Szukaj FAQ Album



Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomość
Corey
Wysłany: 2006-12-26, 21:55   czy malowac cale auto w akrylu?
Gość
witam ,

mialem i juz mnostwo lakierowanych elementow i wiem jedno , albo jest bardzo drogo i dobrze albo masz cenzura samochod. planuje pomalowanie 5 elementow, nie mam kasy na profi specjaliste. A skoro tak czy inaczej bede mial zwalony lakier to postanowilem sam go cenzura ;) .

auto to Toyota Celica z 86r. ,zrobilem juz cale zawieszenie , koncze silnik

na wiosne chcialem sie zabrac za lakier

wszedzie gdzie sie pytam to odradzaja mi malowanie samemu poniewaz jest to srebrny metalic- podobno najgorszy do zrobienia lakier z mozliwych

zastanawiam sie czy nie lepiej pomalowac caly samochod czarnym akrylem

po pomalowania mam , zderzak przedni, lewe nadkole tylne , 2 drzwi, 2 blotniki


akrylem malowalem kiedys auto i uwazam ze wyszlo calkiem spoko, natomiast proba z czarnym metaliciem byla totalna kleska

pozdrawiam, www.coreygarage.prv.pl - stronka o mojej celince
 

malarz
Wysłany: 2006-12-26, 22:21   
0
UP DOWN

Pomógł: 6 razy
Posty: 206
Skąd: Bieszczady
Jak masz wÂłasny sprzĂŞt albo znjomego ze sprzĂŞtem to moÂżesz siĂŞ pokusiĂŚ o caÂłoÂściĂłwkĂŞ w akrylu bo to bĂŞdzie duÂżo Âłatwiejsze niÂż srebrna baza. Koszty teÂż bĂŞdÂą duÂżo niÂższe.
 

Gość
Wysłany: 2006-12-28, 00:13   

jaki lakier byscie polecali ?

czarny-jak najlepszej jakosci w rozsadnej cenie, porzadny ale bez high endow
 

Jacek Telesz 
Wysłany: 2006-12-28, 19:49   
0
UP DOWN
jacek518

Posty: 3
Skąd: podkarpacie
Imron Du Pont-a zaj...ste krycie rewelacyjna cena lub spektral Nowola ale ja wolĂŞ ten pierwszy , mĂłwimy oczywiÂście o acrylu jednowarstwowym.
 

jacky
Wysłany: 2006-12-28, 22:14   
Gość
JeÂśli chodzi o to czy srebrny metalik, czy czarny aryl, to musisz pamiĂŞtaĂŚ,Âże oba one sÂą kolorami niewdziĂŞcznymi i powierzchnia pod te kolory musi byĂŚ idealnie przygotowana :!:
 

corey
Wysłany: 2006-12-29, 00:55   
Gość
a jakie kolory uwazane sa za przyjazne, ladnie kryjace ? juz sam nie wiem co robic
 

corey
Wysłany: 2006-12-29, 00:56   
Gość
szpachlowane beda tylko drzwi od listwy w dol i jedno nadkole ,reszte tylko zmatuje, samochod ma oryginalny lakier
 

jacky
Wysłany: 2006-12-31, 14:17   
Gość
Jeœli chodzi o srebrny metalik i malowanie nim to trudnoœÌ polega m.innymi na tym ¿e:bardzo ³atwo o "smugi"i widaÌ wszelkie rysy ,ale mniej widaÌ coœ w rodzaju falistoœci. :!:
 

corey
Wysłany: 2007-01-08, 20:09   
Gość
kupilem litr lakieru czarnego standoxa - jakas linia do dostawczakow - pomaluje nieuzywana maske i zobacze jak wyjdzie
 

corey
Wysłany: 2007-01-08, 20:09   
Gość
kupilem litr lakieru czarnego standoxa - jakas linia do dostawczakow - pomaluje nieuzywana maske i zobacze jak wyjdzie
 

STORC
Wysłany: 2007-01-28, 22:59   
Gość
NIE PÊKAJ DASZ RADE :D MALOWANIE CA£EGO AUTA TO NIE MALOWANIE MASKI CZY CZEGO¦ TAM,JAK MASZ MALOWAÆ TO MALUJ NIE RÓB PRUB CHYBA ¯E DLA WPRAWY.Z LAKIEREM TO WYBÓR TROCHÊ NIE TEGO A TO DLATEGO ¯E POZNA£E OSTATNI GO¦CIA KTÓRY MALOWA£ CZYM¦ CHYBA PODOBNYM BO KUPI£ TO W STANDOXIE ALE S£YSZA£EM OPINIE O TEJ KONKRETNEJ MIESZALNI ¯E KOMBINUJ¡ NA MAXA. PAMIÊTAJ O DOBORZE ODPOWIEDNIEGO UTWARDZACZA I ROZCIEÑCZALNIKA I NIE BÊDZIE PROBLEMÓW :D
 

Gość
Wysłany: 2007-04-05, 17:35   

wlasnie pomalowalem 1szy element

szpachlowanie wyszlo mi pierwsza klasa

potem podklad 5:1 dyna - papierek 800 i lakier

wyszlo ladnie , naprawde jestem zadowolony- zadnych zaciekow,lekka morka (ale mi to wogole nie przeszkadza bo na nowych samochodach tez jest)

mimo oddzielnego pomieszczenia i dokladnego wyczyszczenia wszystkiego przykleilo sie pare jakis malutkich drobinek

jak polecacie to wypolerowac? papierek 2500 i jakas pasta da rade ? czy takie gowienka ktore sie przykleily dadza sie wypolerowac?
 

corey
Wysłany: 2007-04-05, 17:39   
Gość
ten na gorze post to moj

tak wogole to kupilem pistolet speed hvlp i sprezareczke marketowke 25l

mimo moich obaw spisuje sie bardzo dobrze, cisnienie ustawione na 2 bary - przez caly blotnik sie nie wlaczyl,naprawde do nie profesjonalnego urzytku dobry sprzet
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiaÂły

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime