Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
daniellw
Wys³any: 2016-11-16, 14:33   pro¶ba o radê -progi i b³otniki golf 4
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam, jestem tu nowy i nie jestem lakiernikiem ale chcia³bym zapytaæ jak najrozs±dniej wykonaæ naprawê progów w moim golfie 4 z 2001 roku.
Nie chcia³bym siê wdawaæ w du¿e koszty, bo planuje poje¼dziæ tym autem max. 2-3 lata. Pó¼niej zamierzam sprzedaæ w mo¿liwe dobrej cenie, dlatego fajnie by by³o, aby do tego momentu ponownie rdza siê nie pojawi³a.

By³em u kilku blacharzy-lakierników, zaproponowali ró¿ne podej¶cie do tematu.
Jedni chcieli wyci±æ krótkie fragmenty progów w okolicy nadkoli z wstawk± nowej blachy i wraz z lakierowaniem wo³ali 500 - 600 z³ za robotê obu progów + koszt ewentulanej blachy.
Inni upierali siê na wymianê ca³ych progów, chcieli 1200-1600 za obie strony z lakierowaniem+ koszt blach nowych progów.
Czy to normalne ceny jak na ma³± miejscowo¶æ w podkarpackim?

Ponadto muszê wymieniæ przednie b³otniki ze wzglêdu na wgniecenia, ale g³ównie przez korozjê, Raczej wszyscy zalecaj± wymiane na nowe lub spróbowaæ szukaæ oryginalnych w dobrym stanie ju¿ w kolorze nadwozia.
Ci dro¿si lakiernicy koszt malowania nowych okre¶laj± 300-400 z³ za sztukê + koszt nowej blachy .
Ci tani mówi±, ¿e ewentualnie mo¿na kupiæ nowe gotowe polakierowane pod kolor których ceny wahaj± siê 0d 180 z³ do 350
Czy te nowe gotowe w kolorze w ogóle wytrzymaj± 2-3 lata zanim pojawi ± siê na nich ¶lady korozji?

Wklejam zdjêcia:
Widok na lewy przód progu ( tu ods³oni³em najbardziej postêpuj±c± korozjê),
Widok do ¶rodka progu (wewn±trz wygl±da wg mnie dobrze, nie widzê korozji)
Widok z zewn±trz na próg przy przednich drzwiach (zeszlifowane drobne ogniska korozji, raczej spowodowane uszkodzeniami lakieru podczas wsiadania).
Widok na próg przy tylnym nadkolu, (korozja raczej mniejsza ni¿ z przodu).
Drugi próg wygl±da odrobine lepiej.

P1330339.JPG
Plik ¶ci±gniêto 363 raz(y) 2.12 MB

P1330329.JPG
Plik ¶ci±gniêto 200 raz(y) 2.37 MB

P1330328.JPG
Plik ¶ci±gniêto 515 raz(y) 2.23 MB

P1330323.JPG
Plik ¶ci±gniêto 2118 raz(y) 2.34 MB

 

kalbi 
Wys³any: 2016-11-16, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
progi do wywalenia lub wstawienie koñcówek przód i ty³, b³otniki tez do wywalenia - zamienniki nawet ok pasuj± do tego auta, pewnie o cieniowaniu drzwi nawet nikt nie wspomina³? o zdjêciu drzwi, zderzaka te¿ nie? Naprawa tego auta zgodnie ze sztuk± to grubo powy¿ej 2k ju¿ z b³otnikami i progami
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2016-11-16, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
B³otniki pasuj± rzeczywi¶cie dobrze, s± te¿ tanie... kiedy¶ swojej ciotce robi³em taki zabytek.
_________________

 
 

daniellw
Wys³any: 2016-11-16, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 2
kalibi Przed wywaleniem progów wcale siê nie broniê. Chodzi o to ¿eby znale¼æ "z³oty ¶rodek" miêdzy wydatkami a jako¶ci± maj±c na uwadze, ¿e korozja nie powinna siê pojawiæ w ci±gu najbli¿szych 3 lat od naprawy.
Dlatego raczej celujê w lakiernika który wykona naprawy na progach w cenie 1200-1400 z³ + koszt nowych progów. Faktycznie nie pyta³em o takie rzeczy jak zdejmowanie drzwi czy zderzaka ale i nikt o tym nie wspomina³. Mam nadziejê, ¿e bêdzie tak zrobione.
Jeden z dro¿szych fachowców wspomina³ o cieniowaniu drzwi, nawet zastrzeg³, ¿e bez cieniowania nie podejmie siê bo nie chce sobie psuæ renomy, gdyby wysz³y inne odcienie pomiêdzy elementami.
Dla mnie estetyka przy tak leciwym aucie jest ju¿ spraw± drugorzêdn±, po prostu ma byæ przyzwoicie.

Cieszy mnie natomiast wasza opinia, ¿e te nowe tanie b³otniki przyzwoicie pasuj±.
Mam zamiar siê na nie zdecydowaæ. Pytanie tylko czy szukaæ cynkowanych i w jakiej cenie.
Zak³adam, ¿e te najtañsze po 180 z³/szt. nie bêd± najlepsze, raczej celujê w takie za 250 z³ ale tu muszê zwróciæ uwagê na opinie o danym sprzedawcy , czy ludzie nie narzekaj± na jako¶æ.

KK Pytanie do Ciebie, kiedy te b³otniki wymienia³e¶, i w jakim s± teraz stanie?
Czy mo¿na liczyæ, ¿e 3 lata wytrzymaj± bez ¶ladu korozji? Od wewn±trz i rant móg³bym poprawiæ dobrym ¶rodkiem bitumicznym, czy kauczukowym.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group