Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
exo
Wys³any: 2008-04-27, 15:18   lvlp a hp
Go¶æ
czy pistoletem lvlp maluje sie tak samo jak hp?
czym one sie ró¿nia od siebie i czy jakosc nanoszonej pow³oki jest taka sama jak w hp
wyjasnijcie mi prosze co oznacza ten "lvlp"
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-04-28, 00:03   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Pistolety lakiernicze LVLP

Pistolety typu L.V.L.P. (low volume, low pressure) s± technicznie najbardziej zaawansowanymi narzêdziami lakierników.
S± to pistolety które od niedawna s± w sprzeda¿y. Pistolety LVLP ³±cz± w sobie zalety pistoletów lakierniczych wysokoci¶nieniowych (HP) czyli nieskie zu¿ycie powietrza i pistoletów niskoci¶nieniowych (HVLP) tj. bardzo ma³e straty ¶rodków lakierniczych podczas malowania.
CHaraktyzuj± siê bardzo niskim ci¶nieniem pracy (maksymalnie 1.5 bar) oraz niskim zu¿ycem sprê¿onego powietrza.

Opis jednej z aukcji pistoletu lvlp. By³o ju¿ o tym na forum.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Dawid
Wys³any: 2008-04-28, 21:59   
Go¶æ
mam pistolet lvlp i jego zaleta jest to za idealnie równo nanosi lakier (idealnie cienka i równ± warstw± ) cisnienie robocze od 1.1 do 1,7 atm. Ja maluje na 2.
Ogólnie to polecam
 

ari
Wys³any: 2008-07-25, 21:32   
0
UP DOWN

Posty: 32
mam pytanie -czy faktycznie na pocz±tek szukaæ lvlp czy hp czy mo¿e hvlp -na którym jest naj³atwiej wyrobiæ sobie rêkê ? Generalnie w domu mój ojciec ,który te¿ trochê praktykuje ma klika pistolecików ale chcialbym wybraæ jaki¶ pod siebie -do kwoty ok 400-500z³ ? :shock:
 

elakiery.pl
Wys³any: 2008-08-01, 13:42   
0
UP DOWN

Posty: 40
WITAM. Jak dla ciebie i w tych granicach cenowych proponuje ci wybraæ HVLP
dok³adnie co¶ takiego
Pistolet lakierniczy EXPERT HVLP

Niskoci¶nieniowy system HVLP zapewnia oszczêdno¶æ materia³u o ok.20 do 30%, pistolet pracuje na mniejszym ci¶nieniu, przez co ma mniejszy odkurz.Dodatkow± zalet± systemu HVLP s± mniejsze krople farby wydostaj±ce siê z dyszy z mniesz± prêdko¶ci± dziêki czemu unika siê efektu odbicia kropli farby od malowanego elementu.



Dostêpne dysze :1.2;1.4;1.7;2.0



Profesjonalny pistolet natryskowy:

* Wysokiej jakosci ergonomiczna r±czka
* Znakomita wydajno¶æ w nak³adaniu materia³u
* Optymalny efekt koñcowy dla lakierów, podk³adów, szpachli natryskowej i wype³niaczy nawierzchniowych
* Precyzyjna regulacja zasilania powietrza i ilo¶ci materia³u
* Pe³na regulacja strumienia natrysku /szeroki/okr±g³y
* Dostoswany do materia³ów na bazie wodnej

Cena w moim sklepie to jedyne 289 z³.

I z czystym sumieniem mogê ci go poleciæ. Ludzie bardzo sobie chwal± ten sprzêt, wiadomo je¿eli chodzi o ten przedzia³ cenowy.

A je¿eli ciê to interesuje oto link
http://elakiery.pl/produc...czy_EXPERT_HVLP
_________________
Lakiery samochodowe, Stojaki lakiernicze oraz materia³y lakiernicze pe³na gama us³ug i towarów.
www.elakiery.pl Sklep internetowy
 

peter
Wys³any: 2008-08-01, 15:58   
0
UP DOWN

Posty: 133
pytanie bylo HP cz LVLP a ty mu HVLP polecasz i to do tego g.... jakies.

Polecalbym LVLP dlatego ze potrzebuje malo powietrza do zasilania,zuzywa malo materialu,jest cichy.Warstwa nakladanego materialu jest bardzo cienka uzywajac pistoletu LVLP.

Na poczatek LVLP bedzie znakomitym narzedziem a jak sie na nim nauczysz to nie bedziesz chcial nic innego,zapewniam.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-02, 08:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ari napisa³/a:
mam pytanie -czy faktycznie na pocz±tek szukaæ lvlp czy hp czy mo¿e hvlp -na którym jest naj³atwiej wyrobiæ sobie rêkê ? Generalnie w domu mój ojciec ,który te¿ trochê praktykuje ma klika pistolecików ale chcialbym wybraæ jaki¶ pod siebie -do kwoty ok 400-500z³ ? :shock:


Na poczatek HP. HVLP troszke sie inaczej maluje a jak wcale nie umiesz malowac to HVLP tylko zepsujesz robote.

@elakiery.pl.... moze jedna reklama wystarczy? Robi³es kiedys HVLP pierwszy raz? Jak w ogóle robi³es...
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-02, 11:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
elakiery.pl napisa³/a:
Profesjonalny pistolet natryskowy:
elakiery.pl napisa³/a:
Cena w moim sklepie to jedyne 289 z³.
profesjonalny kosztuje pó³tora tysia :D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-02, 17:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Albo 3600 koron szwedzkich zielony DeVilbiss z czarna nakretka motylka - nie spotka³em w polsce takiego w sklepach, w szwecji na takim pracowa³em, strasznie zerny na powietrze ale baze pieknie wylewa³.
_________________
Bart
 
 

ari
Wys³any: 2008-08-03, 12:01   
0
UP DOWN

Posty: 32
peter napisa³/a:
pytanie bylo HP cz LVLP a ty mu HVLP polecasz i to do tego g.... jakies.

Polecalbym LVLP dlatego ze potrzebuje malo powietrza do zasilania,zuzywa malo materialu,jest cichy.Warstwa nakladanego materialu jest bardzo cienka uzywajac pistoletu LVLP.

Na poczatek LVLP bedzie znakomitym narzedziem a jak sie na nim nauczysz to nie bedziesz chcial nic innego,zapewniam.


A co by¶cie polecili faktycznie powiedzmy dobrego do kwoty ok400- 500z³ z LVLP ?Czy fimaAERMEtal jest ok ?
czy tak kopia Saty jest ok ?
http://www.allegro.pl/ite...0_hit_2008.html
mo¿e ten :
http://www.allegro.pl/ite...alny_lvlp_.html
Jakie wymagania co do kompresora ma taki pistolet ,bo obecnie jest kompresor 3 fazowy ,3 t³okowy ,zbiornik ok pewnie 150l . I te¿ mam pytanie o odwadniacz i odolejacz -jest mo¿e co¶ takiego ? Co by¶cie polecili ?Zauwa¿y³em ostatnio po malowaniu zderzaka ,ze pojawily siê jaki¶ czas po lakierowaniu takie malutkie kropki w lakierze i mi to wyglada na olej ...
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 133
ari napisa³/a:
peter napisa³/a:
pytanie bylo HP cz LVLP a ty mu HVLP polecasz i to do tego g.... jakies.

Polecalbym LVLP dlatego ze potrzebuje malo powietrza do zasilania,zuzywa malo materialu,jest cichy.Warstwa nakladanego materialu jest bardzo cienka uzywajac pistoletu LVLP.

Na poczatek LVLP bedzie znakomitym narzedziem a jak sie na nim nauczysz to nie bedziesz chcial nic innego,zapewniam.


A co by¶cie polecili faktycznie powiedzmy dobrego do kwoty ok400- 500z³ z LVLP ?Czy fimaAERMEtal jest ok ?
czy tak kopia Saty jest ok ?
http://www.allegro.pl/ite...0_hit_2008.html
mo¿e ten :
http://www.allegro.pl/ite...alny_lvlp_.html
Jakie wymagania co do kompresora ma taki pistolet ,bo obecnie jest kompresor 3 fazowy ,3 t³okowy ,zbiornik ok pewnie 150l . I te¿ mam pytanie o odwadniacz i odolejacz -jest mo¿e co¶ takiego ? Co by¶cie polecili ?Zauwa¿y³em ostatnio po malowaniu zderzaka ,ze pojawily siê jaki¶ czas po lakierowaniu takie malutkie kropki w lakierze i mi to wyglada na olej ...



ten z drugiego linku to technologia trans-tech.Poczytaj troche o tym na internecie.Marka bardzo dobra.
Ten z pierwszego linku nie znam ale jezeli maluje tak jak wszystkie chinczyki to dziekuje.
Zreszta opis aukcji mowi sam za siebie
...prawie jak Sata. ;)
prawie robi ogromna roznice.

Co do kompresora twojego to musisz wiedziec ile powietrza podaje na wylocie i wtedy dobierz do niego pistolet.[/quote]
 

ari
Wys³any: 2008-08-07, 22:35   
0
UP DOWN

Posty: 32
A masz mo¿e Peter jakiego¶ linka o technologii Trans Tech ,bo szuka³em ale jako¶ nic nie znalaz³em .... :roll:

[ Dodano: 2008-08-08, 14:49 ]
peter napisa³/a:
ari napisa³/a:
peter napisa³/a:
pytanie bylo HP cz LVLP a ty mu HVLP polecasz i to do tego g.... jakies.

Polecalbym LVLP dlatego ze potrzebuje malo powietrza do zasilania,zuzywa malo materialu,jest cichy.Warstwa nakladanego materialu jest bardzo cienka uzywajac pistoletu LVLP.

Na poczatek LVLP bedzie znakomitym narzedziem a jak sie na nim nauczysz to nie bedziesz chcial nic innego,zapewniam.


A co by¶cie polecili faktycznie powiedzmy dobrego do kwoty ok400- 500z³ z LVLP ?Czy fimaAERMEtal jest ok ?
czy tak kopia Saty jest ok ?
http://www.allegro.pl/ite...0_hit_2008.html
mo¿e ten :
http://www.allegro.pl/ite...alny_lvlp_.html
Jakie wymagania co do kompresora ma taki pistolet ,bo obecnie jest kompresor 3 fazowy ,3 t³okowy ,zbiornik ok pewnie 150l . I te¿ mam pytanie o odwadniacz i odolejacz -jest mo¿e co¶ takiego ? Co by¶cie polecili ?Zauwa¿y³em ostatnio po malowaniu zderzaka ,ze pojawily siê jaki¶ czas po lakierowaniu takie malutkie kropki w lakierze i mi to wyglada na olej ...



ten z drugiego linku to technologia trans-tech.Poczytaj troche o tym na internecie.Marka bardzo dobra.
Ten z pierwszego linku nie znam ale jezeli maluje tak jak wszystkie chinczyki to dziekuje.
Zreszta opis aukcji mowi sam za siebie
...prawie jak Sata. ;)
prawie robi ogromna roznice.

Co do kompresora twojego to musisz wiedziec ile powietrza podaje na wylocie i wtedy dobierz do niego pistolet.
[/quote]

sprawdzi³em -kompresor ASPAtaki jak w tym linku:
http://www.allegro.pl/ite...aw_okazja_.html

na wylocie ma ok 260l/min -devilbiss potrxebuje ok 280l .Nada siê ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group