Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
daniellw
Wysłany: 2016-11-16, 14:33   prośba o radę -progi i błotniki golf 4
0
UP DOWN

Witam, jestem tu nowy i nie jestem lakiernikiem ale chciałbym zapytać jak najrozsądniej wykonać naprawę progów w moim golfie 4 z 2001 roku.
Nie chciałbym się wdawać w duże koszty, bo planuje pojeździć tym autem max. 2-3 lata. Później zamierzam sprzedać w możliwe dobrej cenie, dlatego fajnie by było, aby do tego momentu ponownie rdza się nie pojawiła.

Byłem u kilku blacharzy-lakierników, zaproponowali różne podejście do tematu.
Jedni chcieli wyciąć krótkie fragmenty progów w okolicy nadkoli z wstawką nowej blachy i wraz z lakierowaniem wołali 500 - 600 zł za robotę obu progów + koszt ewentulanej blachy.
Inni upierali się na wymianę całych progów, chcieli 1200-1600 za obie strony z lakierowaniem+ koszt blach nowych progów.
Czy to normalne ceny jak na małą miejscowość w podkarpackim?

Ponadto muszę wymienić przednie błotniki ze względu na wgniecenia, ale głównie przez korozję, Raczej wszyscy zalecają wymiane na nowe lub spróbować szukać oryginalnych w dobrym stanie już w kolorze nadwozia.
Ci drożsi lakiernicy koszt malowania nowych określają 300-400 zł za sztukę + koszt nowej blachy .
Ci tani mówią, że ewentualnie można kupić nowe gotowe polakierowane pod kolor których ceny wahają się 0d 180 zł do 350
Czy te nowe gotowe w kolorze w ogóle wytrzymają 2-3 lata zanim pojawi ą się na nich ślady korozji?

Wklejam zdjęcia:
Widok na lewy przód progu ( tu odsłoniłem najbardziej postępującą korozję),
Widok do środka progu (wewnątrz wygląda wg mnie dobrze, nie widzę korozji)
Widok z zewnątrz na próg przy przednich drzwiach (zeszlifowane drobne ogniska korozji, raczej spowodowane uszkodzeniami lakieru podczas wsiadania).
Widok na próg przy tylnym nadkolu, (korozja raczej mniejsza niż z przodu).
Drugi próg wygląda odrobine lepiej.

P1330339.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 2,12 MB

P1330329.JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 2,37 MB

P1330328.JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 2,23 MB

P1330323.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 2,34 MB

kalbi 
Wysłany: 2016-11-16, 16:27   
0
UP DOWN

progi do wywalenia lub wstawienie końcówek przód i tył, błotniki tez do wywalenia - zamienniki nawet ok pasują do tego auta, pewnie o cieniowaniu drzwi nawet nikt nie wspominał? o zdjęciu drzwi, zderzaka też nie? Naprawa tego auta zgodnie ze sztuką to grubo powyżej 2k już z błotnikami i progami

KK 
Wysłany: 2016-11-16, 17:01   
0
UP DOWN

Błotniki pasują rzeczywiście dobrze, są też tanie... kiedyś swojej ciotce robiłem taki zabytek.

daniellw
Wysłany: 2016-11-16, 20:18   
0
UP DOWN

kalibi Przed wywaleniem progów wcale się nie bronię. Chodzi o to żeby znaleźć "złoty środek" między wydatkami a jakością mając na uwadze, że korozja nie powinna się pojawić w ciągu najbliższych 3 lat od naprawy.
Dlatego raczej celuję w lakiernika który wykona naprawy na progach w cenie 1200-1400 zł + koszt nowych progów. Faktycznie nie pytałem o takie rzeczy jak zdejmowanie drzwi czy zderzaka ale i nikt o tym nie wspominał. Mam nadzieję, że będzie tak zrobione.
Jeden z droższych fachowców wspominał o cieniowaniu drzwi, nawet zastrzegł, że bez cieniowania nie podejmie się bo nie chce sobie psuć renomy, gdyby wyszły inne odcienie pomiędzy elementami.
Dla mnie estetyka przy tak leciwym aucie jest już sprawą drugorzędną, po prostu ma być przyzwoicie.

Cieszy mnie natomiast wasza opinia, że te nowe tanie błotniki przyzwoicie pasują.
Mam zamiar się na nie zdecydować. Pytanie tylko czy szukać cynkowanych i w jakiej cenie.
Zakładam, że te najtańsze po 180 zł/szt. nie będą najlepsze, raczej celuję w takie za 250 zł ale tu muszę zwrócić uwagę na opinie o danym sprzedawcy , czy ludzie nie narzekają na jakość.

KK Pytanie do Ciebie, kiedy te błotniki wymieniałeś, i w jakim są teraz stanie?
Czy można liczyć, że 3 lata wytrzymają bez śladu korozji? Od wewnątrz i rant mógłbym poprawić dobrym środkiem bitumicznym, czy kauczukowym.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu