Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Gregory8
Wys³any: 2016-11-13, 20:35   Samo powietrze bez materia³u
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam wszystkich mam problem i liczê, ¿e kto¶ z forumowiczów pomo¿e go rozwi±zaæ. Powiem tylko, ¿e raz w ¿yciu a w sumie to ju¿ dwa razy (dwie próby) trzyma³em pistolet lakierniczy w rêku! Tak¿e proszê o tym pamiêtaæ i mówiæ o wszystkim (sprawach oczywistych), bo dla mnie nic nie jest oczywiste i jestem pewien, ¿e gdzie¶ pope³niam jaki¶ ¶mieszny b³±d, który na pewno szybko wy³apiecie i mi powiecie. Tak jak w temacie problem w tym, ¿e z pistoletu powietrze leci a materia³u jak na lekarstwo. Do testów u¿y³em kawa³ka deski 30cm na 30cm i aby pokryæ j± na bia³o zajmuje to 2minuty a i tak nie jest do koñca pokryta, bo powietrze jakby rozdmuchuje ten grunt… Ci¶nienie na reduktorze ustawia³em od 1.5 do 3 BAR i nic to nie zmieni³o miot³a jak skrêci³em do minimum oko³o 5cm jakby lepiej, ale nadal nie umo¿liwia to jakiejkolwiek komfortowej pracy. Jedyne, co przychodzi mi do g³owy, ¿e podk³ad za gêsty, ¿e za ma³a dysza. Za nim doda³em utwardzacza i rozcieñczalnik to musia³em ³opatk± ten akryl wyci±gaæ z puszki taki gêsty oczywi¶cie po rozmieszaniu ju¿ lepiej. Czekam na jakie¶ uwagi i ¶mieszne zapytania, bo pewnie dla wielu temat bêdzie oczywisty. Z góry dziêkuje.
Sprzêt:
- Kompresor AIRPRESS HK 600-200
- Pistolet Auarita MP-866 HVLPII dysza 1.7
- Przewód 10x17mm 20metrów firmy SEMPERIT
- Reduktor 0-7BAR Airpress
Materia³:
- podk³ad akrylowy VOC ECONOMY 5+1
 

Przemek 
Wys³any: 2016-11-13, 20:41   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Przy tak gêstym podk³adzie rozcienczalnik akrylowy i jedziesz .W karcie technicznej produktu musi byæ napisane ile zaleca producent.
Ja lejê standardowo oko³o 20 % do podk³adów .
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-13, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam serdecznie da³em rozcieñczalnik oko³o 25% (na kubku boll) tyle, ¿e to by³ rozcieñczalnik uniwersalny do akrylu nie tego samego producenta! je¶li to ma jakie¶ znaczenie tak¿e by³o rzadsze. W ogóle nie planowa³em dawaæ tego rozcieñczalnika bo tak jak mówie chcia³em po testowaæ ale jak zobaczy³em ten podk³ad jaki jest gêsty to postanowi³em go dodaæ. Musi byæ co¶ innego na rzeczy. Mimo to dziêkuje za info.
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-13, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 8
Je¶li nic siê nie urodzi to kupie trochê bazy i zobaczê czy co¶ siê zmieni³o czy ten sam problem. Mimo wszystko dobrze by³oby wiedzieæ w czym rzecz.
 

hematol 
Wys³any: 2016-11-13, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Gregory8, a rozkrêci³e¶ na maxa te pokrêt³o pod rêkoje¶ci± pistoletu?To na samym dole? Odkrêcasz na maxa i wtedy na reduktorze odpowiednie ci¶nienie przy WCI¦NIÊTYM spu¶cie.
Ja te¿ mam dysze 1.7 i jak rozcieñczysz podklad to musi isc.
Wez na próbe wlej troche nitro i zobacz czy pistolet maluje.
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-14, 10:05   
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam Hematol pokrêt³o odkrêcone na maxa i ci¶nienie by³o regulowane od 1.5 do 3 a nawet do 4 bar dojecha³em i nic to nie zmieni³o je¶li chodzi o rozcieñczanie to da³em za pierwszym razem 25% przy drugiej próbie 30% (odmierzone na kubku bolla. Nie wiem czemu mam wra¿enie, ¿e mimo wszystko jakie¶ to jest gêstê mimo rozdzieñczalnika (rozcieñczalnik uniwersalny do akrylu) co masz na my¶li ¿eby wzi±æ troche nitro i zobaczyæ czy maluje? nitro przezroczyste wiêc mam to z baz± jak±¶ rozrobiæ i sprawdziæ czy jak? dziêki
 

hematol 
Wys³any: 2016-11-14, 10:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Gregory8, wlej samo nitro i zobacz czy wogule pistolet dzia³a,je¶li nie to zobacz czy nie masz zatkanego sitka w kubku,mam nadzieje,¿e podk³ad lejesz przez filter?
Ja mia³em podk³ady takie gêste jak budyñ,ze rozcieñcza³em wg swojego uznania.
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-14, 11:08   
0
UP DOWN

Posty: 8
Podczas mycia pistoletu po próbie widze, ¿e leci czy nitro czy co¶ innego czym my³em pistolet. Je¶li chodzi o sitko w kubku to za pierwszym razem nie u¿y³em bo nie wiedzia³em do czego to jest za drugim ju¿ wsadzi³em. Podk³ad leje przez filtr 190mikron. Mogê sprobowaæ daæ wiecej rozcieñczalnika ale nie ukrywam ¿e zale¿y mi ¿eby by³o w miare gêste i pokry³o jak najwiêcej nie równo¶ci. Wiêcej jak 30% to chyba nie ma sensu dawaæ co?
 

hematol 
Wys³any: 2016-11-14, 11:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
nie wiem jak wyprowadzi³e¶ powierzchnie pod podk³ad ale to nie jest dobry pomys³ "zalewaæ" nierowno¶ci podk³adem,wyprowadz lepiej powierzchnie,rozciencz podk³ad i poprubój.
Posil sie tym filmikiem:
https://www.youtube.com/watch?v=pSSyKnosCsU
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-14, 11:35   
0
UP DOWN

Posty: 8
Dziêki za info. filmik widzia³em i jedyne co przychodzi mi do g³owy to nie rozmieszanie podk³adu przed przelaniem do kubka. Mój by³ tak gêsty, ¿e ³opatk± musia³em wybieraæ oczywi¶cie po rozmieszaniu z utwardzaczem i rozcienczalnikiem przela³em bez problemu. Dzisiaj kupie nowy podk³ad z utw. i roz. i wykonam 3 próbê. Je¶li chodzi o te moje nierówno¶ci na pewno masz racjê powiem tylko tak na marginesie ze nie maluje auta:) no i testuje sprawdzam ucze sie rowno pokryæ cokolwiek deske, dykte kawa³ek blachy itp. dam znac jak po 3 probie.
 

Przemek 
Wys³any: 2016-11-14, 22:35   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Wracaj±c do tematu. Zwal korek i lakieruj .Musi i¶æ nie ma innej mo¿liwo¶ci.
Jak nie bêdzie to nas wszystkich tu obecnych robisz w ciula.

Je¶li u¿ywasz sitka i dok³adnie myjesz pistolet oraz odpowiedni rozcienczasz .
Pistolet ma w kubku dro¿n± dziurê to nie ma mo¿liwo¶ci ¿e nie leci .
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-15, 08:20   
0
UP DOWN

Posty: 8
Panowie temat rozwi±zany! Kupi³em nowy zestaw bolla i tak czego nie zrobi³em wcze¶niej to zormieszanie akrylu jeszcze w puszce zanim przela³em do kubka miarkowego i druga rzecz to dola³em wiêcej rozciñczalnika 30% mo¿e nawet pod 35% za pierwszym razem chyba dojecha³em do 25%. Poprawienie tych dwóch rzeczy zakoñczy³o siê sukcesem. Odnosze wra¿enie, ¿e dysza 1.7 to takie minimum, ¿e jakbym da³ miej rozcieñczalnika np 20% co te¿ producent dopuszcza to by³aby znowu lipa dysza 2.0 czy 2.2 pewnie lepiej by sobie poradzi³a a mo¿e ten mój pistolet jaki¶ lewy. Tak czy siak uda³o siê podk³ad po³o¿yæ i jak na pierwszy raz wygl±da ca³kiem pryka¶nie.
Jeszcze raz dziêkuje za pomoc mi³ego tygodnia.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-11-15, 19:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Gregory8 napisa³/a:
dysza 2.0 czy 2.2 pewnie lepiej by sobie poradzi³a

Kup se pan takom lufe ze 3.0 albo i nawet 3.5 tym to wszysko idzie jak malina :cool:
i podk³ad i baza a nawet i lakierek mozna przywalic na autko :spoko:
 

misias
Wys³any: 2016-11-15, 19:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Czere¶niak, Ale ¿e¶ pojecha³ z t± armat±,a¿ mi siê humor poprawi³,ma³o co bym z krzes³a spad³.w sumie i racja dobra alternatywa na wszystko. :D
 

Przemek 
Wys³any: 2016-11-15, 20:23   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Gregory8 tutaj siê mylisz .

Jak kupisz sobie kiedy¶ porz±dny gun np WBX400 z dysz± 1.4 to nawet gêstymi akrylami bêdzie do¶æ dobrze lakierowaæ .
Mo¿e jako¶æ nie ta do samochodówki ale przemys³ówce jest jak najbardziej ok .Mam na my¶³i rozpuch.

W tej chwili nie masz pistoletu tylko zakurzacz powiedzmy sobie to wyraznie.
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

Gregory8
Wys³any: 2016-11-21, 14:50   
0
UP DOWN

Posty: 8
ta zakurzacz to napewno trafne okre¶lenie w piwnicy siê kurzy³o ostro:) 2 ty¶ to na pewno nie przyjdzie taki czas ¿ebym wyda³ na pistolet ale pewnie i 1/4 tej kwoty zrobi ró¿nice.
TAk czy siak uda³o siê prysn±æ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime