Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Robertlodz09 2016-02-03, 18:11
Autor Wiadomość
adrian2788 
Wysłany: 2016-02-03, 14:16   Lutospawarka czy zwykły MIG MAG
0
UP DOWN

Witam. Mam pytanko do fachowców blacharzy. Czy warto kupic Lutospawarke firmy GYS T1 czy zwykłego MIG MAG firmy TIGER 3000 czeski sprzęt. chce wydac około 5 tys zl.

Ponizej Tiger 3000
http://allegro.pl/spawark...5961652552.html

Ponizej GYS T1
http://allegro.pl/lutospa...5933261948.html

kleszczu1910 
Wysłany: 2016-02-03, 18:24   
0
UP DOWN

proponuję tą spawarkę naprawdę jest super :D sam w pracy spawam spawarkami firmy kemppi i naprawdę są bardzo solidne 4 lata już non stop pracują po 8h i to nie jakieś tam cienkie blaszki tylko 4mm-30mm tylko ze są trochę droższe jakieś 7tyś kempackt 253R i 323A z synergią a ta spawareczka w linku posiada wszystkie funkcję od lutospawarki po spawanie stali czarnej i ma do tego synergię co ułatwia dobór parametrów spawania i inne bajery co ułatwia pracę :cool:

kleszczu1910 
Wysłany: 2016-02-03, 20:54   
0
UP DOWN

http://allegro.pl/migomat...5918746113.html

adrian2788 
Wysłany: 2016-02-04, 12:00   
0
UP DOWN

Witam. Firma Kemppi robi wrażenie. Jest przekonująca cena jest dość wysoka ale do przyjęcia. Za porządna spawarkę trzeba jednak zaplacic. Rozmawiałem z kolega spawaczem i powiedział ze niezna tej firmy i dla niego liderem jest bester a dla mnie bester to juz marketowka. Dostępna w Castoramie. Ciekawi mnie lutospawanie drutem CuSi

magdaania 
Wysłany: 2016-02-04, 12:26   
0
UP DOWN

adrian2788 napisał/a:
...Rozmawiałem z kolega spawaczem i powiedział ze niezna tej firmy i dla niego liderem jest bester...

Coś czuję że ten tekst będzie tekstem miesiąca :D
Kolega długo jest spawaczem?

adrian2788 
Wysłany: 2016-02-04, 12:51   Kemppi
0
UP DOWN

10 lat pracy jako spawacz. No zdziwiłem sie wypowiedzią kolegi. I niestety nie skorzystam z jego porady na temat bestera. Liderem był owszem ale kilkanaście lat do tylu. Dzis dostępna w Castoramie. Niestety kolega o Kemppi nic nie słyszał o takich maszynach. Poczytałem opinie na forach o Kemppi i naprawdę cieżko znaleźć opinie negatywna.

kleszczu1910 
Wysłany: 2016-02-04, 18:41   
0
UP DOWN

W spawarkach kemppi z synergią masz większe możliwości które ułatwiają pracę . Funkcji ma multum funkcję wyboru materiału dostępne opcje to FE (druty lite Fe), BRAZING (lutospawanie), FCAW (druty rdzeniowe proszkowe), MCAW (druty z rdzeniem metalicznym). Funkcję Wypełniania kraterów . no i dodatkową funkcję bardzo przydatną w zakładach blacharskich "HOT SPOT" Przycisk umożliwia przełączenie urządzenia ze standardowego spawania MIG/MAG na specjalistyczną funkcję do nagrzewania punktowego i usuwania naprężeń w blachach. Metoda ta jest najczęściej używana w przemyśle motoryzacyjnym i podczas prac blacharskich. i bym zapomniał spawanie punktowe i cykliczne Dostępne są dwie funkcje: spawanie punktowe i cykliczne. Wybranie przyciskiem trybu spawania
punktowego (SPOT) umożliwia ustawienie czasu pojedynczego cyklu spawania punktowego w
zakresie od 0,1 do 9,9 sekundy jarzenia łuku. Wybranie przyciskiem trybu spawania cyklicznego
(CYCLE) umożliwia ustawienie czasu jarzenia łuku i czasu przerwy dla powtarzających się cykli
spawania. Dostępny czas przerwy wynosi od 0,1 do 3 sekund. Wybierz odpowiednią funkcję
przyciskiem 4. Czasy jarzenia łuku dla funkcji SPOT i CYCLE ustawia się pokrętłem regulacji napięcia
(poz. 3). Wybór jednej z funkcji jest sygnalizowany wyświetleniem kropki (spawanie punktowe —
SPOT) lub kreski (spawanie cykliczne — CYCLE) pod słowem „Timer” :spoko: :cool:

Przemek 
Wysłany: 2016-02-04, 20:54   
0
UP DOWN
Przemek

Jest bester marketowy i jest dla przemysłu . Kolega dobrze ci mówił .

adrian2788 
Wysłany: 2016-02-04, 21:28   Kemppi
0
UP DOWN

Poczytałem i biorę pod uwagę zakup Kemppi 323A parametry na moje potrzeby wystarczają. Kosz około 8 tys. Kolega kleszczu1910 opisał na co mozna liczyć kupując Kemppi. Dzięki za pomoc.

kleszczu1910 
Wysłany: 2016-02-05, 11:35   
0
UP DOWN

jeszcze do tego ma bardzo wygodny i lekki uchwyt spawalniczy 360stopni co ułatwia spawanie w trudno dostępnych miejscach do wyboru masz też rożnego rodzaju kąty korpusu (fajki) no i do tego dysze gazową która nie przepala sie po 20 godzinach ciągłej pracy tylko wystarcza na około 1rok pracy

jak ją zakupisz zdaj relację jak ci sie nią spawa i użytkuje ;)

adrian2788 
Wysłany: 2016-03-14, 12:39   
0
UP DOWN

Witam. Po długim zastanawianiu sie nad migiem kupiłem Kemppi kempact 253R. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Patrząc wizualnie widac wykonanie spawarki z dobrego materiału. Ładny wyświetlacz LCD pokazujący parametry pracy. Bardzo cicha praca spawarki, wyłącza sie sama jak masz przerwę w spawaniu. Podaj 4 rolkowy chodzi płynnie. Przewód 5 m dobra sprawa w moim przypadku. Spawarka warta polecenia. Kosztuje sporo ale widac ze to porządny sprzęt. Pozdrawiam i dzięki kleszczu 1910 za podpowiedz. Nigdy wcześniej nie słyszałem o Kemppi a teraz ja posiadam. Pozdr

sawmaster 
Wysłany: 2016-08-22, 21:30   
0
UP DOWN

dziś kupiłem spawarkę kemppi 253R i jestem zadowolony z zakupu

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu