Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Robertlodz09 2015-12-29, 22:29
Autor Wiadomość
gdanio
Wysłany: 2015-12-28, 15:56   Szpachla na dużą powierzchnię
0
UP DOWN

Witam!

Panowie jaką szpachlę polecacię łatwą w obróbce na dużą powierzchnię?
Jaką szpachlę powinno się zastosować żeby ograniczyć efekt siadania, kiedyś dawalem NOVOL UNI ale ciężko się ją obrabia.
Czy może zastosować na większą powierzchnię szpachlę z włóknem szklanym?
Co powiecie na Spectral Soft?

Pozdrawiam

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-12-28, 19:29   
0
UP DOWN

Novol Easy Sand. Nie siada, i łatwo się obrabia. Cena też normalna.

gdanio
Wysłany: 2015-12-28, 19:37   
0
UP DOWN

jako wykonczeniówke i podstawe?

KK 
Wysłany: 2015-12-29, 13:23   
0
UP DOWN

Szpachle z Evercoat.

jano80 
Wysłany: 2015-12-30, 19:31   
0
UP DOWN

3M

jano80 
Wysłany: 2015-12-30, 19:37   
0
UP DOWN

Poza tym zsiadanie i niezsiadanie zalezne jest to od przygotowania podłoża pod szpachle i obróbka szpachli czym i jaką gradcją papieru, oczywiscie najlepiej pod szpachle wykonczeniową zastosowac szpachle z opiłkami aluminium oczywiscie na oczyszczona powierzchnie ze starego lakieru wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo zsiadania a poza tym i tak sie kiedys wszystko zsiada ;)

gdanio
Wysłany: 2015-12-31, 12:53   
0
UP DOWN

a na pierwszy rzut dac szpachle z wloknem szklanym? pozniej na to jakis np. soft?

hematol 
Wysłany: 2015-12-31, 13:01   
0
UP DOWN

Tu macie filmik na temat szpachlówek,która i do czego :spoko:
https://www.youtube.com/watch?v=5QrogTJqgqw

jano80 
Wysłany: 2015-12-31, 15:41   
0
UP DOWN

moze byc z włóknem tylko pamiętaj aby usunąc stary lakier w miejscu szpachlowania

łysy73 
Wysłany: 2016-01-02, 05:49   
0
UP DOWN

Ta Twoja duża powierzchnia będzie zapewne plastyczna, więc choćby i z tego powodu nie używałbym szpachli z włóknem - to po pierwsze.

Po drugie ja użyłbym i używam EVERCOAT RAGE i śmiało Tobie też bym polecił i tak na szybko mogę wymienić kilka ku temu przesłanek:
- jest świetna w nakładaniu w szczególności na powierzchnie płaskie poziome gdyż jest rzadziutka, więc łatwo, lekko i płynnie się ją nakłada
- może ciut dłużej dosycha ale dzięki temu oraz jej rzadkości masz więcej czasu na jej rozprowadzenie, jednocześnie nie robią się w niej puste pory jak w suchych gęstych kitach (tu temat rzeka do dywagacji)
- dzięki temu wszystkiemu poza nią nie używam żadnej innej wykończeniowej a tylko ją samą, gdyż po obróbce (co idzie łatwo) jest gładziutka i bez dziur po porach - idealna od razu pod podkłady

Jako trzecią rzecz poleciłbym Ci (i sam bym tak zrobił - i robię) to po obrobieniu kitu machnąć na to szpachlę natryskową - moja ulubiona to NOVOL.
(ja pomiędzy szpachlą zwykłą a natryskową daję coś jeszcze ale to robię ja i nie chce mi się przepychać że to za drogo czy też strata czasu, więc pomijam)

kalbi 
Wysłany: 2016-01-02, 08:29   
0
UP DOWN

łysy73, gdzie kupujesz tą Evercoat i za ile jeśli można wiedzieć? z chęcią bym spróbował.

dawid257
Wysłany: 2016-01-02, 08:52   
0
UP DOWN

też bym spróbował tej evercoat ale z tego co patrzyłem to tylko na stronie autoblizniak.pl znalazłem i cena 59zł brutto za 1.5 l

platinum
Wysłany: 2016-01-02, 13:19   
0
UP DOWN

Szpachlówki Evercoat są naprawdę świetne.
Mogę polecić Rage Gold i Easy Sand,mistrzostwo.

Evercoat`a możecie zakupić w sklepie 2w.pl, bez problemu wysyłają za pobraniem, oraz sklep klakiernik.pl, też mają fizycznie na stanie, lecz trzeba zadzwonić, bo nie mają jeszcze w swoim sklepie internetowym.

Przetestujcie i napiszcie swoje wrażenia z pracy przy tej szpachlówce.
Nieco droższe od innych, ale naprawdę warte swej ceny.

dawid257
Wysłany: 2016-01-02, 13:23   
0
UP DOWN

dzieki za info bo do klakiernika mam 10minut to podjade zapytac

kalbi 
Wysłany: 2016-01-02, 13:30   
0
UP DOWN

zamówiłem z 2w poprzez email - może doślą ;) , domyślam się, że pewnie są to szpachlówki podobne do Upol Dolphin Glaze, może nieco gęstsze

gdanio
Wysłany: 2016-01-02, 15:17   
0
UP DOWN

łysy73 napisał/a:
Ta Twoja duża powierzchnia będzie zapewne plastyczna, więc choćby i z tego powodu nie używałbym szpachli z włóknem - to po pierwsze.

Chodzi Ci o to że ciężko będzię ją obrobić? I lepiej zastosować cienko tylko taką bez wlokna?
To będą wyklepane drzwi takze powierzchnia dosyc.

gdanio
Wysłany: 2016-01-02, 16:34   
0
UP DOWN

I co powiecie na Spectral Soft?

łysy73 
Wysłany: 2016-01-02, 21:18   
0
UP DOWN

kalbi napisał/a:
łysy73, gdzie kupujesz tą Evercoat i za ile jeśli można wiedzieć? z chęcią bym spróbował
KALBI u mnie we wsi w sklepie, ale bij zabij nie wiem ile kosztuje bo na ogół nie patrzę na takie rzeczy, a jeśli już to tylko za pierwszym razem bo później jeśli coś mi odpowiada to po prostu zawsze biorę w ciemno nie segregując się że to na auto drogie, to na tanie, a to na taczkę.
Dla mnie jest zaje...fajna - a testowałem sporo z gównianymi Dupontami włącznie.
Wiem i już wcześniej ostrzegałem że dla wielu nie będzie odpowiadała, ale zawsze jest coś za coś.
Jest dość rzadka/płynna co uniemożliwia naładowanie jej dużo na powierzchnie pionowe i ciut dłużej dosycha, ale plusy to małe siadanie, precyzyjne nałożenie, łatwa obróbka, brak dużych por, no i śmiało może służyć jako jedyna.
Ale każdemu ma prawo pasować co innego.
Jeden lubi tanią, drugi szybką a trzeci dobrą jakościowo, itd..
Najlepiej przetestować samemu.
Ja najczęściej obrabiam ją zgrubnie P120 na maszynce 2,5mm i P150/180 przed bączkiem P240/320 też na skoku 2,5mm
Sporadycznie jak rzeźbię chamski profil rantu gdzie trochę poniesie mnie fantazja z kitem, to potrafię wystartować z P80 maszynką 2,5mm.
W każdym bądź razie bez problemu obrabia się zgrubnie P120 maszynką o przecież małym skoku, bo tylko 2,5MM.
Ale każdy poluka sobie sam bo każdy może mieć inne upodobania.

łysy73 
Wysłany: 2016-01-02, 21:21   
0
UP DOWN

gdanio napisał/a:
Chodzi Ci o to że ciężko będzię ją obrobić? I lepiej zastosować cienko tylko taką bez wlokna?

To będą wyklepane drzwi takze powierzchnia dosyc.
Nie. Chodzi o to że duża powierzchnia jest bardziej plastyczna niż powiedzmy mniejsza na dodatek z kilkoma przetłoczeniami - ugina się i pracuje.
I dlatego na takie elementy nie dawałbym włókna.

łysy73 
Wysłany: 2016-01-02, 21:26   
0
UP DOWN

gdanio napisał/a:
I co powiecie na Spectral Soft?
Latami moją ulubioną NOVOLa szpachlą był SOFT PLUS - cała reszta to była jakaś pomyłka i totalne niewypały.
Minusami były duże pory i waga/była ciężka i dlatego szukałem czegoś innego.
A czy ten spectral to co innego czy to samo nie mam pojęcia.

Lackdoctor 
Wysłany: 2016-01-03, 14:01   
0
UP DOWN

Ja pokusiłem się na U-pol fantastic i extra. Mam tego dużo. O ile fantastic nie robi fantastycznych problemów i nie będę biadolił że za taką cenę to spodziewałem się fajerwerków i wodotrysków, to po prostu nie żałuję jej zakupu. Kupiłem tanio, z wysp import prywatny. Extra to już inna bajka. Bez wygrzania to zapycha papier że rolkami by trzeba go kupować. Po obróbce nie polecam m/m podkładem bo dziureczki mikro ma w sobie. Normalnym podkładem wypełniającym jest ok. Na puszce.... Easy sanding.... No powiedzmy że jak już nie zapycha, zaklęta papieru, to już ok.

Co do poleconej szpachli to przerobiłem wiele i..... Super jest 4CR 2015 softspachtel. Kto próbował, ten wie że nic nie trzeba kombinować i szukać lepszych i droższych. Drugim ideałem jest novol uni. No sam się dziwię że tyle lat brałem uniplusy, multikulti, softy i inne czary a omijając tego novola uni. Tu kolega w temacie zapytał jakie użyć najlepsze, żeby nie siadały. Dał pole do popisywania się czym się nie robi, a tak naprawdę to jakość wykonania robi swoje a jakość materiału potrafi ocenić lakiernik z doświadczeniem a nie kolega co chce jakoś zrobić, ale dobrym ( najlepszym) materiałem aby nie siadalo. To nie tak, to nie wyjdzie.

kalbi 
Wysłany: 2016-01-03, 15:01   
0
UP DOWN

ja mam swoje 2 szpachle nazwijmy to ulubione: Goldcar plus z włóknem glass light (jakoś tak) (krótkie włókna - kolor żółty) super się obrabia i nie zostawia prawie w ogóle dziurek - ma dobre wypełnienie - często kładę na nią podkład bez konieczności wykończeniówki. DO wykończenia i na małe dołki Upol Dolphin Glaze - samopoziomująca i bardzo leista - przy niegrubych warstwach zero dziurek i porów. Jeszcze polecam ze Spies-Hecker szpachlówkę 2025 - uniwersalna.

slawciu 
Wysłany: 2016-01-03, 21:26   
0
UP DOWN

U mnie w okolicy biorą na bardzo duże powierzchnie Troton amber. ja nią osobiście nie robiłem ale biorą to na cysterny i wagony, ze względu na łatwość w obróbce. nie kupujemy jej do nas bo większość woli szpachle w arkuszach do wyciskania a i szpachlowania nie ma zbyt wiele. Ja osobiście robię na 4CR 2015 softspachtel.

Siekiera
Wysłany: 2016-01-07, 20:58   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Ja pokusiłem się na U-pol fantastic .... Drugim ideałem jest novol uni. No sam się dziwię że tyle lat brałem uniplusy, multikulti, softy i inne czary a omijając tego novola uni.

Podstawowe kryterium na duże powierzchnie to czas życia, zwłaszcza w lecie. Jak wypada wg ciebie w tej kwestii fantastic w porównaniu z novolami? Ja mam swoje zdanie ale skoro robiłeś nimi. to podziel się z @gdanio

Lackdoctor 
Wysłany: 2016-01-07, 21:23   
0
UP DOWN

Fantastic,,,, moim zdaniem bardzo krótko żyje. :-) . Trzeba małe ilości urabiac.

krzysnik363
Wysłany: 2016-01-07, 22:22   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
JNo sam się dziwię że tyle lat brałem uniplusy, multikulti, softy i inne czary a omijając tego novola uni.

Od pewnego czasu robie na roberlo dupla, ostatnio kupiłem puszke uniplus to myślałem że wyrzuce do kosza. Obróbka w porównaniu z dupla masakra a dupla nie jest jakaś najlepsza.

Siekiera
Wysłany: 2016-01-07, 23:21   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Fantastic,,,, moim zdaniem bardzo krótko żyje. :-) . Trzeba małe ilości urabiac.

Może masz jakieś stare te fantastyki bo ja wręcz przeciwnie to odbieram (w lecie) :/

Lackdoctor 
Wysłany: 2016-01-09, 22:26   
0
UP DOWN

Siekiera, data produkcji wrzesień 2015. Dziś sprawdzałem, szybko żeluje. W przeciwieństwie do extra,,, długo się utwardza i długo żywica papier zakleja....

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu