Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2016-04-18, 09:43   sata 4000 rp 1.3 ma zla dysze
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
mam sate 4000 rp 1.3 , obecnie robimy nowe auta , morka uska ma byc jak na orginale ta sama strukturka,
nie za bardzo mi to idzie , sata daje duzo materialu, cytrynka nie uklada sie jak w orginale , latwo o zacieki, jak przykrece material to wychodzi lustro nie ma cytrynki , walkowane jest na wielu tematach ze dysza 1.3 wali za duzo ale
nigdzie nie wyczytalem jaka bedzie najodpowiedniejszzaa dysza zeby robic orginalana strukturke , bez polerki , gdzies chyba nawet wyczytalem to chyba wypowiedzi projektora zeby zmienic na miejsza dysze , jaka dysza wiec 1,25 ??? 1,2 do pistoletu sata 4000 rp ???


mam iwate do bazy ws400 1.3 i tez albo robi strukturke drobniutenka albo lustro , ,, do iwaty ponoc dysza 1.4 powinna byc do lakieru czy moze ktos potwierdzic , ???

a wiec moj dylemat , czym bedzie latwiej uzyskac orginalna strukturke bez polerki iwata ws 400 1.4 czy sata 4000 rp 1,2 czy 1.25 dysza , prosze o porady ???

moze ktos ma e pistolety i napisze czy sa w stanie uzyskac orgianla strukturke , i jakim sposobem to robia , moze lakier tez powinienem zastosowac inny , moj to u pol hs na szybkim przyspieszaczu
_________________

 

MARIO06CU
Wys³any: 2016-04-20, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
A cisnienie mo¿e masz za du¿e akurat mia³em sate 3000 rp digi dysza 1.2 teraz latam na 5000 rp i wychodzi super luska robiê na cisnieniu 2 bary
 

hematol 
Wys³any: 2016-04-20, 21:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
gdulus napisa³/a:
jaka bedzie najodpowiedniejszzaa dysza zeby robic orginalana strukturke

Ale czekaj kolego,piszesz orginalana strukturka,przecie¿ na autach ró¿niej marki jest ró¿na struktura ,wiec chcesz lakierowaæ forda i ¿eby Sata sama dobiera³a strukture za Ciebie,czy robisz bmw i tez pistolet ma sie sam dopasowaæ?Tak to by najmniej zrozumia³em,potwierdzam co napisa³
MARIO06CU, te¿ mam Sate 5000 RP 1.3 i wychodzi super ³uska.
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-20, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
q....a te¿ ¿e¶ wyskoczy³ z porównaniem.
3000 rp 1,2 a 4000 RP 1,3 - to prawie tak jakby¶ porówna³ gazówkê do obrzyna.
Je¶li autor posta twierdzi ¿e mu ten zestaw nie odpowiada to mu nie odpowiada i tyle.
A akurat ja jestem dok³adnie tego samego zdania ¿e 4000 RP 1,3 to haubica a nie gun do lakierowania.
 

hematol 
Wys³any: 2016-04-20, 22:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
³ysy73 napisa³/a:
Je¶li autor posta twierdzi ¿e mu ten zestaw nie odpowiada to mu nie odpowiada i tyle

To moze doradzisz koledze ,bo pyta ,jaki zestaw bêdzie git?
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-20, 23:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Nie doradzê poniewa¿ nie interesuj± mnie kompletnie sRaty a wiêc nie ¶ledzi³em dok³adnie opinii o charakterystykach ich poszczególnych konfiguracji a tym bardziej nie testowa³em.
Natomiast mia³em 4000 RP 1,3 i by³ to dla mnie ogólnie SYF - m. inn. z tego samego wzglêdu o którym pisze autor postu.

Tak samo nie udzielam siê w poradach dysz czy modeli IWAT serii WS poniewa¿ moja wiedza na ich temat jest znikoma - nie interesowa³em siê t± seri±.
 

KK 
Wys³any: 2016-04-21, 00:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie przesadzajmy z tym syfem. Iwata, Sata Devilbiss o najwy¿sza pó³ka. Nie ma ju¿ nic lepszego i dla profesjonalisty ka¿dy z tych pistoletów robi robotê i jest pro.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-21, 08:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Ka¿dy ma prawo do w³asnej opinii.
Dla mnie sRaty 3000 i 4000 to ogólnie SYF i zdania tego nic nie jest w stanie zmieniæ:
- ¿adna cudza opinia nie zmieni tego ¿e to najgorzej le¿±ce w rêku CEG£Y
- ¿adna cudza opinia nie zmieni tego ze to sypi±ce siê szmelce jad±ce g³ównie na renomie ze starych modeli ze starych lat - sam siê do niej przychylam bo kiedy¶ kiedy¶ mia³em star± SATÊ i by³a REWELACYJNA
- ¿adna cudza opinia czy te¿ przyzwyczajenia nie zmieni± charakterystyki ich pracy która nie ka¿demu (tak jak mi) odpowiada
- ¿adna cudza opinia nie zmieni jej samej konstrukcji która z jednej strony jest usterkogenna jak uszczelnienie g³owicy na przek³adce ze starej sprasowanej opony, czy te¿ gównianego pokrêt³a regulacji szeroko¶ci strumienia które umieszczone w nieciekawym miejscu w po³±czeniu z ma³o precyzyjn± regulacj± mo¿e czasami sprawiaæ niechcianego psikusa.
- itd. itp.
Ka¿demu ma prawo odpowiadaæ co innego i DEBILIZMEM tych obydwu for jest ukrywanie czy te¿ zakrzykiwanie opinii negatywnych u¿ytkowników danych narzêdzi.
Co prawda tutaj to zak³amywanie jest bardziej aksamitne ni¿ na drugim tym niby bardziej PRO forum gdzie przesz³o to w kuriozum.
Gdyby nie takie debilne zachowania u¿ytkownicy du¿o wcze¶niej mieli by pogl±d na wiele narzêdzi ale te¿ i materia³ów.
Albo to FORUM do wymiany opinii, albo prywatna strona reklamowa w formie forum jak to drugie pseudo PRO forum.
 

gdulus
Wys³any: 2016-04-22, 16:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
hematol napisa³/a:
Ale czekaj kolego,piszesz orginalana strukturka,przecie¿ na autach ró¿niej marki jest ró¿na struktura ,wiec chcesz lakierowaæ forda i ¿eby Sata sama dobiera³a strukture za Ciebie,czy robisz bmw i tez pistolet ma sie sam dopasowaæ?Tak to by najmniej zrozumia³em,potwierdzam co napisa³
MARIO06CU, te¿ mam Sate 5000 RP 1.3 i wychodzi super ³uska.

nie rozumiesz mnie ??
strukturke robi lakiernik nie pistolet , cisnienie sie zmienia , oddala pistolet , badz przybliza, rozciencza bardziej lakier badz nie rozciencza , robi sie zaprusze czeka az podeschnie a innym razem odrazu pierwsza laga na lustro, zalezy jak temperatura , jak baza polozona .....
ale trzeba miec czym ,
wedlug mnie sata 4000 rp z dysza 1.3 jest do dupy do tego , cos jest nie tak , napewno ta duza dysza,
lekier lepiej mi sie kladzie iwata co mam do bazy niz ta sata , tylko iwata powolutku lakier kladzie i albo lusterko albo leciutka morka , wieksze ciezko zrobic poprostu dysza mala bo jest do bazy ale jak ktos to czyta i nie zna iwaty to polecam goraco mialem juz duzo iwat sata 3000 hvlp, iwata supernova do bazy revelacja , bez odkurza bez ceni , srebra perly ciezkie kolory fajnie wychodza duzo lepiej niz sata 3000 hvlp 1.3 , sata tez dobrze potrafilem cieniowac srebra ale iwata duzo latwiej.
wracajac do tematu
wiec prosze o porade czy zakupic iwate ws supernova 1.3 hd dysza do lakieru , czy moze sata 4000 rp 1.2 dysza,
jaki pistlet najlepszy do wspolpracy z lakiernikiem ( bo sam nie zrobi ) zeby podrobic orginalna strukture bezbarwnego , raz ma byc cytryna a raz cytryna a raz lustro co polecacie
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2016-04-22, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
³ysy73 napisa³/a:
Natomiast mia³em 4000 RP 1,3 i by³ to dla mnie ogólnie SYF


o takie odpowiedzi chodzzi ktos cos wie to pisze dzieki lysy
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2016-04-22, 16:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
hematol napisa³/a:
MARIO06CU, te¿ mam Sate 5000 RP 1.3 i wychodzi super ³uska.
no to super
a miales przyjemnosc pracowac 4000 rp 1.3 ? czy tak samo ???
a moze nim nie robiles , moze jak bys wziol go do reki tez byc klol
moze w sacie 5000 1.3 dysza jest juz miejsza
_________________

 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-22, 19:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
@GDULUS sam sobie zaraz spuszczê wpie...dol za to co napiszê poni¿ej bo czasami trzeba te¿ i patrzeæ na ekonomiê:
Nie wiem ile by¶ móg³ wzi±æ od nie¶wiadomych sekciarzy za t± swoj± 4000, ale chyba musisz przekalkulowaæ dwie opcje:
- opchn±æ tego parcha i kupiæ IWATÊ - wtedy masz lepszy gun i nowszy ale nie wiem czy bêdzie szybszy od 4000 i czy a¿ tak Ci na szybko¶ci zale¿y kosztem m. inn. wiêkszego zasyfienia (ale to zale¿y te¿ i od Twoich warunków)
- ale je¶li za du¿o kasy nie we¼miesz (bo sprzedaæ sprzedasz na pewno) i bêdziesz musia³ sporo do³o¿yæ a nie bardzo Ci siê to u¶miecha, to w po³±czeniu z jednak wiêksz± szybko¶ci± je¶li Ci na niej zale¿y mo¿e lepiej jednak do³o¿yæ do niej i jeszcze ciutê siê z ni± pomêczyæ?
To te¿ ma swoje pewne inne plusy:
- bêdziesz mia³ dodatkowy pretekst ¿eby chlasn±æ co¶ dla spokojno¶ci bior±c za ka¿dym razem t± ceg³ê do rêki :D
- przy pó¼niejszej sprzeda¿y szybciej j± pogonisz z dwoma pyskami.
Ale czy gdyby¶ bra³ zestaw to wzi±æ RP z mniejsza luf±, czy W tego nie powiem bo sam bym do koñca nie by³ pewien.
Robert wiêcej zapewne wie czym w realu ró¿ni± siê one ale z tego co pamiêtam UNEK te¿ bidul kupi³ korpus sRaty chyba 4000 i pó¼niej ponakupowa³ do niej pó³ walizki zestawów :D :D :D wiêc mo¿e i on ³opatologicznie powie czym siê miêdzy sob± podczas pracy ró¿ni±.
(je¶li to tylko do klaru, wiêkszych robót i w kabinie to osobi¶cie chyba bym bardziej siê zastanawia³ nad RP 1,2 - ale Ty wiesz lepiej co i gdzie najwiêcej porabiasz)
 

MARIO06CU
Wys³any: 2016-04-22, 20:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
MIALEM w reku sate 4000 tylko ze hvlp
 

kamilbusko
Wys³any: 2016-04-22, 20:34   
0
UP DOWN

Posty: 349
ja mam satê 3000 1.25 hvlp ju¿ z 8 lat i do bezbarwnego 4000 rp 1.2 i nigdy ¿adnych dyszy nie zmienia³em i innych problemów z ¿adn± nie mia³em
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-22, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
kamilbusko napisa³/a:
do bezbarwnego 4000 rp 1.2
Cze¶æ Kamil.
Masz 1,2 a gdulus 1,3 a jak wiesz w grzmotach RP 0,1 w rozmiarze to mo¿e byæ kosmos.
Jak pamiêtasz mia³em 4000 RP 1,3 i je¶li pisze ¿e WBX 1,4 ma dla mnie za du¿± dyszê, to wyobra¼ sobie jaka musi byæ ró¿nica miêdzy s 4000 RP 1,3 je¶li to jest dla mnie mega wiadro (a RP na dodatek ¶miga na innym ci¶nieniu wyj¶ciowym ni¿ WBX - ale to d³ugi temat).
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-04-22, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
³ysy73 napisa³/a:
Co prawda tutaj to zak³amywanie jest bardziej aksamitne ni¿ na drugim tym niby bardziej PRO forum gdzie przesz³o to w kuriozum.
Gdyby nie takie debilne zachowania u¿ytkownicy du¿o wcze¶niej mieli by pogl±d na wiele narzêdzi ale te¿ i materia³ów.

Tak jest tez z moimi poradami dla ludzi z tego forum kto¶ je usuwa
pewnie sa komus niewygodne :sciana:
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Czere¶niak napisa³/a:
Tak jest tez z moimi poradami dla ludzi z tego forum kto¶ je usuwa

pewnie sa komus niewygodne
Spokojnie Panie ¦liwka.
Mo¿e nie jest wcale tak ¼le jak sobie Pan wyobra¿asz.
- mo¿e kto¶ z administracji uzna³ ¿e s± zbyt cenne aby wisia³y ot tak za darmo dla ka¿dego na publicznym forum?
- a mo¿e uzna³ ¿e wiêkszo¶æ czytaj±cych jeszcze nie osi±gnê³a tak zaawansowanego poziomu aby je profesjonalnie zrozumieæ i TYLKO w obawie o pope³nienie b³êdu nieodpowiedniego zastosowania siê do nich na razie je usunê³a i przywróci gdy tylko ¶wiadomo¶æ technologiczna userów znacz±co siê podniesie?
Zawsze trzeba szukaæ plusów :D
 

unek
Wys³any: 2016-04-23, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:
UNEK te¿ bidul kupi³ korpus sRaty chyba 4000 i pó¼niej ponakupowa³ do niej pó³ walizki zestawów
Poprawka unek ma 5000 rp 1.3 :D


³ysy73, mylisz dwa system w których to porównujesz Iwatê wbx do Saty rp .. dla mnie system hvlp móg³by nie istnieæ i ty tego nie zrozumiesz. :!:

SATA 4000RP:
1,2W do wody przy konwencji robi siê to samo co wbx w ciep³e dni.
Miedzy 1.2 A 1.3 NIE MA A¯ TAKIEJ RÓ¯NICY. PRZECIE¯ 1.3 mo¿na skrêciæ DO 1.2..
Mam jeszcze jedn± dysze alee nie opisz do jakich zadañ by³a kupowana ;P

Zadzwoñ do pan Wojciecha Na³êcza i podpytaj go na jakim ci¶nieniu trzeba pracowaæ sat± 4000 rp. bo to co na korpusie ma siê nijak do rzeczywisto¶ci .. A i kiedy robi³e¶ ten test 5 lat temmu ??

SATA 5000rp w fazie testów tzn nie mam czasu bo w koñcu koñczê to co mia³em zrobiæ rok temu ^^ ^^ :!:
 

unek
Wys³any: 2016-04-23, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
gdulus napisa³/a:
moj to u pol hs na szybkim przyspieszaczu
co to za upol ?? wrzuæ fote!

Na szybkim przyspieszaczu ?? co to oznacza ? lakierujesz w szopie czy w kabinie ?
 

unek
Wys³any: 2016-04-23, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
gdulus napisa³/a:
obecnie robimy nowe auta , morka uska ma byc jak na orginale ta sama strukturka,
nie za bardzo mi to idzie , sata daje duzo materialu, cytrynka nie uklada sie jak w orginale , latwo o zacieki, jak przykrece material to wychodzi lustro nie ma cytrynki

Takie b³êdy to tylko na pocz±tku drogi :!: Podjed¼ gdzie¶ na szkolenie bo forum za ciebie nie polakieruje !
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 20:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
³ysy73, mylisz dwa system w których to porównujesz Iwatê wbx do Saty rp .. dla mnie system hvlp móg³by nie istnieæ i ty tego nie zrozumiesz
Ohoohooo jaki huczny ¿e¶ siê zrobi³. To te sraty tak libido podnosz±? Je¶li tak to nie wszêdzie ^^
A teraz kilka drobnych konkretów:
- po pierwsze porównywa³em te systemy osobi¶cie na SWOICH NOWYCH gunach które wymieniasz w czasie gdy pryska³e¶ farbami je¶li dobrze pamiêtam JONSWEYem i dociera³e¶ szpachlówkê NA MOKRO :D :D :D
A ca³± samochodówk± zaczyna³em siê zajmowaæ dawno temu i gdy ja ju¿ je¼dzi³em autami i motorami i je naprawia³em, to Ty jeszcze ¶miga³e¶ na nocniku :D
- IWATA WBX to nie HVLP - wiêc jednak to Ty czego¶ nie rozumiesz :D
Samo poczytanie, poobserwowanie na szkoleniu, kupieniu jednego pistoletu czy te¿ jednej marki z kilkoma systemami czy dziurami NIGDY nie zast±pi do¶wiadczenia oraz osobistego porównania kilku marek pracuj±cych w ró¿nych systemach.
Natomiast upodobania do danego systemu to zupe³nie inna kwestia i np. dla mnie najwiêkszym fajansem jest sRatowski RP
Ciao :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 20:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
1,2W do wody przy konwencji robi siê to samo co wbx w ciep³e dni
A tak aby doprecyzowaæ: czyli co siê robi?
U Ciebie siê robi?
To i WBXa te¿ masz? - gratulujê, po tylu sRatach i czê¶ciach zamiennych do nich masz w koñcu jeden sprawny porz±dny gun :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
Miedzy 1.2 A 1.3 NIE MA A¯ TAKIEJ RÓ¯NICY. PRZECIE¯ 1.3 mo¿na skrêciæ DO 1.2..
Nie tak do koñca. A je¶li tak to po cholerê produkuj± tyle rozmiarów?
Podpowiedz im ¿e mog± przecie¿ robiæ tylko 2,0 a ka¿dy SKRÊCI tyle ile uwa¿a - w koñcu to tylko sRaty :sciana: :sciana: :sciana:
Tak to jest jak do¶wiadczenie chce siê zast±piæ samym czytaniem opowie¶ci fanatyków.
 

unek
Wys³any: 2016-04-23, 21:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:
JONSWEYem
Mam jeszcze i co z tego ? bardzo fajny gun jak umie siê nim operowaæ !
³ysy73 napisa³/a:
dociera³e¶ szpachlówkê NA MOKRO
A nie mo¿na ??? Co¶ s³abe te twoje do¶wiadczenie ... Poza tym nigdy takiego czego¶ nie napisa³em uroi³ to sobie Krysiu :help:

³ysy73 napisa³/a:
ca³± samochodówk± zaczyna³em siê zajmowaæ dawno temu i gdy ja ju¿ je¼dzi³em autami i motorami i je naprawia³em, to Ty jeszcze ¶miga³e¶ na nocniku
Co ty mo¿esz wiedzieæ :?: Andrzeju jestem tylko 10 lat m³odszy :D
³ysy73 napisa³/a:
IWATA WBX to nie HVLP - wiêc jednak to Ty czego¶ nie rozumiesz
Czy ja napisa³em ,¿e WBX to hvlp co¶ chyba ¶lepy robisz siê :D

³ysy73 napisa³/a:
do¶wiadczenia oraz osobistego porównania kilku marek w pracuj±cych ró¿nych systemach
Przecie¿ testowa³em i zosta³em przy Sacie to, ¿e tobie nie pasuje nie musi wszystkim ca³y czas pi erd o³y piszesz na temat saty 4000rp !
Jako¶
kamilbusko napisa³/a:
problemów z ¿adn± nie mia³em
Ja oprócz dwóch pi erdó³ które w niczym nie przeszkadzaj± w pracy i kosztuj± grosze!
³ysy73 napisa³/a:
Nie tak do koñca. A je¶li tak to po cholerê produkuj± tyle rozmiarów?
Jak by¶ mia³ te dysze w reku wyci±gn±³by¶ inne wnioski ^^ A nie masz ....

³ysy73 napisa³/a:
o i WBXa te¿ masz? - gratulujê, po tylu sRatach
Nie kupie bo dla mnie to nie jest pistolet ;P Pisa³em ju¿ o nim ...
Pozdr
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-04-23, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Cze¶æ Unek stary pijaku.
Widzê ¿e mieszasz mnie do swoich urojeñ, wiêc powiem to co szkolenia jako anegdota kr±¿y w¶ród lakierników.
Ano by³ taki £ukasz pseudo Unek co jak siê spi³ jak prosiê, to przyzna³ siê ¿e szpachlowke na mokro p400 dociera³, k³opoty z kobiet± zalewa³ %%%%%, dzwoni³ lub pisa³ do obcych ludzi i dupe tru³ o swoich problemach.
Mam parê ciekawych zapisanych rozmów.
Pozdrawiam.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek
Wys³any: 2016-04-23, 21:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Lackdoctor, Ty jeszcze dychasz masakra :D

A po co s± szkolenia !

Jak dzieciak mam co¶ zapisane..... ja ju¿ nie chce kopaæ Ciebie po dupie ju¿ za du¿o by³o takich tematów :D To ty jak pijawka wyci±gasz w potem wydaje ci siê, ¿e co¶ masz :D

¦MIESZNY jeste¶ nic nowego nie wymy¶lisz ^^

Pozdr
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2016-04-23, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Uneczku drogi ty tu pierwszy do mnie pi³e¶.
Wiêc wyja¶niê tu wszystkim jaki± to jeste¶ pijawk±.


Mi ju¿ przesz³o, ale skoro zaczynasz..... Przypomnê ci.

Kogo prosi³e¶ aby siê wstawi³ u Jacklack aby z ciebie moderatora zrobi³?
Dlaczego Jacklack nie chcia³ ciê na moda?
Kogo pyta³e¶ jak odpisaæ na forum jako mod, gdy kto¶ ciê zapyta³ o technologiê?
Lub po ludzku cie pojecha³?

Ile razy cie bronilem aby cie zachowaæ jako moda, ba na forum zachowaæ?
Technologia z dupy i takie wpisy na lakierniku. Wystarczy wej¶æ i poczytaæ twoje pierwsze wpisy.

Mi dawno ju¿ przesz³o, kilka lat ju¿ nie pamiêtam czy pijesz czy ju¿ nie.
A ty nadal nie mo¿esz mi wybaczyæ ¿e..... Ze co? ¯e wtedy by³e¶ trochê g³upawy?
Dorosnij, mo¿e odstaw trunki.
Masz jeszcze ¿onê?
To ja pozdrów.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek
Wys³any: 2016-04-23, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
No dobra jedziemy od pocz±tku .. niestety ty jak i Andrzej wybieraæ sobie kawa³ki postów..

Po pierwsze ja mam bardzo dobr± pamiêæ i nieraz pisa³em ci, ¿e masz sklerozê i nie tylko jak to widzê .. :D

Lackdoctor napisa³/a:
Kogo prosi³e¶ aby siê wstawi³ u Jacklack aby z ciebie moderatora zrobi³?
Ja nie prosi³em siê o moda . Dorze wiesz, ¿e Jacek wrzuci³ w sprawach forum co s±dzicie o mnie!
Za drugi razem jak wylecia³em -nie wiesz jak to by³o bo ju¿ te¿ zlecia³e¶ z moda a potem dosta³e¶ kopa z forum i nie jeste¶ ju¿ pod tym nickiem ..ale luz masz inny i ¶miejemy siê z ciebie po cichu, ¿e wróci³e¶ :D

Lackdoctor napisa³/a:
Dlaczego Jacklack nie chcia³ ciê na moda?
Nie chcia³ potem chcia³ i jestem ! opisa³em wy¿ej..

Lackdoctor napisa³/a:
Kogo pyta³e¶ jak odpisaæ na forum jako mod, gdy kto¶ ciê zapyta³ o technologiê?
Lub po ludzku cie pojecha³?
A ty nie pyta³e¶ mnie ? przecie¿ te¿ mam gg :D

Lackdoctor napisa³/a:
Ile razy cie bronilem aby cie zachowaæ jako moda, ba na forum zachowaæ?
ANI RAZU BO MAM DOSTÊP do tego co inni nie widz± :!:
Lackdoctor napisa³/a:
Technologia z dupy i takie wpisy na lakierniku. Wystarczy wej¶æ i poczytaæ twoje pierwsze wpisy.
Dok³adnie... a twoje te¿ s± przecie¿ pierwsze posty podobne do moich i co mamy teraz przytaczaæ sobie co kiedy¶ pisali¶my jest tego .. ale jak chcesz mo¿emy :D
Lackdoctor napisa³/a:
Mi dawno ju¿ przesz³o, kilka lat ju¿ nie pamiêtam czy pijesz czy ju¿ nie.
Mi te¿ i teraz ¶miej siê z tego co wypisujesz ..Pije sobie kiedy chce i kiedy mam ochotê ja tobie nie zagl±dam do kieliszka ...
Lackdoctor napisa³/a:
dorosnij,
Przytaczasz mój poprzedni post..

Lackdoctor napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
mo¿e odstaw trunki.
Masz jeszcze ¿onê?
Ale co mam odstawiæ ? piwo ...A z ¿on± bardzo dobrze Pozdrawia ciebie :D

Lackdoctor napisa³/a:
jak siê spi³ jak prosiê, to przyzna³ siê ¿e szpachlowke na mokro p400 dociera³,
No có¿ bywa i nie tylko ja tak wygl±da³em .. po 4 browarach taki zgon ale nic dziwnego jak na tramalu by³em bo mia³em z³amane ¿ebro. Ale za to ty nie dojecha³e¶ bo co¶ tam heheh . znowu nie by³a to 400 tylko 320 i nie na wodê tylko szlif pod bazê akrylow±.. a z reszt± niech ci byli napisz± to tutaj !
Lackdoctor napisa³/a:
dzwoni³ lub pisa³ do obcych ludzi i dupe tru³ o swoich problemach.

DZWONI£EM DO CIEBIE tak samo jak ty do mnie ! w tamtych czas wydawa³o mi siê, ¿e jeste¶ koleg± ale widaæ jeste¶ pijawk± ...

Pozdr

Ps niech jaki¶ mod to przeniesie bo znowu temat siê rozjecha³ ...
 

KK 
Wys³any: 2016-04-23, 23:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak... ¯e wam siê tak chce u¿alaæ nad sob±. Masakra ch³opy po tyle lat i takie cenzura³y wywlekacie na forum. Jaki zysk przyniesie przypominanie sobie tego co by³o 5 lat temu.
Albo przestañcie siê odzywaæ do siebie i ignorujcie siê, albo pokochajcie na nowo w kluczu mi³o¶ci i samouwielbienia.
Po co siê drugi raz denerwowaæ.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a: IWATA WBX to nie HVLP - wiêc jednak to Ty czego¶ nie rozumiesz Czy ja napisa³em ,¿e WBX to hvlp co¶ chyba ¶lepy robisz siê
Ano tak. Je¶li piszesz o dwóch konkretnych gunach 4000RP i WBX a pó¼niej piszesz ¿e wolisz RP a nie HVLP to kontekst jest jednoznaczny :D :D
I dowodzi ¿e s³ysza³e¶ dzwon tylko nie wiesz gdzie on :D :D
Wiêc co mo¿esz wiedzieæ o tych dwóch gunach? :D
To w³a¶nie ró¿nica o której wspomina³em: czym innym jest mieæ i porównaæ a czym innym gdzie¶ tam s³yszeæ jakie¶ opinie
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 23:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
kamilbusko napisa³/a: problemów z ¿adn± nie mia³em Ja oprócz dwóch pi erdó³ które w niczym nie przeszkadzaj± w pracy i kosztuj± grosze!
Czyli zaje..biste guny.
Co¶ tam siê psuje jedna, dwie czy trzy rzeczy ale ...uj bo czê¶ci s± przecie¿ tanie i jeszcze jako¶ pryskaj± zanim siê je wymieni :D :D
Do trabanta i Wartburga te¿ by³y czê¶ci tanie a jednak Niemcy ganiali za Mercami i BMW :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a: Nie tak do koñca. A je¶li tak to po cholerê produkuj± tyle rozmiarów? Jak by¶ mia³ te dysze w reku wyci±gn±³by¶ inne wnioski A nie masz ....
No nie mam.
Nie mam bo wybra³em z po¶ród kilku jeden lepszy gun pod ka¿dym wzglêdem którym aby lakierowaæ nie potrzebujê kupowaæ 4-rech ró¿nych zestawów naprawczych/wymiennych aby ka¿dy dopasowywaæ do innych prac czy materia³ów :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-23, 23:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:

³ysy73 napisa³/a: o i WBXa te¿ masz? - gratulujê, po tylu sRatach Nie kupie bo dla mnie to nie jest pistolet Pisa³em ju¿ o nim ...
No to je¶li nie masz co Ty o nim mo¿esz napisaæ ????????
Je¶li nie masz co co Ty mo¿esz wiedzieæ o jego zaletach czy te¿ wymy¶lonych na kolanie niby wadach?
To jest w³a¶nie widoczna prawdomówno¶æ i kompetencja forumowa gdzie na konkretny temat wypowiada siê osoba która nie ma pojêcia o czym mówi bo pisze nie o tym co ma czy mia³a a powiela czy te¿ ubarwia to co gdzie¶ tam kiedy¶ tam czyta³a.

Specjalnie Ciê podszed³em aby¶ siê jasno przyznal ¿e nie masz tego guna bo opisuj±c jak±¶ nazwijmy to wadê g³owicy 1,2W sRaty 4000 porówna³e¶ j± z podobn± w WBX.
Wiêc sk±d mo¿esz wiedzieæ ¿e s± podobne je¶li nie masz pojêcia o tym gunie bo go nie masz?
Po prostu piszesz pie...rdo³y zas³yszane b±d¼ wymy¶lone aby pasowa³y do Twojej wizji.
Wpakowa³e¶ siê na minê ze sRat±? Dokupi³e¶ do niej ze 4 zestawy naprawcze (a i tak ma dalej dwie usterki)? To miej ale nie pie...rd...ol g³upot na temat guna którego nie masz, i baaa nawet mia³ w rêku nie bêdziesz.
To jest w³a¶nie to co pisa³em kilka dni temu o zak³amywaniu for i za¶miecaniu najczê¶ciej sRatowskim gów...nem na podstawie którego i ja ten szajs kiedy¶ kupi³em.
Ale na szczê¶cie czyta³em te¿ opinie na forach zagranicznych i prawie jednocze¶nie kupi³em inny gun który tam by³ prawie jednog³o¶nie polecany zamiast sRatów (prawie bo na forach USA by³o to LPH400, a na forach europejskich WBX i WS400). I tamte fora okaza³y siê prawdziwe a te? - szkoda s³ów aby przypominaæ nocami znikaj±ce negatywne opinie i ci±g³e usterki.
To jest w³a¶nie zak³amana Polska.
 

unek
Wys³any: 2016-04-24, 12:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Wpad³e¶ na forum po 2 latach .. jak z letargu wyci±gniêty piszesz w ka¿dym temacie to samo jak nakrêcony .
Chcesz zabawiæ wszystkich i zresocjalizowaæ aby kupowali Iwatê .

Popatrz w pierwszym po¶cie w tym temacie nic tobie nie do je ba³em ..a ty ju¿ musia³e¶ pokazaæ jaki to jeste¶ wielki miszcz ..
³ysy73 napisa³/a:
po pierwsze porównywa³em te systemy osobi¶cie na SWOICH NOWYCH gunach które wymieniasz w czasie gdy pryska³e¶ farbami je¶li dobrze pamiêtam JONSWEYem i dociera³e¶ szpachlówkê NA MOKRO :D :D :D
A ca³± samochodówk± zaczyna³em siê zajmowaæ dawno temu i gdy ja ju¿ je¼dzi³em autami i motorami i je naprawia³em, to Ty jeszcze ¶miga³e¶ na nocniku
Wiêc po co mam rozmawiaæ z dwoma którym to trzeba wszystko wyt³umaczyæ od nowa..
Poza tym jak brak argumentów to piszesz o starych postach o szkoleniu na którym ani ty ani Krysiu nie by³ :!: A sami nie jeste¶cie lepsi ^^

Dysze kupi³em, aby sobie sprawdziæ i gówno ci do tego po co kupowa³em ..
A o wbx pisa³em te¿
http://lakierowanko.info/...p?t=9872#118721 Ale skoro s±dzisz inaczej to mam to w 4 literach ..
Pozdrawiam ...

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2625
Cytat:

To w³a¶nie zrobi³ Pan w swoim zabawnym te¶cie. Raczej przyda³oby siê Panu powa¿ne szkolenie przed wyborem pistoletu i jego osprzêtu. Odpowiednikiem dysz WB i WBX dla aparatów SATA s± g³owice i dysze LV1 i LV2. Ale w modelu 4000 jest te¿ g³owica ... hmmm ... której efekt pracy mo¿na zestawiæ z dysz± WBX w IWATA 400 ( ale ju¿ nie z WB ). Dodatkowo porównywanie aparatu HVLP IWATA z RP SATA to naprawdê doskona³y profesjonalny pomys³ z Pana strony. Obrazuje on oczywi¶cie ogromne rozeznanie w tej materii i znajomo¶æ rozwi±zañ. Kiedy¶ spyta³em Pana czy wie Pan cokolwiek o pistolecie który Pan kupi³ ... jak widaæ raczej nie wiele. Ale to akurat standard gdy lakiernik nie wie co robi.


Ps autor tematu nie umie po³o¿yæ lakieru .. a ty tutaj wypisujesz znowu pi erdo³y o tym jaka to sata jest beeee.. gdzie 6 lat temu ciekawe jaki te¶cik zrobi³e¶ pewnie to co by³ napisane na korpusie :x:
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-24, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Jak to zwyk³e bywa Unku Uneczku s³oneczko Ty wiekuiste nikt nic nie rozumie z tego Twojego s³owotoku.
Nie wiem czy sobie przytrzasn±³e¶ ma³ego, czy zauwa¿y³e¶ na nim jakie¶ dziwne zielone czy czarne kolory ¿e¶ siê tak nabuzowa³ ale spokojnie............. medycyna nie takie rzeczy potrafi z³agodziæ. :D :D :D
Widzisz dla mnie osobi¶cie to zwisa czym kto pêdzluje, ale czym innym jest gdy kto¶ kogo¶ ca³kiem ¶wiadomie oszukuje.
A zacietrzewienie i tak nie zmieni faktu ¿e sRaty to ogólnie rzecz bior±c g...wna w porównaniu do IWATY - i nic Ci na to nie poradzê poza ma¶ci± na ból d..py ¿e tak jest.
To nie ja produkuje obie marki :D :D :D - bo gdyby tak by³o ju¿ dawno zosta³aby tylko jedna z nich :D :D - oczywi¶cie ta w Japonii :D

Wpad³e¶ tu do tematu na pewne moje zaproszenie/wezwanie aby napisaæ autorowi posta czym ró¿ni± siê poszczególne g³owice w sRatach 4000 bo kiedy¶ siê "¿ali³e¶" ¿e tyle ich musia³e¶ do tego korpusu nakupiæ :D :fiu:

Napisa³e¶: ³±cznie 7 postów
Odnios³e¶ siê: do 22 cytatów
Napisa³e¶ masê innych bzdetów i pie...rd...o³ i co z tego?
Dowiedzieli¶my siê ¿e co¶ tam pijesz czê¶ciej, albo rzadziej, ¿e nie uznajesz HVLP, ¿e poza kup± czê¶ci wymiennych do 4000 masz i 5000, ¿e Jonswey to fajny gun pod warunkiem ¿e umie siê nim operowaæ, ¿e mo¿na docieraæ szpachlówkê NA MOKRO, ¿e twoje 4000 ma dwie wady ale nadal jako¶ dzia³a a w razie czego czê¶ci s± tanie, masz GG, na drugim forum jeste¶ modem i masz dostêp do tego czego reszta zalogowanego tam "planktonu" nie ma (full kultura i kolejny dowód uczciwo¶ci), ¿e ¿ona pozdrawia Lacka, ¿e 4 piwa po tramalu to zgon, umiesz dzwoniæ, i to chyba wszystko streszczone w jednym zdaniu.

A czego dowiedzia³ siê autor pytania o ró¿nicach w g³owicach sRaty 4000?:
- ¿e "w 1,2W co¶ siê robi w ciep³e dni"
- ¿e "1,3 mo¿na skrêciæ do 1,2"
- ¿e "takie b³êdy robi siê na pocz±tku jakiej¶ drogi"
- ¿e "ma pojechaæ na szkolenie"
- ¿e "forum za niego nie polakieruje"
- i ogólnie ¿e "autor tematu nie umie po³o¿yæ lakieru"

Zaj.ebis...ste konkretne porównanie kilku g³owic udzielone przez MODERATORA forum lakierniczego, u¿ytkownika i znawcê sRaty modelu 4000 :D :D :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ahaaaa. Przepraszam zwracam honor bo to nie wszystko.
Jeszcze zdradzi³e¶ ¿e producent sRat to debil który nie ma pojêcia o przetestowaniu w³asnego narzêdzia i okre¶leniu najbardziej optymalnego zalecanego ci¶nienia roboczego modelu swojego 4000 i na dodatek wprowadza tysi±ce jego u¿ytkowników w b³±d danymi technicznymi podanymi na jego korpusie.
Bo aby poznaæ prawid³owe parametry to trzeba zadzwoniæ do Pana Wojtka.
Pan Wojtek powie jakie s± prawid³owe parametry zamiast tych podanych przez producenta.
Spoko. Dziêki w imieniu u¿ytkowników sRat.
Tylko kurde oni za nic nikomu nie wierz± na s³owo.
We¼ mo¿e podaj na wszelki wypadek stronê z Polskiego t³umaczenia instrukcji obs³ugi pistoletu sRata 4000 gdzie bêdzie napisane ¿e cyt.:
"to co na korpusie ma siê nijak do rzeczywisto¶ci" - i o prawid³owe parametry trzeba siê zg³osiæ do pana Wojtka.
Wiesz papier to papier a s³owo to s³owo i zaraz bêd± podejrzewaæ ¿e kto¶ ich znów w maliny wpuszcza.

Tak¿e wszyscy wiedza ¿e po parametry sraty nie do instrukcji a do Pana Wojtka,
a Gdulus Ty ch³amiarzu (sorry ;) ) do nauki i na szkolenia :rotfl:

Jednak co porada MODERATORA to moderatora a nie jakiego¶ tam anonimowego usera :D
 

unek
Wys³any: 2016-04-24, 19:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Nic z tego nie bêdzie :D Jeste¶ miszczem wszystkiego PRZEDE WSZYSTKIM przeinaczania ... tylko kurcze twój test z 6 lat mo¿nesz sobie g³êboko w³o¿yæ ... http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2625 Wiêc proszê nie wypowiadaj siê ju¿ o sacie 4000 rp gdy¿ nie wiesz o czym piszesz ...







No paa
 

gdulus
Wys³any: 2016-04-25, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
witajcie zapracowany jestem wiec niebylo kiedy nawet napisac , dzieki za odzew i zainteresowanie.
przyczyn moze byc kilka tego ze nie potrafie ladnej luski zrobic bezbarwnego
moze i nie jestem za dobrym lakiernikiem jeszcze , jesli chodzi o kladzenie bezbarwnego, (wszsytko inne juz opanowane ), maluje 3 lata, jestem samoukiem, nigdzie wczesniej nie pracowalem , uczylem sie najpierw pod domem a pozniej w garazyku , nikt mi nie pokazal wiec moze zle nauczylem sie klasc lakier bezbarwny,

moze bezbarwny ktorego stosuje mi to nie umozliwia upol hs





spojrzcie ponizej na link zobaczycie jakiego lakieru uzywam
http://www.ebay.co.uk/itm...noAAOSwYGFU1KsE


a moze stosuje szybki utwardzacz do lakieru

a moze poprustu ten sata 1.3 ( zawsze robilem sata 1.3 rp wczesniej byl to 3000 , pozniej 4000) .
a wiec jak mam rozwiazac swoj problem

moj plan
zakupilem dysze 1.2 rp do mojego sata 3000 (odzwie go ponownie) idzie z ameryki
zakupilem caly pisolet sata 4000 rp 1.2 idzie z niemiec
jeszcze dzis zamierzam zakupic iwata ws400 1.3 hd taki sie trafia w angli na aukcji ( mieszkam w angli wiec go powinienem dostac najszybciej)

nastepny krok
zamawiam lakier max meyer hs ponoc jest bardzo dobry gorna polka ( jesli chodzi o uk )
i do niego utwardzacz normalny a nie jak zawsze na szybkim

nastepny krok wieczorami po robocie ogladac filmy na you tube szkoleniowe jak prawidlowo klasc lakier bezbarwny

za pere dni jak bede na szrocie przywioze z 10 paneli samochodowych uszokdzonch powinienem dostac je za darmo od jakis starych aut , zmatuje te panele i
bede siedzial w garazu az ogarne bezbarwny , nie wyjde z kabiny nawet jesli ma trwac to kilka dni

jesli mozescie mi cos podpowiedziec , dac jakies wskazowki typu rozicienczalnie bezbarwnego aplikacji
jakis swoich trikow ustawienie , pistoletu czy sata badz iwata jesli nim robicie , jak rozkreci material o ile obrotow , jesi macie jakies filmy albo linki do filmow szkoleniowych aplikacji bezbarneg
zapraszam do pomocy bede wdzieczny
jesli jest tu jakies lakiernik z angli manchester okolice , moglbym podjechac na wspolna dyskusje badz po lekcjie odwdziecze sie zaplace .

dodam jeszcze ze caly ostatni tydzien siedzialem po nocach po robocie i odnowilem komore lakiernicza, zeby miec warunki i widziec dobrze co robie , wsztstjue scabt byly szare ciemne pomazane, wiec
cala komora zosala wydarta zmatowiona i pomalowana na bialutko , , nowe filtry wlot wylot , 30 nowych zarowek bo ze starych swiecilotylko 12 wiec jak juz wymienialem to wszystkie , szyby od lamp pomyte wypolorowane z odkurzu. na sciany zel , folia zel , zeby teraz chronic bialutko komore
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2016-04-25, 10:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
a oto foto mojej pracy
wieksze wgniotki w scianach poszpachlowalem dalem epoxyd we wszystkie ranty kanty i na silikon gdzie byly lACZONE plyty by zwiekszyl przyczepnosc farby wlasciwej


w trakcie

i efekt nie dospanych nocy ;)


_________________

 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-04-25, 10:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
³ysy73 napisa³/a:
Gdulus Ty ch³amiarzu (sorry ;) ) do nauki i na szkolenia


Tak jak bys Pan to skon¶ wiedzia³ :cool:

gdulus napisa³/a:
maluje 3 lata, jestem samoukiem, nigdzie wczesniej nie pracowalem , uczylem sie najpierw pod domem a pozniej w garazyku , nikt mi nie pokazal wiec moze zle nauczylem sie klasc lakier bezbarwny,


Pan £ysy73 to jest jak jasnowidz :tak:
 

gdulus
Wys³any: 2016-04-25, 11:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
dobra bez krytyki piszcze radzcie co i jak
lakier zamawiam maxmeyer sa dwa 0200 i 0300 , biore drozszy o 30% 0300, czytalem ze jedan warstwa wystarczy na pene pokrycie , i ze jest lepszy ,
jaki do niego utwardzacz , standard czy szybki , ????? ( przypomina efekt koncowy orinalna uska
maluje w komorze 22 stopnie
_________________

 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-25, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Nie Panie Wi¶nia: ten "ch³amiarz" to by³a przeno¶nia ¿eby ciut wiêcej Unka Uneczka Unekuniusia podra¿niæ :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-25, 18:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Gdulus przede wszystkim nie wywalaj tyle kasy na pistolety bo to kompletny bezsens.
Na jak± cholerê Ci one w takiej ilo¶ci?
Ja wiem ¿e sRaty siê sypi± ale bez przesady nie kupuj od razu kilku sztuk bo zestawów naprawczych to do nich jak grzybów po deszczu :D .
Spokojnie
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-25, 19:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
proszê nie wypowiadaj siê ju¿ o sacie 4000 rp gdy¿ nie wiesz o czym piszesz ...
Ale¿ wiem. Wystarcz± mi absolutne podstawy:
- gun siê sypie / nie jest tak trwa³y jak stare modele
- a pierwsze wypusty to by³y mega buble z rozpier...alaj±cymi siê uszczelnieniami i zpitolonymi zegarkami ³omocz±cymi baterejki szybciej ni¿ stara lampa b³yskowa :D
- Ale to wszystko ma³o wa¿ne bo i tak jest gorszy od IWATY :D :D :D
I po co komu wiêcej informacji o gunie którego lepiej nie kupowaæ bo lepiej kupiæ IWATÊ :D :D

A teraz wersja ekonomiczna :D :D

Unek kupi³a:
- sRata 4000 za 2000z³
- pó¼niej dokupi³a 4 zestawy naprawcze po 500z³ za ka¿dy czyli wyrwa³a rodzinie z michy kolejne 2000z³
- pó¼niej dokupi³a sRatê 5000 za kolejne 2000z³
- (cholera wie co jeszcze do nich dokupi³a)

£ysa wredota te¿ kupi³a sRatê 4000 ale jak zobaczy³a jaka to ki³a od razu siê jej pozby³a i kupi³a SUPER GUN IWATA za 2000z³ i nim wszystko lakieruje

Czyli:
- Unek wyda³a MINIMUM 6000z³ i ponoæ malowa na zmiany 2 gunami z ³±cznie 6-cioma g³owicami
- £ysa wyda³a 2000z³ na jeden porz±dny gun i robi nim to samo co Unka dwoma z sze¶cioma g³owicami na zmianê

- Unka wyda³a 6000z³ i wci±¿ dokupuje
- £ysa wydala 2000z³ i wci±¿ polewa z Unki
:D :D :D

Masz racjê: nie dogadamy siê :D :D
 

gdulus
Wys³any: 2016-04-26, 07:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
Cytat:
Gdulus przede wszystkim nie wywalaj tyle kasy na pistolety bo to kompletny bezsens.
Na jak± cholerê Ci one w takiej ilo¶ci?

to nie jest tak jak to wyglada , ze mi morka nie wychodzi i teraz nakupielm pistoletow za 10000 zl , zeby mi morka wychodzila , troche wydalem fakt, ale teraz bede mial 3 guny do lakieru , poprobuje, wybiore jeden reszte odsprzedam z zarobkiem ,
bo pistolet 3000 rp. 1.3 mam juz 3 lata wszystko z nim ok tylko dysze gdzies wcielo , wiec kupilem zestaw naprawczy 1.2 w dobrych pieniazkach z usa - tam znalazlem najtaniej , ten moj pistlet to limitowana edycja - kolorowy kameleon , jesli go nie wybiore dla siebie to go sprzedam za cene 3, 4 razy wieksza niz zaplacilem za zestaw naprawczy , czyli bede na nim sporo do przedu.
Nastepnie zakupilem sata 4000 1.2 rp na aukcji internetowej z niemiec , cene maxymalna wbilem duzo taniej niz schodza na aukcjach w angli gdzie mieszkam i moge go tu sprzedac sa tu drozsze niz w niemczech , a wygralem go za jeszcze miejsza kwote niz moglem dac maxymalnie , jak go nie zostawie to tez go sprzedam , w angli shodza z marszu ze cene 130 euro wieksza niz mnie wyszedl z przesylka , a jak poczekam to moge go sprzedac jeszcze z wiekszym zyskiem.
Nastepnie zakupilem iwate supernova ws 400 1.3 hd , i tak na przyklad wystawiacjac taki gan na internetowym ebayu uk , taki gan zchodzi od 220 do 260 fuli , obserwowalem , przez ostatnie 2 tyg 4 supernowy zeszly na aukcjach w tych cenach , wiec tyle ludzie daja , na licytacjach tyle sa warte ,
a ja zakupiem taka iwata za 150 gosc wystawil zadzwnillem dogadalem sie stargowalem mam za 150 , tez ja bede mogl odsprzedac za jakies 200 220 fuli ,
wszyskie rzeczy zakupione sa na internecie przez ebay z gwarancja mam prawo do odezlanie do 14- 30 dni ( zalezy od sprzedawcy ) jesli nawet tylko sie rozmysle.
takze kosztowalo mnie to wiele godzin szperania i szukania po internetcie , licytowania pisania emaili w roznych jezykach , ale bede mial 3 pistolety , duzo taniej niz je moge sprzedac , potestuje sobie zobacze co mi podejdzie zostawie jeden i dwa odsprzedam , kalkujlej tak nawet ze ten jeden co zostanie wydzie mnie za darmo albo prawie za darmo
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2016-04-26, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
ja tez uwazam ze zostane przy iwacie supernowa 1.3 hd , mam taka do bazy z dysza do bazy 1.3, bardzo ladnie ona tez kladzie lakier , rowniotko , latwo na lusterko albo drobniutka luske , ale nie moge na niiej uzyskac grubszej morki bo wg mnie to ma za maly przeplyw materialu do bezbarwnego bo jest do bazy : 140 l /min . teraz bede mial iwate supernova 1.3 hd ktora ma przeplym materialu 220 l / min to jest 40% wiecej wiec powinno juz byc ok , na ale dam jeszcze szanse sacie rp 3000 1.2 oraz 4000 1.2 , zobaczymy jak wyjda testy , lece otwierac garaz narazie
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2016-04-26, 08:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
nikt nic nie pisze na temata lakierow , pistletow czy ,dysz, wymienionych przeze mnie ????
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-04-26, 09:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
gdulus napisa³/a:
nikt nic nie pisze na temata lakierow , pistletow czy ,dysz, wymienionych przeze mnie ????

Niestety jak zawsze dyskusja odbiega od problemu jaki masz ....

Skoro przechodzisz na produkty PPG Max Meyer które s± bardzo popularne tam u Ciebie
kolega mój z pracy który ju¿ kilka ³adnych lat te¿ tam siedzi gdzie Ty równie¿ pracuje
tam na Max Meyer
Proponuje skontaktowaæ sie z przedstawicielem Max Meyer w swoich okolicach powiedzieæ ¿e przechodzisz na ich produkty i poprosiæ o kontakt z ich technikiem aby podjecha³ do Ciebie i pomóg³ rozwi±zaæ ten Twój "problem"
 

gdulus
Wys³any: 2016-04-26, 21:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
super informacja , bo tak sie skada ze od jakiegos czasu chcialbym wyposarzyc sie w mieszalnik do farb , i tak wlasnie myslalem o max mayerze , wiec jest juz dobry powod zeby sciagnac technika
_________________

 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-26, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Ok Gdulus ju¿ teraz wsio kumam bo my¶la³em ¿e zupe³nie bez sensu ³±cznie kupi³e¶ 3 guny w sumie o tym samym przeznaczeniu.
Teraz wszystko rozumiem:
- jak bêdziesz ju¿ mia³ trzy to wybierzesz NAJLEPSZY z nich i dwie sRaty sprzeda¿ - spoko te¿ bym tak zrobi³ :D :D
Odno¶nie podpowiedzi w doborze dysz i g³owic a w zasadzie opisie ró¿nic pomiêdzy nimi to poprosi³em o podpowied¼ Unka i siê przecie¿ wypowiedzia³.
Napisa³ o tym 8 postów - mo¿e nie czyta³e¶ ??? S± gdzie¶ tam wy¿ej :D :D
Ale widzê ¿e ju¿ kupi³e¶ - szybciej kupi³e¶ czytaj±c opisy aukcji ni¿ siê dowiedzia³e¶ czego¶ o nich na Polskim forum lakierniczym gdzie jest niby masa sRaciarzy którzy je tu chwal± i nawet polecaj± - ale jak przysz³o do konkretów to Robertów tylko Unek próbowa³ zast±piæ. A ¿e wysz³o to jak wysz³o................. :D
Gdyby co¶ Ci siê sta³o i znów przysz³oby Ci do g³owy co¶ sRatowskiego kupowaæ to wal od razu na PW do dwóch Robertów z £odzi (jeden pow.) to najwiêcej i najszybciej siê czego¶ o tej marce dowiesz.
 

gdulus
Wys³any: 2016-04-29, 04:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
hej chlopaki , jest 3 w nad ranem w angli , w polsce 4 rano , jestem jeszcze na warsztacie , spasc juz powinienem prosto walic ale musze wam napisac,
przedwczoraj musialem malowac swoja srata( tak juz ja bede nazywal) 4000 1.3 rp , bardzo mi zalezalo zeby wyszlo igla lakier . bo moj najwazniejszy klijent najbardziej wymagajacy , malowalem tylny blotnik plus cieniowanie drzwi, biala perla, i...... dupa z bezbarwnego , za duza morka , za duza usla gdzies tam sie ulalo , dzis chlopak polerowal i przepalil tylny blotnik trzeba bylo jeszcze raz malowac i dzis przyszedl iwata ws 400 1.3hd i nowy drogi lakier maxmeyer 0300 , ucieszylem sie ze bede jechal na nowym sprzecie , maluje bltonik , pol warsty , fajnie kryje prawie doslownie jedna wastwa na gotowa, ladna uska rowniutka , cudo , droga wasszta , pelna i co
???.... ladna uska rowniotka , zero batow firanek . lalllllllllll
mowie kuzwa w koncu dobrze maluje bezbarwny , nie potrzebne byly filmy treningi , szkoleniowcy , mowie to iwata , a pochwili mysle a moze to nowy lakier pewnie wczesniej robilem na huu....owym,, , a moze i lakier i srata dupy dawal , sluchajcie co dalej , rozklejam a tam blotnik sie nie zgadza do drzwi i tylniego zderzaka i klapy , a przeciez tam baza nie podjezdzalem, wczesniej bylo dobrze. kurde napewno maxmeyer bezbarwny zmienil barwe elementu , (kiedys robilem na maxmayerze i tez tak milem, trzeba malowac jeszcze raz teraz juz wszystko , blotnik , drzw znowu przecieniowac i tylny ijeszcze teraz zderzak przecieniowc, a tak ladnie pomalowalem, jest 2 w nocy od 6 rano jestem na warsztacie, jestem zmeczony pewnie juz tak ladnie nie wyjdzie , biore stary lakier upol bo sadze ze maxmeyr zmniil barwe blotnika , szbko baza cieniowanko , i teraz bezbzarwny co bedzie ....????? oczywiscie iwata w reku
maluje: pierwsza wastwa , ciach ciach , i wsumie na gotowo ladna pelna uska , , druga wasztwa iiii ....ladnie , zero ulania , zero nie dolania , rowniutko pod kazdym kontem, lal krol jest jeden IWATA ,

PODESCHLO juz , LECE WALNE FOTKI TO POKAZE JUTRO, jak by ktos mial krytykowac moze to nie jest jeszcze idealnie ale dla mnie o nie bo postep i jestem super zadowolony , wyczuje jeszcze pistolet , poprubuje jak go ustawic i jak rozcienczac pod niego lakier , wiem juz ze bedzie dobrze , obie saty zamowione jeszcze nie przyszyly ale juz chyba wiem napewno co zostawie,
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group