Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Damian87
Wysłany: 2016-12-04, 18:04   rdza przy lampka rejestracji naprawa..
0
UP DOWN

Witam. Przy lampkach od podświetlania rejestracji jest już pełno rdzy. Kiedyś to robiłem ale znów wyszło rude. Jak to kto po kroku zrobić i czym aby był spokój? Ostatecznie nie musi być to super pomalowane bo i tak idzie na to blenda i nic nie widać, w przeciwnym razie oddał bum to w ręce fachowca.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

magister_123
Wysłany: 2016-12-05, 00:23   
0
UP DOWN

Żeby był spokój to trzeba wyciąć korozję i wstawić ''zdrową'' blachę.

Damian87
Wysłany: 2016-12-05, 06:39   
0
UP DOWN

Rozumiem to doskonałe, ale gdybym miał wycinać i wstawiać kawałek blachy to lepiej by się opłacało kupić całą klapę w kolorze...
Te ogniska rdzy wydaje mi się że są na tyle małe ( łącznie ok 10cm2) że może warto jednak spróbować coś z tym zrobić?
Po oczyszczeniu blachy powinno się się to prześladować czymś na rdzę( jakiś Brunox czy coś takiego?)? Potem to wyczyścić nitro i pomalować podkładem antykorozyjnym? Dobrze myślę?

magister_123
Wysłany: 2016-12-05, 09:26   
0
UP DOWN

Damian87 napisał/a:
Jak to kto po kroku zrobić i czym aby był spokój?

Zadałeś pytanie to odpowiedziałem.
Wszystko zależy od tego do jakiego stopnia jesteś wstanie oczyścić blachę. Czy będzie to idealnie gładka powierzchnia czy pozostaną wżery.
Zamiast brunoxa użyj app r-stop. Na to epkosyd i kolor. W takiej konfiguracji dwa lata powinno spokojnie wytrzymać.

Damian87
Wysłany: 2016-12-05, 13:39   
0
UP DOWN

Ok dzięki. Powiedz mi jeszcze czym najlepiej zmyć ten r - stop i potem odtłuścić podkład przed lakierowaniem? Bo z tego co czytam to różnie piszą, albo nitro albo zmywacz silikonowy...

KK 
Wysłany: 2016-12-05, 21:05   
0
UP DOWN

Tak na pewno ktoś tutaj napisał, żeby odtłuszczać nitro. Kup sobie aceton :P

Damian87
Wysłany: 2016-12-05, 22:44   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Tak na pewno ktoś tutaj napisał, żeby odtłuszczać nitro. Kup sobie aceton :P

Ale nie napisałem że tutaj ktoś pisał o nitro... na tym forum czytałem właśnie o zmywaczu silikonowym i chciałem abyś to zweryfikował i żebym był pewny czego się używa.

KK 
Wysłany: 2016-12-06, 19:46   
0
UP DOWN

Zmywacz kup. R stop nie schnie i się go nie matuje? W necie są jakieś filmy o tym i karta techniczna też.

zegarek
Wysłany: 2016-12-07, 15:28   
0
UP DOWN

r-stopu się nie zmywa.
http://e-app.pl/app/images//i_d/pl-tds-021100.pdf

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu