Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
CadetC
Wysłany: 2016-11-12, 19:14   Lakier candy
0
UP DOWN

Witam
Szukam porady jaki klar wybrać który mógłbym zabarwić koncentratem candy i który pozwoliłby mi na nałożenie 4- 6 warstw .
Idealne cechy : twardy, szybkoschnący, super połysk i głębia, łatwość nanoszenia/rozlewność(jak najmniejsza morka - polerowane finalnie będzie na "lustro")
Warunki raczej garażowe - 20C - rozważam zakup promiennika IR
Myślałem też o nakładaniu 2 warstw - doschnięciu -matowienie i znowu 2 warstwy.
Cena nie jest zbyt istotna ponieważ malowane będą elementy motocykla tak że nie są to "hektary"
Pistolet FLG5 - dysza 1,3 lub SRi Pro Lite TE5 1,2
Myślałem tez o zabarwieniu bezbarwnej żywicy do baz i użycie tak zabarwionej żywicy jako bazy - 3-4 warstwy i na to normalnie porządny klar.
Wszelkie sugestie mile widziane
Krzysztof

bienek
Wysłany: 2016-11-12, 23:27   
0
UP DOWN

Na żywicy będzie łatwiej. Jak będziesz robił na barwionym klarze i zrobisz zaciek, to masz lipę. No tyle, że efekt na klarze jest ładniejszy.

Chino 
Wysłany: 2016-11-17, 23:08   
0
UP DOWN
LPLCC

Tak jak pisałem - do Candy tudziez Kandy są specjalne nośniki. Technologia cukierków wymaga katalizowania itd. Inaczej blaknie, trudniej się nakłada .. bla bla bla :)
W przyszłym tygodniu będę miał Urethane Kandy Karriera (oczywiście HOK). Specjalny nośnik na bazie uretanu, katalizuje się go KU152, miesza z Kandy Koncentratem i osiagamy praktycznie to co lakier UK Kandy.
Z tym, że UK zawsze będzie lepszy, 100% powtarzalny, o odpowiedniej "solidowości" itd.
Wracając do UKK mieszamy go w proporcji 4:1:1 (ukk:ku152:ru) dla "Medium Solid" lub 4:1:2 dla "Low Solid". Do tak zmieszanej kwarty (0,95l) dajemy 2-4 oz. (60-90ml) Kandy Koncentrate.
Całość oczywiście kryjemy odpowiednim katalizowanym "klarem".

Co do warunków - w 20 stopniach często pracuję na tym i problemów nie ma ;)

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu