Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
lechler1 
Wysłany: 2016-10-10, 21:48   General GENROCK
+1
UP DOWN

witam wszystkim.
Pozwoliłem sobie wkleić link:
http://www.genrock.ru/for...bae5f185585b1e2

może komuś się przyda dla pracujących na General :)

glover
Wysłany: 2016-10-11, 09:05   
0
UP DOWN

Dobre :spoko:

Dementor
Wysłany: 2016-10-11, 18:17   
0
UP DOWN

Ciekawe co te receptury warte ale sam pomysł ciekawy. U nas chyba nie ma czegoś podobnego dla żadnego systemu. Pamiętam że kiedyś przedstawiciel z Novola pytał mnie o opinię w sprawie podobnego systemu wymiany receptur ale tam miało to chyba być jakoś oparte o ich program online czy jakoś tak ale nic z tego nie wyszło. Do czegoś takiego muszą być chętni i zaangażowani koloryści z mieszalni bo zapisanie receptury to dodatkowa praca. U mnie działa to teraz tak że jak mamy coś korygowanego to na natrysku zapisuje się nr receptury i co było korygowane bez przeliczania na nową recepturę. Niby można zapisywać nowe receptury w programach ale nikomu się nie chce tego robić. Więc tym bardziej szacun za taką robotę :spoko:

lechler1 
Wysłany: 2016-10-11, 18:22   
0
UP DOWN

"Poszperajcie" na ruskich stronach widać że tam oni się bardzo wzajemnie wspomagają mimo konkurencyjnych mieszalni.
Posiadają programy między innymi "mix converter" w którym jest kilka mieszalni na jednym programie.

glover
Wysłany: 2016-10-11, 18:31   
0
UP DOWN

lechler1 napisał/a:
kilka mieszalni na jednym programie

Jak to działa bo nie bardzo sobie to wyobrażam?

lechler1 
Wysłany: 2016-10-11, 18:41   
0
UP DOWN

Ruskiego nie kumam pomagam sobie translaticiem.
Kiedyś szperałem sobie i znalazłem u nich takie tematy.
1. MIX Client Recept
2.mix converter.

znalazłem jeszcze taki program dzięki któremu przechodzi się test rozróżniania kolorów.
takie kwadraciki kolorowe które trzeba poukładać według przemian odcieni kolorów jak tęcza.
Kapitalna sprawa. jak znajdę to wkleję.

Dzięki tym program wzajemnie się wymieniają recepturami różnych mieszalni.
też byłem w szoku :shock:

Oni mają jeszcze gorszego "cenzura mieszalniczego" jak MY

Myślę że to dobry pomysł aby na forum oczywiście za zgodą moderatorów można wypisywać różne receptury różnych mieszalni aby wzajem nie sobie pomagać co może zwiększyć wydajność a na pewno dorobić sie własnego kolorboxu.
Będzie to absorbujące ale myślę że to pomoże w pracy.

GMC
Wysłany: 2016-10-11, 18:58   
0
UP DOWN

Takie forum musiało by być pod mocną kontrolą bo ktoś dla jaj wpisze lipną recepturę i inni sie będą wku#%&@ali :D

lechler1 
Wysłany: 2016-10-11, 19:02   
0
UP DOWN

No właśnie to Polska.
Zwróćcie uwagę że na tym forum jest ocena receptury aby nikt sobie jaj nie robił.
Подходит ли цвет?
Подошел без корректировки 0% 0% [ 0 ]
Пришлось корректировать 0% 0% [ 0 ]
Не подошел 0% 0% [ 0 ]
Всего голосов : 0

czyli:
Czy podchodzi kolor?
Podszedł bez korygowania 0% 0% [0]
Wypadło korygować 0% 0% [0]
Nie podeszło 0% 0% [0]
Wszystkiego głosów: 0

GMC
Wysłany: 2016-10-11, 19:10   
0
UP DOWN

Pewnie osoba odpowiedzialna za to ruskie forum zna nicki swoich klientów czyli jakaś kontrola jest. Jakbyś tutaj na lakierowanku zrobił taki dział to byłyby cyrki ;)

lechler1 
Wysłany: 2016-10-11, 19:12   
0
UP DOWN

Tam to działa i ma się dobrze. To tylko może świadczyć o Nas.

Siekiera
Wysłany: 2016-10-11, 20:06   
0
UP DOWN

Robiłem kilka kolorów z tego forum i głupie to nie było. Czasami jak się nie ma czego czepić to warto zaryzykować i tę setkę namieszać. Zwłaszcza trójwarstwy warto bo ktoś już nad tym posiedział. Dla przykładu 41V w generale jest robione na klarze fabrycznie pigmentowanym ale dystrybutor go nie ma bo jeszcze nikt o niego nie pytał a tam są receptury na zwykłym bezbarwnym i siadają. Ta od gościa o nicku Inzilya jest lepsza ;)
Ponadto już widzę minę mojego klienta który ma położyć barwiony bezbarwny :> ^^

lechler1 
Wysłany: 2016-10-11, 20:17   
0
UP DOWN

uważam że na barwionym klarze to pomyka ponieważ będzie widać że gdzieś popłynął bardziej ,a gdzieś mniej.
Tak ta receptura 41v z forum ruskiego jest ok.
Bardzo podobnie zrobiona na pomyśle Lechlera gdzie jest ok.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-10-11, 21:42   
0
UP DOWN

W 4M czasem brakuje receptur bazowych bo są tylko akrylowe. Wtedy leje żywicę bazową i jest ok. Odwrotnie tez robimy. Chce ktoś akryl a kolor jest w bazie, więc zamiast żywicy bazowej lejemy proporcjonalnie akrylową. Nikt nie marudzi, że nie kryje itd. Oznacza to, że można podmienić spoiwo. General ma akryle bazujące na tych samych pigmentach co baza. Zatem nawet jak się podmieni spoiwo na zwykły klar, to nie powinno się nic stać z samym lakierem. Co innego późniejsza trwałość takiego lakieru, bo przecież jak pigment jest na wierzchu, to pewnie lakier przygaśnie po czasie bo nikt go nie projektuje pod kątem dodawania pigmentu.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu