Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Giezet 
Wys³any: 2016-03-31, 23:45   Sata 3000 B RP Digital. Problem z elektronik±.
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Witam po d³u¿szej przerwie.
Co¶ mnie tknê³o, i zakupi³em okazyjnie Satê RP 3000 Digi z "czystym" wy¶wietlaczem.
Szukam kogo¶, komu uda³o siê w miarê bezinwazyjnie zdemontowac dekielek ze szkie³kiem od digitala. U mnie za cholerê nie schodzi, ani nie drgnie.
Jest jaki¶ myk?
Zdemontowa³em wkrêty na torxa w dekielku, odkrêci³em nawet niebieski plastikowy znacznik RPka od spodu w nadziei ze mo¿e on co¶ blokowaæ, ale nadal jestem w czarnej dupie niewiedzy...
My¶lê, ¿e od nowo¶ci nie by³ demontowany, chocia¿ jak go dosta³em to ewidentne próby otwarcia by³y widoczne.
Digi rzekomo od dawna nie dzia³a³, zakupi³em now± bateryjkê, ale nic.
Myslê, ¿e problem le¿y gdzie¶ w p³ytce, tylko to mi w zasadzie zosta³o do sprawdzenia.

Macie jakie¶ pomys³y?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-04-01, 09:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ta p³ytka z "oczkiem" do Digitala jest na normalnej uszczelce gumowej takze po odkrêceniu tych 2 torxów bez problemów powinna zej¶æ ....
ale jak wiesz "Polak potrafi..." a szczególnie jest kreatywny pod wzglêdem "mechaniki i z³otej r±czki oraz oszczêdno¶ci" tak¿e nic mnie ju¿ nie zdziwi jak widzê w jakim stanie
przysy³ane s± pistolety do serwisu
Mo¿e jaki¶ "lakierniczy mechanik" wzi±³ i to przyklei³ ... ? Spróbuj to delikatnie podwa¿yæ :tak:
 

natium
Wys³any: 2016-04-01, 09:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
ja tez kiedys mialem ten problem po prostu tam w szczelinie zgromadzil sie brud prawdopodobnie farba i trzeba bylo podwazyc
 

Giezet 
Wys³any: 2016-04-01, 15:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
To teraz piwo temu,kto mi doradzi czym to podwa¿yæ :D
Teoretycznie powinno zej¶æ bez problemu ale byæ mo¿e jak pisze Robert jaki¶ mechaniko-lakiernik to przykleil po demonta¿u ¿eby nitro gdzie¶ tam siê nie wlewalo i teraz zlapalo na amen.
Próbowa³em szpachelk± do szpachli-za delikatna,chocia¿ jej grubo¶æ jest idealna do tej szczeliny,mini¶rubokrêt p³aski nie bêdzie, nawet p³ytk± do survivalu po uprzednim scieciu jednego boku który imitowal ¶rubokrêt p³aski próbowa³em. ..
Opalarka tez byla.
No to jak, chcê kto¶ to piwo? :D
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-04-01, 18:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Jeszcze mo¿esz próbowaæ obruszaæ t± p³ytkê poprzez otwory w które wkrêcane s± te torxy
tutaj najmniej mo¿esz pokaleczyæ ten chrom
 

Giezet 
Wys³any: 2016-04-02, 08:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Obruszac te¿ próbowa³em.
On musi byæ czym¶ przyklejony, to tak siedzi jakby to by³o zespolone z korpusem.
Sam nie wiem czy dalej to robiæ bo za chwilê Bede musia³ szukaæ takiego dekielka z innej u¿ywki albo ¶ci±gaæ ten chrom bo coraz mniej mi siê to podoba.
Ma kto¶ taki dekielek na czê¶ci w razie czego?
 

robercik9876 
Wys³any: 2016-04-02, 21:41   
0
UP DOWN

Posty: 19
Giezet napisa³/a:
Obruszac te¿ próbowa³em.
On musi byæ czym¶ przyklejony, to tak siedzi jakby to by³o zespolone z korpusem.
Sam nie wiem czy dalej to robiæ bo za chwilê Bede musia³ szukaæ takiego dekielka z innej u¿ywki albo ¶ci±gaæ ten chrom bo coraz mniej mi siê to podoba.
Ma kto¶ taki dekielek na czê¶ci w razie czego?
Witam mia³em podobnie kolego ja to tak zrobi³em wzi±³em kawa³ek twardego drewna i uderza³em po tym dekielku i tak do skutku a¿ pu¶æi³o a sam wy¶wietlacz to te¿ siê na mêczy³em ¿eby go wydobyæ
 

Giezet 
Wys³any: 2016-04-03, 20:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
O widzisz...
Tego jeszcze nie próbowa³em.
Jutro prób ci±g dalszy w takim wypadku.
A co by³oby Twoim digitalem, ¿e go wyciagales?
 

robercik9876 
Wys³any: 2016-04-03, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 19
Giezet napisa³/a:
O widzisz...
Tego jeszcze nie próbowa³em.
Jutro prób ci±g dalszy w takim wypadku.
A co by³oby Twoim digitalem, ¿e go wyciagales?
Kolego szczerze co ciekawo¶æ co jest w ¶rodku. I z tej ciekawo¶ci go zepsu³em.Tak ¿e jak ¶ci±gniesz dekielek i bêdziesz wydobywaæ digital to uwa¿aj bo ten czujnik co mierzy ci¶nienie to siedzi mocno w korpusie.Jak go ju¿ wydobêdziesz to nie dotykaj tego jak by z³otka co jest na tym czujniku bo go zniszczysz i szrot
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-03, 21:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Pod³±cz go do wê¿a i daj du¿e ci¶nienie na korpus to bêdzie Ci ono pomaga³o wyrwaæ to ¶wiecide³ko z korpusu.
To zwyk³a sRata - ci¶nienie, m³otek, przecinak, imad³o, kowad³o - w koñcu pu¶ci :D :D

A jak nie to id¼ do najbi¿szej drogerii czy pasmanterii i nakupuj jakich¶ gwiazdek czy innego badziewia i ponaklejaj na korpus aby nie by³o widaæ digitala i z drugiej strony dla symetrii i równowagi - gun dzia³a³ bêdzie tak samo (......) a ¶wieci³ bêdzie czym innym :lol: :rotfl: :D
 

Giezet 
Wys³any: 2016-04-03, 22:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Robercik dzieki za rade-jutro próba.

£ysy73 haha
Masz ch³opie wyobra¼niê :D
Jak digi bêdzie na szrot to pomy¶lê o kamufla¿u, tylko zamiast tej pasmanterii bêdziesz musia³ wymy¶leæ co¶ bardziej kozackiego :cool:
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-04-08, 08:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Proponuje zakup dobrego zamiennika z wy¶wietlaczem np. ST-3000
pewnie maluje tak samo jak taki orygina³ i ile mniej kosztuje
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-08, 19:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
To kupuj i zobacz ile kasy zaoszczêdzisz.
Najara³e¶ siê nowego towaru czy te¶ciowa wkur...³a i szukasz zaczepki na si³ê aby odreagowaæ?
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-04-08, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
³ysy73 napisa³/a:
To kupuj i zobacz ile kasy zaoszczêdzisz.

Wszyscy co kupili to widz± ile zaoszczêdzili jest tanio i dobrze to co wiêcej potrzeba ?
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-08, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Albo tanio, albo dobrze.
Widzieæ nie mog± bo tak jak Ty nie wiedz± ¿e gun dobry siê niepsowa i siê go co miesi±c nie wymienia.
Poza tym nie maj±c go nie maj± pojêcia ile trac± na materia³ach.

A patrz±c po Twojemu czy co¶ wiêcej potrzeba?
TAK. Jeszcze taniej.
To jest tañsze ni¿ SICA czy EVO:
https://www.youtube.com/watch?v=qZveT-8ipqk
 

dejmon
Wys³any: 2016-04-08, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 96
a sam digital idzie gdzie¶ dostaæ ¿eby wymieniæ i jaki koszt ? bo mi ulecia³a blaszka co baterie styka i nie da rady tego zrobic ;/

czy taniej kupic manometr pod guna z saty
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-04-08, 22:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
dejmon napisa³/a:
sam digital idzie gdzie¶ dostaæ ¿eby wymieniæ

Mo¿na ale koszt i sposób jego monta¿u .... szkoda pr±du

Lepiej ju¿ jak musisz znaæ ci¶nienie to
dejmon napisa³/a:
taniej kupic manometr pod guna
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group