tu temat rzeka do dywagacji)
- dziêki temu wszystkiemu poza ni± nie u¿ywam ¿adnej innej wykoñczeniowej a tylko j± sam±, gdy¿ po obróbce (co idzie ³atwo) jest g³adziutka i bez dziur po porach - idealna od razu pod podk³ady

Jako trzeci± rzecz poleci³bym Ci (i sam bym tak zrobi³ - i robiê) to po obrobieniu kitu machn±æ na to szpachlê natryskow± - moja ulubiona to NOVOL.
(ja pomiêdzy szpachl± zwyk³± a natryskow± dajê co¶ jeszcze ale to robiê ja i nie chce mi siê przepychaæ ¿e to za drogo czy te¿ strata czasu, wiêc pomijam)
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-02, 08:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
³ysy73, gdzie kupujesz t± Evercoat i za ile je¶li mo¿na wiedzieæ? z chêci± bym spróbowa³.
_________________

 
 

dawid257
Wys³any: 2016-01-02, 08:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 68
te¿ bym spróbowa³ tej evercoat ale z tego co patrzy³em to tylko na stronie autoblizniak.pl znalaz³em i cena 59z³ brutto za 1.5 l
 

platinum
Wys³any: 2016-01-02, 13:19   
0
UP DOWN

Posty: 1
Szpachlówki Evercoat s± naprawdê ¶wietne.
Mogê poleciæ Rage Gold i Easy Sand,mistrzostwo.

Evercoat`a mo¿ecie zakupiæ w sklepie 2w.pl, bez problemu wysy³aj± za pobraniem, oraz sklep klakiernik.pl, te¿ maj± fizycznie na stanie, lecz trzeba zadzwoniæ, bo nie maj± jeszcze w swoim sklepie internetowym.

Przetestujcie i napiszcie swoje wra¿enia z pracy przy tej szpachlówce.
Nieco dro¿sze od innych, ale naprawdê warte swej ceny.
 

dawid257
Wys³any: 2016-01-02, 13:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 68
dzieki za info bo do klakiernika mam 10minut to podjade zapytac
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-02, 13:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
zamówi³em z 2w poprzez email - mo¿e do¶l± ;) , domy¶lam siê, ¿e pewnie s± to szpachlówki podobne do Upol Dolphin Glaze, mo¿e nieco gêstsze
_________________

 
 

gdanio
Wys³any: 2016-01-02, 15:17   
0
UP DOWN

Posty: 67
³ysy73 napisa³/a:
Ta Twoja du¿a powierzchnia bêdzie zapewne plastyczna, wiêc choæby i z tego powodu nie u¿ywa³bym szpachli z w³óknem - to po pierwsze.


Chodzi Ci o to ¿e ciê¿ko bêdziê j± obrobiæ? I lepiej zastosowaæ cienko tylko tak± bez wlokna?
To bêd± wyklepane drzwi takze powierzchnia dosyc.
 

gdanio
Wys³any: 2016-01-02, 16:34   
0
UP DOWN

Posty: 67
I co powiecie na Spectral Soft?
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-01-02, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
kalbi napisa³/a:
³ysy73, gdzie kupujesz t± Evercoat i za ile je¶li mo¿na wiedzieæ? z chêci± bym spróbowa³
KALBI u mnie we wsi w sklepie, ale bij zabij nie wiem ile kosztuje bo na ogó³ nie patrzê na takie rzeczy, a je¶li ju¿ to tylko za pierwszym razem bo pó¼niej je¶li co¶ mi odpowiada to po prostu zawsze biorê w ciemno nie segreguj±c siê ¿e to na auto drogie, to na tanie, a to na taczkê.
Dla mnie jest zaje...fajna - a testowa³em sporo z gównianymi Dupontami w³±cznie.
Wiem i ju¿ wcze¶niej ostrzega³em ¿e dla wielu nie bêdzie odpowiada³a, ale zawsze jest co¶ za co¶.
Jest do¶æ rzadka/p³ynna co uniemo¿liwia na³adowanie jej du¿o na powierzchnie pionowe i ciut d³u¿ej dosycha, ale plusy to ma³e siadanie, precyzyjne na³o¿enie, ³atwa obróbka, brak du¿ych por, no i ¶mia³o mo¿e s³u¿yæ jako jedyna.
Ale ka¿demu ma prawo pasowaæ co innego.
Jeden lubi tani±, drugi szybk± a trzeci dobr± jako¶ciowo, itd..
Najlepiej przetestowaæ samemu.
Ja najczê¶ciej obrabiam j± zgrubnie P120 na maszynce 2,5mm i P150/180 przed b±czkiem P240/320 te¿ na skoku 2,5mm
Sporadycznie jak rze¼biê chamski profil rantu gdzie trochê poniesie mnie fantazja z kitem, to potrafiê wystartowaæ z P80 maszynk± 2,5mm.
W ka¿dym b±d¼ razie bez problemu obrabia siê zgrubnie P120 maszynk± o przecie¿ ma³ym skoku, bo tylko 2,5MM.
Ale ka¿dy poluka sobie sam bo ka¿dy mo¿e mieæ inne upodobania.
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-01-02, 21:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
gdanio napisa³/a:
Chodzi Ci o to ¿e ciê¿ko bêdziê j± obrobiæ? I lepiej zastosowaæ cienko tylko tak± bez wlokna?

To bêd± wyklepane drzwi takze powierzchnia dosyc.
Nie. Chodzi o to ¿e du¿a powierzchnia jest bardziej plastyczna ni¿ powiedzmy mniejsza na dodatek z kilkoma przet³oczeniami - ugina siê i pracuje.
I dlatego na takie elementy nie dawa³bym w³ókna.
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-01-02, 21:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
gdanio napisa³/a:
I co powiecie na Spectral Soft?
Latami moj± ulubion± NOVOLa szpachl± by³ SOFT PLUS - ca³a reszta to by³a jaka¶ pomy³ka i totalne niewypa³y.
Minusami by³y du¿e pory i waga/by³a ciê¿ka i dlatego szuka³em czego¶ innego.
A czy ten spectral to co innego czy to samo nie mam pojêcia.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-01-03, 14:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ja pokusi³em siê na U-pol fantastic i extra. Mam tego du¿o. O ile fantastic nie robi fantastycznych problemów i nie bêdê biadoli³ ¿e za tak± cenê to spodziewa³em siê fajerwerków i wodotrysków, to po prostu nie ¿a³ujê jej zakupu. Kupi³em tanio, z wysp import prywatny. Extra to ju¿ inna bajka. Bez wygrzania to zapycha papier ¿e rolkami by trzeba go kupowaæ. Po obróbce nie polecam m/m podk³adem bo dziureczki mikro ma w sobie. Normalnym podk³adem wype³niaj±cym jest ok. Na puszce.... Easy sanding.... No powiedzmy ¿e jak ju¿ nie zapycha, zaklêta papieru, to ju¿ ok.

Co do poleconej szpachli to przerobi³em wiele i..... Super jest 4CR 2015 softspachtel. Kto próbowa³, ten wie ¿e nic nie trzeba kombinowaæ i szukaæ lepszych i dro¿szych. Drugim idea³em jest novol uni. No sam siê dziwiê ¿e tyle lat bra³em uniplusy, multikulti, softy i inne czary a omijaj±c tego novola uni. Tu kolega w temacie zapyta³ jakie u¿yæ najlepsze, ¿eby nie siada³y. Da³ pole do popisywania siê czym siê nie robi, a tak naprawdê to jako¶æ wykonania robi swoje a jako¶æ materia³u potrafi oceniæ lakiernik z do¶wiadczeniem a nie kolega co chce jako¶ zrobiæ, ale dobrym ( najlepszym) materia³em aby nie siadalo. To nie tak, to nie wyjdzie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-03, 15:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja mam swoje 2 szpachle nazwijmy to ulubione: Goldcar plus z w³óknem glass light (jako¶ tak) (krótkie w³ókna - kolor ¿ó³ty) super siê obrabia i nie zostawia prawie w ogóle dziurek - ma dobre wype³nienie - czêsto k³adê na ni± podk³ad bez konieczno¶ci wykoñczeniówki. DO wykoñczenia i na ma³e do³ki Upol Dolphin Glaze - samopoziomuj±ca i bardzo leista - przy niegrubych warstwach zero dziurek i porów. Jeszcze polecam ze Spies-Hecker szpachlówkê 2025 - uniwersalna.
_________________

 
 

slawciu 
Wys³any: 2016-01-03, 21:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
U mnie w okolicy bior± na bardzo du¿e powierzchnie Troton amber. ja ni± osobi¶cie nie robi³em ale bior± to na cysterny i wagony, ze wzglêdu na ³atwo¶æ w obróbce. nie kupujemy jej do nas bo wiêkszo¶æ woli szpachle w arkuszach do wyciskania a i szpachlowania nie ma zbyt wiele. Ja osobi¶cie robiê na 4CR 2015 softspachtel.
 

Siekiera
Wys³any: 2016-01-07, 20:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Lackdoctor napisa³/a:
Ja pokusi³em siê na U-pol fantastic .... Drugim idea³em jest novol uni. No sam siê dziwiê ¿e tyle lat bra³em uniplusy, multikulti, softy i inne czary a omijaj±c tego novola uni.


Podstawowe kryterium na du¿e powierzchnie to czas ¿ycia, zw³aszcza w lecie. Jak wypada wg ciebie w tej kwestii fantastic w porównaniu z novolami? Ja mam swoje zdanie ale skoro robi³e¶ nimi. to podziel siê z @gdanio
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-01-07, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Fantastic,,,, moim zdaniem bardzo krótko ¿yje. :-) . Trzeba ma³e ilo¶ci urabiac.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

krzysnik363
Wys³any: 2016-01-07, 22:22   
0
UP DOWN

Posty: 43
Lackdoctor napisa³/a:
JNo sam siê dziwiê ¿e tyle lat bra³em uniplusy, multikulti, softy i inne czary a omijaj±c tego novola uni.


Od pewnego czasu robie na roberlo dupla, ostatnio kupi³em puszke uniplus to my¶la³em ¿e wyrzuce do kosza. Obróbka w porównaniu z dupla masakra a dupla nie jest jaka¶ najlepsza.
 

Siekiera
Wys³any: 2016-01-07, 23:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Lackdoctor napisa³/a:
Fantastic,,,, moim zdaniem bardzo krótko ¿yje. :-) . Trzeba ma³e ilo¶ci urabiac.


Mo¿e masz jakie¶ stare te fantastyki bo ja wrêcz przeciwnie to odbieram (w lecie) :/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-01-09, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Siekiera, data produkcji wrzesieñ 2015. Dzi¶ sprawdza³em, szybko ¿eluje. W przeciwieñstwie do extra,,, d³ugo siê utwardza i d³ugo ¿ywica papier zakleja....
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi