Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
GRZESCAMEL
Wysłany: 2016-09-09, 12:56   lakierowanie youngtimera kolor krycie
0
UP DOWN

Jestem nowy więc witam wszystkich serdecznie i proszę o poradę,

zakupiłem fajny samochodzik Asia Rocsta jest to wierna kopia Jeppa CJ wygląda jak mały Wrangler . Wymyśliłem sobie kolorek na niego Lakier Ford Electric Orange perła 3 warstwowy i tu pytanie - jak wiadomo perła słabo kryje ale jest podkład jako pierwsza warstwa w kolorze - nigdy w 3 warstwach nie lakierowałem prócz felg białą perłą - i nie mam pojęcia ile zamówić - podkładu - bazy ... auto wielkości samuraja bez dachu , poproszę o poradę

GRZESCAMEL
Wysłany: 2016-09-09, 13:00   
0
UP DOWN

zapomniałem - na całe auto !

misias
Wysłany: 2016-09-10, 09:34   
0
UP DOWN

Hej kolega lakierował tym lakierem,całe mondeo mk3.Miał chyba 2ł.bez rozcieńczalnika czyli 4 litry gotowego produktu do aplikacji,baza Valspar - Debeer 1:1.

Jeździ u nas po mieście żarówa jak się patrzy :D

Podkładu ze 3 litry musisz mieć + rozpuch. :cool:

GRZESCAMEL
Wysłany: 2016-09-12, 11:06   
0
UP DOWN

DZIĘKI !

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-09-12, 13:36   
0
UP DOWN

Uważaj na przecierki z tym kolorem bo słabo kryje. Mieliśmy rok temu problem z tym kolorem. Chłopak lakierował POLO i miał w białym podkładzie. Niestety były czarne przecierki. Finał był taki, że kupił 4 litry bazy a auto i tak wyglądało jak krowa.

GRZESCAMEL
Wysłany: 2016-09-12, 14:30   
0
UP DOWN

o widzisz ...
wariant jest jeszcze taki Mazda Blazing Yellow http://www.elakiery.pl/pr...llow-26s-zestaw ... no i psiknąć wszystko żółtym podkładem zwykłym, przetrzeć i podkład tło żółty - perła - bezbarwny - liczę że 2 litry na tło i 2 litry bazy perłowej powinno wystarczyć ... największy element w tym aucie to maska ok 1.5 m2 błotników przednich praktycznie nie ma , nie wielkie drzwi i tylne nie za duże błotniki dach jest typu hart top czarny i zostaje czarny

tofik 
Wysłany: 2016-09-12, 21:16   
0
UP DOWN

Kolego GRZESCAMEL, zarówno kolor z forda, który sobie upatrzyłeś jak i z mazdy są to perły trójwarstwowe, gdzie pierwszą warstwą nie jest jakiś tam biały podkład czy też żółty tylko są to kolory bazowe rozcieńczane z rozcieńczalnikiem bazowym w proporcjach jakie przewiduje system w którym kolor jest robiony. Należy je zrobić zgodnie z tym co podaje program do recepturowania, ponieważ cały efekt końcowy jest właśnie uzależniony od tej pierwszej warstwy, druga warstwa to niewielka ilość pigmentu z efektem, może być perła czy też xyralic w sporej ilości żywicy ( tak to wygląda w Nexa Autocolor - konwencja). Taki skład drugiej warstwy powoduje, że jest ona praktycznie przezroczysta i jedynie upiększa to co widać spod spodu, czyli pierwszą warstwę, dlatego jest ona bardzo istotna i decyduje o tym jak później wygląda efekt końcowy.

GRZESCAMEL
Wysłany: 2016-09-13, 09:50   
0
UP DOWN

Dzięki za odpowiedź , wiem ,że to 3 warstwy - jest powyżej napisane że chcę pod pierwszą żółtą warstwę dać żółty podkład czyli : żółty podkład - żółta baza - baza perłowa - clar .

żółty podkład chcę dać na całość ponieważ auto obecnie jest niebieskie więc muszę to porządnie przeszlifować i psiknąć żółtym podkładem i później resztę . Oczywiście technologii będę się trzymał ponieważ chcę uzyskać jak najlepszy efekt. W poście zawarte jest pytanie ile potrzebuje materiału ... ktoś kto używał takich kolorów z doświadczenia myślę że mniej więcej może podpowiedzieć .

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu