Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Ryba 
Wys³any: 2008-05-11, 10:17   Polerowanie - ciê¿ki przypadek
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Siemacie :mrgreen:
Nie wiem czy kto¶ pamiêta, ale od d³u¿szego czasu mêczê felgi, które zakupi³em do mojego auta. Na szczê¶cie koniec prac jest ju¿ blisko :mrgreen:
Obecnie wygl±daj± tak:
Polerowany rant:

Ramiona w wyszlifowanym podk³adzie akrylowym:

Przyszed³ wiêc czas na malowanie - baza czarna + bezbarwny. Z tym akurat sobie poradzê, poniewa¿ na podk³adzie wyæwiczy³em ju¿ system, dzieki któremu domalujê ka¿dy zakamarek.

Jednak pozostaje problem polerowania. Malowa³ bêdê w gara¿u, wiêc syfki s± nieunkinione. Zastanawiam siê jak do tego podje¶æ. Trochê bojê siê u¿yæ maszyny + G3, gdy¿ ramiona nie s± p³askie, ale lekko zaokr±glone, wiêc o przetarcie nie trudno. Znowu poleruj± rêcznie np. automaxem, mo¿e byæ problem z uzyskaniem poprawnego pomys³u.

W jaki sposób powinienem siê do tego zabraæ ??
 
 

online 
Wys³any: 2008-05-11, 12:22   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ch³opie w ogole nie poleruj, pogie³o Ciê? Wysprz±taj gara¿ i tyle. Ale pomysl, zeby lakier na felach polerowaæ :mrgreen:

mog³e¶ podklad zrobiæ w mm, bez meczenia sie :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-11, 13:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zgadzam sie z online
 

Ryba 
Wys³any: 2008-05-11, 23:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No dobra, najwy¿ej tam gdzie siê zasyfi zmatujê i spróbujê zrobiæ rêcznie.
Chcia³em byæ porz±dny, bo felgi przygotwywa³em z du¿± dok³adno¶ci± - szlifowa³em wszystkie szprychy, tak¿e po bokach - jedna felga w przygotowaniu pod podk³ad zajmowa³a mi ok. 3-4 h. Szlifowanie akrylowego jakie¶ 1,5 h na 1 felgê ... no ale mam nadziejê, ¿e efect bêdzie powalaj±cy :mrgreen:

Nie wiem, czy podk³ad m/m da³ by radê, gdy¿ one ³±dne na zdjêciach wygl±da³y, a w rzeczywisto¶ci by³o du¿o odprysków, no i chyba 3 warstwy ró¿nych lakierów, tak wiêc trochê przej¶æ do wyrównania mia³em :cool:
 
 

pitterek 
Wys³any: 2008-05-13, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
kolego jestem ogólnie pe³en podziwu ¿e zabra³es sie za szlifowanie felg o takjim kszta³cie...
polerke sobie odpu¶æ. nikt powazny nie poleruje takich felg;-)
 

online 
Wys³any: 2008-05-14, 23:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
http://www.bikepics.com/members/online/moje_prace/

popatrz na kilka felg ktore robilem;] widzisz gdzies syfy? moze jeden, dwa gdzie¶ sie znajd±...
komory nie mam, mam pomieszczenie odpowiednio zaadaptowane, ale felgi zawsze robie na blacharni-gdzie s± syfiaste sciany, sypi±ce syfem i wszystkim innym, wystarczy dzien wczesniej pozamiatac porz±dnie,przed lakierk± zlaæ LEKKO wod± i jazda;]

a uwierz, ze miot³ê na pistolecie uwielbiam mieæ wielk± :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-05-18, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Tak to wysz³o:

Przymiarka na aucie :rotfl:
 
 

DUMM 
Wys³any: 2008-05-19, 13:07   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Poznañ
BArdzo ³adnie. :mrgreen: :smile:
_________________

 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-05-19, 17:55   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
£adnie wysz³y. Lubie ten wzór felg :smile:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-21, 00:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Rant krzywo oklejony ...i smiecia znalaz³em :lol: Na okr±g³e kszta³ty sa lepki termokurczliwe a w tanszym wydaniu TASMA IZOLACYJNA (prosze sie nie smiac - tez sie da)
_________________
Bart
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-05-21, 10:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Rant by³ prosto oklejony, tylko przy odrywaniu ta¶my w niektórych miejscach odrywa³a siê razem z kawa³kami lakieru; dlatego te¿ na koniec ca³o¶æ zajecha³em po obwodzie ma³ym pêdzelkiem :mrgreen: Gdzie niegdzie wyjecha³em na polerkê ale to da siê poprawiæ jak ju¿ wszystko wyschnie :arrow: a zdjêcia by³y robione zaraz po robocie :twisted:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
bo tasme to sie odrywa jak lakier jest mokry
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 18:18   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jak lakierujesz akrylowcami, to i tak, gdy polozysz ostatni± warste, a uzyles tasmy papierowej to kanty sie poobrywaj± na lakierze. uzywa sie do tego najlepiej liniowych tasm lub jak mowi kolega izolacji. a odrywa siê zaraz po lakierowaniu, jak mówi RB.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-05-21, 22:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
To ze ta¶mê zdziera sie jak lakier jest mokry to wiedzia³em; ale o jaki¶ fajnych ta¶mach specjalnych nie s³yszalem. Inna kwestia byla taka ze ta¶mê naklei³em jeszcze przed podk³adowaniem; a przy malowaniu nie ca³± pokry³em lakierem, a podk³ad w niektórych miejscach s³abo siê trzyma³.
Dlatego ba³em sie odkleiæ jej zaraz po lakierowaniu ¿eby jakie¶ kawa³ki podk³adu z ta¶my nie spad³y mi na lakier.
Pewnie macie racjê, ale na prawdê ³adnie mi to wysz³o (jak dla mnie) i troche by³em "zesrany", ¿eby sobie nie zepsuæ efektu kawa³kami odpadaj±cego podk³adu.

Ogó³nie powiem, ¿e z ca³± pewno¶ci± mogê poleciæ bazê niemetaliczn± novola i klar spectral.
W porównaniu z tym czym robi³em wcze¶niej to bajka nie robota :mrgreen: Baza kryje elegancko, a klar idealnie siê rozlewa; wystarczy 1,5 warstwy tak jak zaleca producent, ¿eby zrobiæ bata to tzreba byæ naprawdê zdolnym :oops: ; mnie siê nie uda³o :twisted:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
z doswiadczenia moge ci powiedziec ze te specjalne tasmy liniowe to o dupe mozna rozbic. tak samo (moze troche mniej) strzepia lakier przy odrywaniu.
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 22:08   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
z doswiadczenia moge ci powiedziec ze te specjalne tasmy liniowe to o dupe mozna rozbic. tak samo (moze troche mniej) strzepia lakier przy odrywaniu.


a ja miesiecznie robie kilka kompletów felg polerka/lakier i liniówka a papier to ca³kiem co innego, tyle powiem z doswiadczenia.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-05-21, 22:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Czyli podsumowuj±c nie ma cop liczyæ na idealne krawêdzie, a patent z pêdzelkiem zaprawkowym jest jak najbardziej w³a¶ciwy :idea:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
liniówka a papier to ca³kiem co innego,


zgadza sie, ale nie powiesz ze po liniowce jest idealnie prosta i nieposzarpana linia. jest lepiej niz po papierze ale do doskonalosci troche jej brakuje.
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 22:34   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
online napisa³/a:
liniówka a papier to ca³kiem co innego,


zgadza sie, ale nie powiesz ze po liniowce jest idealnie prosta i nieposzarpana linia. jest lepiej niz po papierze ale do doskonalosci troche jej brakuje.


kleisz liniówke, lakierujesz i po rozlaniu odklejasz i tyle, krawedz idealna.

wazne aby gdy rrobimy podklad m/m odkleic tasme i dac now± przed lakier. wlasciwym. pzdr


A gdy odklejac bedziemy po utwardzeniu czy nawet tylko wyschnieciu lakieru krawedz zawsze bedzie rozstrzêpiona i to naturalna kolej rzeczy :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
wiesz kilka sekund po prysnieciu to ja odkleje nawet tasme papierowa i linia bedzie idealna. jednak nie zawsze tak sie da. zwlaszcza jak sie jedzie kilka warstw. i nie ma sily - nawet po liniowce sa strzepy na krawedzi.
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 22:44   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
powied zmi jak odklejasz tasmy? i jakich uzywasz. wszystkie felgi jakie robie to system 3x3 lub 2x3 bez przeszlifowac miêdzywarstwowych i nie mam najmniejszego problemu z krawedziami. owszem na pocz±tku mialem. stosowalem liniowke bolla- s³aba. stosuje 3m- gites. odklejam od zewnetrznej strony na podwijke w stronê lakieru. sprawd¼ to. cenzura sie z takimi felgami na co dzien i w tej dziedzinie wypracowalem sobie juz tehcnologiê :wink: a na pocz±tku by³y strzepy, oj by³y. pzdr.

sprawdzie temat, który zaraz za³o¿e- o polerowaniu. pzdr
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 23:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
wiesz co uzywalem tylko kilka razy takiej tasmy i za cholere nie pamietam jakiej byla firmy. kolor niebieski szerokosc kilka mm (5?)
odklejac probowalem na wszlekie sposoby(pod roznymi katami) i wychodzilo lepiej lub gorzej ale nigdy idealnie. na szczescie takie roboty trafiaja sie rzadko lub wcale :P
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group