Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
hudy
Wysłany: 2016-05-06, 18:36   novol 570 proszę o opinię
0
UP DOWN

Kupiłem dziś klar z novola a dokładnie novol 570. W zakładzie gdzie dorabiałem lakier powiedzieli że najwięcej tego się sprzedaje i stali klienci ten klar biorą. Na necie znów czytam że bezbarwne od novoka lubią ściemniać kolor inni tego nie zauważają Te wszystkie wypowiedzi są z 2010-2011 roku. Czy coś w tej kwestii się zmieniło? Używa ktoś tego klaru

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-05-07, 17:04   
0
UP DOWN

Dość ciekawy lakier w klasie MS. Chyba najciekawszy z ceny niższej. Najlepszy efekt po 3 warstwach. Z czasem trochę przygasa. Spróbuj 590. Będziesz bardziej zadwolony.

hudy
Wysłany: 2016-05-07, 17:54   
0
UP DOWN

Wiesz już kupiłem i jutro mam zamiar lakierować. W tamtym roku nakładałem klar z novola ale o symbolu 400. Z tego co pamiętam był trochę droższy i też fajnie się rozlewał.

hematol 
Wysłany: 2016-05-07, 23:40   
0
UP DOWN

ja też robiłem swego czasu na 590 i mam pozytywne wrażenia,trudny do polerowania ponieważ to SR ,ale nie spływa,kładłem go na 1.5 warstwy w warunkach garażowych bez dodawania rozcienczalnika,w tej cenie całkiem fajny klar.
Co do MS-a tak jak pisał wyżej kolega trzeba dać od 2-3 warstw co w moim akurat przypadku sprawia ,ze każda warstwa "łapie" kolejne wtrącenia... ;)

Novol rafman
Wysłany: 2016-05-10, 11:47   Lepszy zawsze lakier klasy HS i wyżej...
0
UP DOWN

Witam!
Przyłączam się do opinii jednego z kolegów na temat lakieru HS 590.
Nie jest to nowy produkt na rynku ,bo produkujemy go już od wielu ,wielu lat, ale ciągle odkrywany na nowo.Bardzo dobry lakier ,choć są już na rynku nowsze i ciekawsze.

Dla przypomnienia :różnice między lakierami klasy MS , HS, VHS to przede wszystkim różnica w ilości żywicy w środku produktu w stosunku do rozcieńczalnika, a wiec tak naprawdę jest to oznaczenie ,,ekologiczne" i rzeczywiście w lakierach klasy MS trzeba położyć co najmniej 3 pełne warstwy aby grubość pozostałego na aucie filmu była porównywalna z grubościami które zostawiają lakiery HS i VHS po 1,5 -2 warstwach.

Dla użytkowników lakierów HS mam tylko jedną praktyczną uwagę-nie dodawać rozcieńczalnika!!
Na opakowaniu jest piktogram i narysowany rozcieńczalnik ,ale pod spodem jest informacja ,ze podstawowy wariant pracy to 2:1:0 , a jeśli jest gorąco lub bardzo zimno można dodać odpowiedniego rozcieńczalnika w ilości do 10 % na komponent A (lakier).
Wówczas tak naprawdę otrzymujemy lakier MS i należy go położyć na 2x warstwy.

Ja staram się pracować bez rozcieńczalnika i do tego zachęcam (zimą wystarczy podgrzać lakier i będzie się nam pięknie rozkładał i wysychał).

Jest jeszcze jeden argument za tym aby przechodzić na lakiery klasy HS ,VHS-EKONOMIA!!!
Lakiery MS będą zawsze tańsze od HS i VHS ale czy tańsze w użyciu?

Prosty przykład jak liczyć pieniądze: niech lakier MS kosztuje 100zł , HS 120 a VHS nawet 50% drożej 150 zł.
Na średniej wielkości samochód zużyjemy 3kpl lakieru klasy MS -300zł
HS -2 kpl-240 zł
a VHS starczy 1,5 kpl -225 zł.

Okazuje się zatem ,że najtańszy w zakupie produkt jest najdroższym w lakierowaniu.
Jeśli ktoś umie liczyć to niech do tego doda jeszcze czas malowania 3 warstw, prąd , ropa lub gaz......
Dlatego na ,,zachodzie" lakiernicy nie narzekają na brak zarobków ,bo nie wyrzucają pieniędzy w powietrze.

pzdr Rafał Mania NOVOL

Novol rafman
Wysłany: 2016-05-10, 11:51   Do ,,hudego"
0
UP DOWN

Witam!
Zapomniałem jeszcze dodać ,że od kilku lat wszystkie bezbarwne lakiery Novola posiadają specjalne dodatki na podwyższenie przeźroczystości(specjalne wybielacze optyczne) tak aby pomóc przy cieniowaniu jasnych kolorów. Zatem opinie sprzed 5-6 lat są rzeczywiście nieaktualne

Rafał Mania NOVOL

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu