Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mirostaw
Wysłany: 2016-02-23, 22:54   Mieszalnia Lakierów - Czyste powietrze w pracy
0
UP DOWN

witam
koledzy myślę że jakaś część osób tak jak ja prowadzi mieszalnie lakierów i sądzę że również mieli lub mają problem z uciążliwym zapachem rozpuszczalników i farb (konwencjonalnych). Mam prośbę żeby mi pomóc w tym jeśli ktoś ma jakiś cudowny sposób na usunięcie przykrych zapachów.
dzięki i pozdrawiam

natium
Wysłany: 2016-02-23, 23:27   
0
UP DOWN

Nie ma sposobu taki jest urok konwencji , nawet wentylowane pomieszczenia nie dają rady

Dementor
Wysłany: 2016-02-24, 00:36   
0
UP DOWN

Oddzielne pomieszczenie do mieszania z kabinką do natrysków załatwia temat

mirostaw
Wysłany: 2016-02-24, 22:20   
0
UP DOWN

mam oddzielne pomieszczenie do natrysków próbnych.
przy wagach mam ssawki które zasysają powietrze i przepuszczają przez filtr węglowy (dla ciekawych mogę wysłać fotki) ale zapach i tak zostaje mnie osobiście nie przeszkadza bo już go nie czuję ;) )) ale martwię się o siebie i pracowników czy kiedyś to nie wyjdzie bokiem.
Myślałem że może ktoś ma ozonator powietrza lub rekuperator i mógł by się podzielić swoimi doświadczeniami.

Dementor
Wysłany: 2016-02-25, 16:04   
0
UP DOWN

mirostaw napisał/a:
przy wagach mam ssawki które zasysają powietrze i przepuszczają przez filtr węglowy

Ja takich nie widziałem, to własna konstrukcja? Pomaga?
A rekuperator to dobry kierunek ale ciekawe czy problemem nie byłby za jakiś czas wymiennik - zapychający się.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-02-27, 10:26   
+1
UP DOWN

To tak jakby hodowca świń, narzekał za zapach amoniaku w chlewie....
Nie da się usunąć smrodu w mieszalni. Ja mam 7 systemów i jak się rano wejdzie to ciężko oddech złapać. Mam w sklepie dwa wywietrzniki grawitacyjne i jeden wentylator podłączony do kabiny natryskowej, który cały czas pracuje. Mimo tego smród jest i będzie. Taka branża. Jedyny sposób to utrzymywać temperaturę na poziomie -20 stopni, i nie będzie śmierdzieć. Chemia paruje i śmierdzi. Nawet jak się wejdzie do pomieszczenia ze szpachlą, która jest przecież szczelnie zamknięta, to i tak czuć benzen. Nie da się tego uniknąć.

mirostaw
Wysłany: 2016-02-28, 22:37   
0
UP DOWN

Dementor napisał/a:
mirostaw napisał/a:
przy wagach mam ssawki które zasysają powietrze i przepuszczają przez filtr węglowy

Ja takich nie widziałem, to własna konstrukcja? Pomaga?
A rekuperator to dobry kierunek ale ciekawe czy problemem nie byłby za jakiś czas wymiennik - zapychający się.

tak to mój pomysł
tak to wygląda

mieszalnia1.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 756,97 KB

mieszalnia.JPG
Plik ściągnięto 38 raz(y) 770,79 KB

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu