Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
GMC
Wysłany: 2017-01-27, 18:44   Obniżone stawki za materiał w audatexie
0
UP DOWN

O co chodzi z tymi niższymi stawkami za materiał. Ubezpieczenia w górę a stawki tną, porażka jakaś :sciana:

Przemek 
Wysłany: 2017-01-27, 19:25   
0
UP DOWN
Przemek

TO PiS .Stonoga dobrze mówił ''PiS was tak wyrucha jak nawet was PO nie wyruchało"

kalbi 
Wysłany: 2017-01-27, 21:38   
0
UP DOWN

najgorzej jest z PZU i tną do AZT:

W odpowiedzi na Pana e-maila z z dnia 19.01.2017r. informuje iż PZU SA stosuje metodę rozliczania kosztów lakierniczych opracowaną przez Allianz Zentrum für Technik (AZT) jako sprawdzoną i popartą badaniami renomowanego instytutu. Metoda AZT umożliwia skalkulowanie czasochłonności prac lakierniczych i kosztu materiałów lakierniczych. Ilość poszczególnych rodzajów materiałów lakierniczych i pomocniczych jest obliczana na podstawie badań operacji naprawczych, przy uwzględnieniu jakości naprawy, istniejącego podłoża i jest dostosowana do pola powierzchni obszaru mającego podlegać lakierowaniu w każdym indywidualnym przypadku. Koszt materiału lakierniczego zawartego w systemach kalkulacyjnych uwzględnia również wartości rekompensujące, kwoty resztkowe wynikające z niewykorzystania i strat materiałów lakierniczych.

Stanowisko PZU SA w tym zakresie jest zgodne z powszechną praktyką stosowaną przez inne podmioty działające na rynku motoryzacyjnym, które również zaakceptowały tę metodę rozliczania kosztów lakierowania, tj. towarzystwa ubezpieczeniowe, zakłady naprawcze posiadające autoryzację producenta/importera, warsztaty nie posiadające żadnej autoryzacji oraz firmy rzeczoznawcze.

Z poważaniem

PZU SA

masz lakierowanie za 1.000 zł, a oni Ci akceptują 550 zł i wała im zrobisz... mają 40% rynku i robią co chcą

glover
Wysłany: 2017-01-27, 21:52   
0
UP DOWN

Gość z PPG mówił mi że Audatex zaczął uwzględniać materiały Novola i dlatego stawki poleciały. Tu jest też ciekawy artykuł o rzekomej luce w kalkulacjach pomiędzy wodą a konwencją. Jak nic wszystko zmierza do ponownego wprowadzenia wody na salony ;) :roll:
http://superauto24.se.pl/...ach_933690.html

lukas
Wysłany: 2017-01-27, 22:30   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
Audatex zaczął uwzględniać materiały Novola i dlatego stawki poleciały

Niestety to prawda a teraz cała branża cierpi i z tego co wiem to wszyscy zastanawiają się nad podwyżkami w cennikach głównie pod kątem poprawy wskaźników zaniżonych przez Novol. Nie rozumiem po co Novol zaproponował swoje ceny do koszyka skoro to właśnie oni najbardziej korzystali na poprzednim układzie.

Koszyk1.png
Plik ściągnięto 72 raz(y) 108,61 KB

kalbi 
Wysłany: 2017-01-27, 22:39   
0
UP DOWN

najgorzej jest z PZU bo to oni ucinają do AZT, ostatnio miałem kalkulację na prawie 5k i ucięli na 2,7k (z samej robocizny), jak nic się z nimi nie zmieni to nie będę brał bezgotówki z PZU, chyba, że macie jakieś haki jak z nimi walczyć, jakie pisma wysyłać?

Przemek 
Wysłany: 2017-01-27, 22:58   
0
UP DOWN
Przemek

Panowie tym sterują grube ryby .To wszystko jest po to żeby wam się lepiej żyło ;)

GMC
Wysłany: 2017-01-27, 23:12   
+1
UP DOWN

No nie mogę uwierzyć :shock: Przecież to chamstwo to co zrobili. Gratuluję myślenia ekipie Novola, ja już napewno nie dam wam zarobić jak wy mnie okradacie :sciana: Noż ku... teraz to sie wkurzyłem, kolaborują z ubezpieczalniami a nam robią loda jakby nigdy nic. Ostatnio często przyjeżdża do mnie nowy przedstawiciel z Novola to teraz się na nim wyżyje i gów... mnie obchodzi że to nie on podejmował decyzje, będzie pokutował za swoich bezmózgowych szefów

Dementor
Wysłany: 2017-01-27, 23:28   
0
UP DOWN

Ale jajca, kogoś ładnie musiał Novol wku_wić że taką laurke dostali "... lakierów samochodowych polskiego producenta... które nie spełniają wymagań jakościowych producentów pojazdów, ani norm ekologicznych" ^^ ^^ ^^

Dementor
Wysłany: 2017-01-27, 23:47   
0
UP DOWN

ZDS też wystąpił do Audatexu z pytaniem dlaczego obniżyli stawki, ciekawie się robi, wreszcie może jakiś UOKIK siądzie na tę mafie ubezpieczeniową :cool:
http://www.zds.org.pl/akt...ierniczych/409/

glover
Wysłany: 2017-01-28, 09:27   
0
UP DOWN

Piękny syf :blee: A miał tak ktoś że po interwencji w ubezpieczalni odnośnie stawek za materiał sugerowali gdzie w konkretnej firmie kupić materiał żeby zmieścić sie w ich kalkulacji z kosztami?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-28, 19:44   
0
UP DOWN

Temat jest banalnie prosty do rozwiązania. Robiąc swój kosztorys, wstawiasz z ręki materiały lakiernicze. Jak ubezpieczalnia upiera się przy Novolu, to trzeba podnieść argument, że te produkty nie mają dopuszczenia. Z drugiej strony, skoro już ubezpieczyciel przelicza szkodę na produktach Novola, to powinien przy lakierowaniu zderzaka zadawać też cieniowanie błotników i maski bo TECHNOLOGIA ZALECA CIENIOWANIE. ;P

Siekiera
Wysłany: 2017-01-29, 12:59   
0
UP DOWN

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę i to potężną. Przecież rynek kreuje PZU w którym większość udziałów ma Skarb Państwa czyli doskonale rząd wie że takie praktyki są codziennością a w mediach słyszymy jak to posłowie PIS domagają się zaprzestania podnoszenia składek ubezpieczeniowych ^^ Przecież to kura znosząca złote jajca, nakręcili spiralę podnoszenia stawek ubezpieczeniowych a przy okazji znaleźli jak to się pięknie nazywa "pożytecznego idiotę" który sobie wymyślił że obniżając stawki za materiał, lakiernicy będą zmuszeni do kupowania ich materiałów. PIS nas rzeźbi a Novol im pomaga i nie ważne czy świadomie czy nie. Mleko się rozlało i chyba nikt tego tak łatwo nie odkręci bo UOKIK nie może im zarzucić żadnego dumpingu bo przecież oni mają takie ceny. A moim zdaniem argument że nie mają dopuszczeń też jest chybiony bo kogo obchodzą dopuszczenia? Przecież to jedynie metoda wyłudzania pieniędzy przez koncerny samochodowe od koncernów lakierniczych i może dotyczyć jedynie aut na gwarancji. Reszty rynku dopuszczenia nie interesują, tu liczy sie ekonomia która niestety przez obniżenie stawek będzie musiała być zweryfikowana ponownie.
Przecież poprzednio ci którzy mieli płacone na bezgotówkę za PPG, Axaltę czy Sikkensa w większości robili na tańszych materiałach ze średniej półki w co wpisywał się m.in. Novol.
Teraz jak będzie płacone za Novola to rynek zacznie szukać jeszcze tańszych ale przyzwoitych produktów. Nie będzie to łatwe ale przecież sam Novol produkuje tańsze odpowiedniki Spectrala więc na bank znajdą się firmy które zaoferują podobne a może i te same produkty w niższych cenach tylko z inną etykietą ;)
Dlatego nie wydaje mi się żeby oni mocno zyskali na tym dealu ale pewne jest że straci lakiernik i właściciel auta. No i jeszcze Novol straci reputację a wcale bym się zdziwił gdyby niektórzy celowo bojkotowali ich produkty za to co zrobili.
Jest tyle marek w podobnych cenach co Novol i podobnie szeroką ofertą że nie będzie płaczu np. Roberlo, U-Pol, Mipa. Ale Troton - NIE :D

GMC
Wysłany: 2017-01-29, 14:23   
0
UP DOWN

Ciekawe czy Novol jakoś się odniesie do tego bajzlu. W grupach lakierniczych na FB kilka osób z Novola regularnie robi wrzutki reklamujące ich produkty bo tam nie ma dyskusji, jest hasło a ludzie łykają. A tu gdzie jest dyskusja to pewnie nikt się nie odważy wyjaśnić nam po co to zrobili. Wrzucam linka do tej dyskusji technikowi Novola który tu na forum czasami się wypowiada, zobaczymy co powie, o ile coś.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-29, 14:43   
0
UP DOWN

Panowie, jedna rzecz. To nie ubezpieczyciel decyduje jak likwidowana jest szkoda.
Zgodnie z prawem, szkodę likwiduje się na dwa sposoby. Albo poprzez wypłatę w pieniądzu, albo przez przywrócenie do stanu sprzed szkody - czyli naprawę bezgotówkową.
Ta z kolei musi być obliczona zgodnie z technologią producenta. Więc jeżeli masz szkodę z VW to piszesz do VW zapytanie czy taka firma jak Novol ma zielone światło na napraw powypadkowych pojazdów marki VW. Oni Ci odpisują, że nie ma. Na tej podstawie, mają obowiązek uznawać te materiały które zaleca producent.
Inaczej sprawa wygląda kiedy wystawisz FV potwierdzając przywrócenie stanu sprzed szkody. Jeżeli podczas oględzin ponaprawczych jakimś cudem likwidator stwierdzi, że pomalowałeś lakierem innym niż zalecany przez producenta, to może Ci odjąć. W praktyce jest to niewykonalne.
Panowie, z nimi da się walczyć i nie ma sensu dyskutować. Po 20 zwyciężonej bitwie, juą dalej się nie boksują tylko płacą tyle ile powiesz.

A wciąganie do dyskusji Rafała nie ma sensu. Wpisanie Novola do Audatexu to rodzaj promocji marki. Nic więcej. O tym decyduje marketing a nie technicy.

GMC
Wysłany: 2017-01-29, 16:27   
0
UP DOWN

Może masz rację, co tu technik winny ale może w jakiejś rozmowie z tymi od marketingu powie im że przy okazji promocji marki przez audatex dokopaliśmy tym małym niezależnym warsztacikom które nie mają dobrze opłacanych ludzi do walki z ubezpieczycielami a tym bardziej nie stać ich na obsługę prawną przez firmy zewnętrzne. Jak wszyscy cicho siedzą to te wszystkie marketingi robią co chcą a w końcu biorą pieniądze dzięki temu że my kupujemy ich produkty i powinni to szanować. Też bym wolał siedzieć w ciepłym biurowcu i klikać na laptopie.
Przeciętny warsztat w tej sytuacji zrobi to co najprostsze czyli odpuści sobie szkody bezgotówkowe i usztywni na ceny i tym co biorą na kosztorys kasę do łapy. Trzeba będzie podwyżki zrobić bo inaczej można będzie powoli się zwijać.
W tym kraju nie możesz robić uczciwie tego co potrafisz tylko trzeba jeszcze walczyć z sępami. Juz nie wystarcza płacenie podatków, zusów srusów teraz jeszcze trzeba po sądach dochodzić tego co normalnie się należy.

Prezesso
Wysłany: 2017-01-29, 16:42   
0
UP DOWN

Panowie, nie chcę was straszyć ale wydaje mi się że największy ciężar tej sytuacji poniosą właśnie małe i średnie warsztaty. Wiem że koncerny już myślą jak przechytrzyć system i zadbać o interes swoich największych klientów serwisowych ale to niestety odbędzie się kosztem małych.
Ponadto z tego co wiem to chcą też Novolowi dowalić w miejscu gdzie jest słaby.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-29, 17:02   
0
UP DOWN

Nie dramatyzujcie. Nic się nie zmieni. Oni mogą sobie wpisywać co chcą, nawet materiały i części z Chin. W każdej decyzji o wypłacie piszą o porozumieniach wertykalnych, wytycznych KNF itd. Finał jest taki, że to kodeks cywilny i utrwalona w doktrynie wykładnia, określa sposób likwidacji szkody. A tam jest mowa o technologii producenta. Novol nie ma dopuszczeń więc jest niezgodny. Zwróćcie uwagę jak ubezpieczyciel chce zrobić całkę. Wtedy pamięta o wykładni prawa i robi tylko na oryginałach. Jak nie da się zrobić całki, i trzeba zrobić szkodę częściową, to wtedy dają części z chin i ceny z dupy.
Zaufajcie mi. Mam czarny pas w dojeniu ubezpieczalni.

Novol rafman
Wysłany: 2017-01-30, 08:10   Ad . Novol i ubezpieczyciele
0
UP DOWN

Witam!
Firma NOVOL nie ma nic wspolnego z obnizeniem stawek przez ubezpieczycieli. Nie uczestniczylismy w zadnych rozmowach Audatexu, PZU ani innych ubezpieczycieli. Nie wierzcie w bzdury, że stoi za tym NOVOL czy jakikolwiek inny producent materialow lakierniczych. Jak slusznie ktos powyzej napisal, dla NOVOLa tez dotychczasowe rozwiazania byly korzystne. To zagrywka firm ubezpieczeniowych majaca na celu obniżenie wypłacanych odszkodowań.

Rafał Mania NOVOL

glover
Wysłany: 2017-01-30, 11:11   
0
UP DOWN

Oświadczenie jednoznaczne tylko ciekawe kto w takim razie z polskich producentów występuje jako ta tajemnicza polska firma z tego skanu wklejonego przez lukasa?
Nie znam się ale na logikę to musi być firma z pełnym systemem lakierniczym i to pewnie wodnym, zgodnym z VOC.

lukas
Wysłany: 2017-01-30, 12:22   
0
UP DOWN

Żeby nie było wątpliwości skąd pochodzi wklejony tekst to podaję linka.
http://pim.pl/uploads//2017/01/2017010410222.pdf

lukas
Wysłany: 2017-01-30, 12:34   
0
UP DOWN

No i jeszcze w kwestii samej firmy Novol i tego co napisał Novol rafman:

"Petycja do UOKiK

Ważnym elementem spotkania było podpisywanie przez firmy blacharsko – lakiernicze (i nie tylko) petycji skierowanej do prezesa UOKiK (pełna treść 1_PETYCJA_AZT_UOKiK) dotyczącej zwrócenia szczególnej uwagi na manipulację kosztorysami napraw powypadkowych w zakresie wartości materiałów lakierniczych, w tym wprowadzenia do koszyka materiałów lakierniczych produktu firmy Novol. Co ważne: od ponad 20 lat metoda wyliczania kosztów lakierowania i materiałów lakierniczych wg. AZT jest najbardziej popularna w Polsce, ale nigdy nie zdarzyło się, aby bez uzasadnienia i zaakceptowania przyczyny, dostawca narzędzia kalkulacyjnego wprowadził zmiany. Zasadność takiej decyzji budzi wątpliwość szczególnie w kontekście utrzymania cen przez wszystkich wiodących dostawców lakierów (BASF, AXALTA, AKZONOBEL, PPG Refinish) od lutego 2016r."

Link do całej treści: http://pim.pl/xi-dyskusyj...h-zrealizowane/

GMC
Wysłany: 2017-01-30, 12:52   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
ciekawe kto w takim razie z polskich producentów występuje jako ta tajemnicza polska firma z tego skanu

Czyli zapewnienia Pana technika są mało wiarygodne :roll: i z całym szacunkiem, pewnie Pan technik chce dobrze ale widać że jednak marketing wie lepiej jak budować wizerunek firmy ^^

Feiner
Wysłany: 2017-01-30, 13:15   
0
UP DOWN

Małemu to zawsze wiatr w plecy. Wiem ze szkolenia że chłopaki z Novola (technicy) są wporządku ale jak widać to nie były plotki, szkoda

Przemek 
Wysłany: 2017-01-30, 14:03   
0
UP DOWN
Przemek

Pokażemy solidarność braterską .Zadnych zakupów z firmy NOVOL. :>

Siekiera
Wysłany: 2017-01-30, 15:37   
0
UP DOWN

Feiner napisał/a:
Małemu to zawsze wiatr w plecy

Chyba coś pomyliłeś ;) Jak już to lepiej brzmi "bogatemu wiatr w plecy" a "małemu (biednemu) w oczy ale mniejsza z tym, wiadomo o co chodzi :spoko:
Przemek napisał/a:
Pokażemy solidarność braterską .Zadnych zakupów z firmy NOVOL. :>

Ja o tym że Novol dogadał się z audatexem a pośrednio ubezpieczalniami to słyszałem już na początku grudnia. Ich konkurencja kolportowała to bardzo sprawnie bo widocznie oni też mają naciski od swoich serwisów ale to było w formie plotki więc nie komentowałem. Skoro PIM pisze to oficjalnie to chyba jednak mają sprawdzone informacje.

A w ramach solidarności mogę zdjąć kilka ich flagowych produktów z półki więc nawet jakby ktoś chciał to nie kupi ;P

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-30, 20:17   
0
UP DOWN

Nie sądzę, że audatex przypadkowo wciągnął do programu firmę Novol. Nie wierzę w takie przypadki. Novol po latach kpin i drwin całej branży z ich mieszalnika, wypuszcza nowy system Wave 2.0. Premiera tego systemu ma miejsce na targach we Frankfurcie jesienią 2016. Przypominam, że Novol w Polsce jest kompletnie skompromitowany i niewiarygodny w kwestii kolorystyki. Lata robienia z kolorystów ślepców a potem idiotów oraz kneblowanie im ust, spowodowały wymarcie systemu BASE.
To dlatego mają teraz bardzo trudne zadanie, bo ten system podobno ma bardzo dobrą kolorystykę, ale łata którą na własne życzenie przykleili na swoje mieszalniki, jest gruba i ciężko ją zedrzeć. Ci którzy mieli mieszalnik BASE raczej nie uwierzą w kolorystykę Wave i to nie do nich skierowana jest ta oferta.
To oferta do warsztatów sieciowych.
Aby zdobyć rynek tym produktem, muszą zrobić dobry marketing. Dobrym przykładem jest linia NFCC. Linia normalnych materiałów lakierniczych których jakość można znaleźć także u konkurencji Novola, została uzupełniona o kilka nowatorskich produktów i stworzyła modę na naprawę klasyków technologia NFCC. Mega szacun dla kolesia który opracował strategie NFCC i dla Rafała który propagował NFCC w warsztatach.
Podobną drogą idą w przypadku Wave 2.0.
Ostatnio oglądałem reklamy na superstacji i wpadła mi w oko informacja o przyznanych nagrodach złotej siódemki branży motoryzacyjnej. Wśród starych i znanych firm był też Novol i nagroda na Wave 2.0. Zacząłem się zastanawiać, co chodzi, że system którego jeszcze na dobrą sprawę nie sprzedają, już zbiera nagrody, tym bardziej, że pozostali laureaci dostali nagrody za coś co robią od lat. Zaciekawiło mnie to i zacząłem szukać co to za nagrody. Okazuje się, że ta złota siódemka to projekt firmy TV Expo. A firma TV Expo to agencja reklamowa :x:
Poszedłem dalej i przeanalizowałem kilka innych nagród między innymi sposób przyznawania nagród Przedsiębiorstwo Fair Play
^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
Zaczynamy rejestracje od podania Nipu na który ma zostać wystawiona faktura ^^

Novol ma bardzo dobre dodatki. Wypuścił pierwszy system którego nie będzie się wstydził. Mają wreszcie możliwość ekspansji na warsztaty z całą technologią. Dlatego zaczyna się kreatywny marketing. Nie reklamy w radiu i na torebkach z pieczywem tylko nagrody i wyróżnienia. Nikt nie sprawdza kto takie wyróżnienia nadaje bo nikt o tym nawet nie myśli. W głowie zostaje komunikat NAGRODA. Skoro ją dostali, to znaczy, że coś jest dobre.

Audatex jest jednym z elementów tego marketingu. Niebawem posypią się kolejne nagrody. Nikt nie pomyślał o tym, że spowoduje to wyjęcie pieniędzy z kieszeni. Ale za miesiąc już o tym nie będziecie pamiętać. Ot cała tajemnica handlu....

Dementor
Wysłany: 2017-01-30, 20:47   
+1
UP DOWN

Novol rafman napisał/a:
Nie wierzcie w bzdury, że stoi za tym NOVOL czy jakikolwiek inny producent materialow lakierniczych...... To zagrywka firm ubezpieczeniowych majaca na celu obniżenie wypłacanych odszkodowań.

Tak czytam to co napisał Novol rafman, i mam wrażenie że chyba faktycznie nie wiedział nic bo jakby wiedział to by się tak nie wygłupił. Normalnie zamiast takich słabych zapewnień należało napisać co dało to dopisanie produktów novola do tego całego koszyka. Bo może o czymś nie wiemy. Jeszcze trzy dni temu to nawet nie wiedziałem że jakiś koszyk z lakierkami istnieje ^^
A że to to zagrywka firm ubezpieczeniowych to jasne przecież przy takich kwotach jakie rocznie idą na szkody to każde 10% jest olbrzymią kwotą. Znalazłem dane z 2014 że na szkody komunikacyjne wszystkie firmy łącznie wypłaciły 7,4 mld zł więc widać jakie to potężne kwoty.

I teraz sobie pomyślcie ile tak średnio zaniżają wypłatę 20%, 30%, 40% ?????
Tak, śmiało można stwierdzić że okradają nas na przynajmniej 2 mld zł rocznie :shock:
Statystycznie, zakładając że mamy w Polsce 20 tyś warsztatów to każdy warsztat stracił 100 tys. zł przychodu z czego pewnie połowa to robocizna :x:

A teraz Novol prawdopodobnie spowodował że każdy warsztat straci kolejne 10 tys. :roll:
Dla mnie jako mieszalni oznacza to stratę na obrocie jakieś 150-200 tys rocznie czyli z grubsza w marży to byłaby roczna pensja dla jednego kolorysty :blee:

Pozdrawiam Prezesa Novola i dziękuję za świetną współpracę :spoko:

Dementor
Wysłany: 2017-01-30, 21:05   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Dlatego zaczyna się kreatywny marketing. Nie reklamy w radiu i na torebkach z pieczywem tylko nagrody i wyróżnienia. Nikt nie sprawdza kto takie wyróżnienia nadaje bo nikt o tym nawet nie myśli. W głowie zostaje komunikat NAGRODA. Skoro ją dostali, to znaczy, że coś jest dobre.

Trzeżwy na Ciebie zawsze można liczyć, dobra robota :spoko:
Czyli za naszą kasę, chłopaki z Novola się bawią? Tak trzymać :>
Zasłużyliście żeby zalinkować waszą "nagrodę" ^^
^^

GMC
Wysłany: 2017-01-30, 21:32   
0
UP DOWN

Właśnie wróciłem z roboty i jem obiad, pewnie goście z marketingu Novola jedzą teraz kolację :roll:
Ale co tam zmęczenie, miło że temat zrobił sie rozwojowy i jest co poczytać bo ostatnio jakoś na forach jakby ubywało lakierników. Ciekawe czemu :roll:
Ta "Złota Siódemka" tak mnie zaintrygowała że znalazłem takie coś :shock:

Czy na Walentynki będzie "Złota Siódemka" gadźetów erotycznych? ^^ ^^ :D :D

GMC
Wysłany: 2017-01-30, 22:05   
0
UP DOWN

Ej, no sorry ale nie mogę sie opanować ze śmiechu i muszę to wstawić ^^ ^^ ;P
"Bardzo nas cieszy, że nasze starania zostały docenione nie tylko przez bezpośrednich klientów, ale także przez kapitułę programu "Złota Siódemka"

http://spectral.pl/aktual...-motoryzacyjnej

Ciekawe którzy to klienci docenili już ten system? Ale tak jak pisze Trzeźwy, za pół roku ta nagroda żyłaby już swoim życiem i nikt by nie wnikał o co kaman.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-30, 22:12   
0
UP DOWN

Przekombinowali trochę.

A tak na poważnie, to nie ma co wieszać psów na Novolu. Zawsze jest tak, że silniejszy zjada słabszego. Można tylko zrobić żeby mniej mu smakowało. Tak to już jest skonstruowane. Jedyny sposób żeby ominąć te obniżki, to robić kosztorysy w ASO. Fakturą za kosztorys też możecie obciążyć ubezpieczalnie bo to jest koszt wyliczenia wartości szkody.

Siekiera
Wysłany: 2017-01-30, 22:30   
0
UP DOWN

W poszukiwaniu Złotej Siódemki przez przypadek znalazłem w sieci coś czego chyba nie powinienem znaleźć :x: Okazała się szczęśliwa ^^

Panie i Panowie ...... tadadam tadam ogłaszam prapremierę całkiem nowego systemu

SPECTRAL BASE 2.0 czyli nowa konwencja :cool: :D

Ponieważ pliku w pdf nie można załączyć, przerobiłem na jpg

SB201.png
Plik ściągnięto 61 raz(y) 68,92 KB

SB202.png
Plik ściągnięto 47 raz(y) 72,87 KB

SB203.png
Plik ściągnięto 53 raz(y) 72,03 KB

SB204.png
Plik ściągnięto 19 raz(y) 57,71 KB

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-30, 22:37   
0
UP DOWN

Dziwisz się Siekiera? Przecież przyznać się w branży, że masz Base to tak jakby przyznać się przy rozochoconych rubasznych świnkach, że ma się problemy ze wzwodem.
Tamten system jest bez przyszłości. Ceny na poziomie wyższej półki a kolorystyka na poziomie Kapci. Nikt normalny tego nie kupował. Jeżeli BASE 2.0 zaliczy wpadkę, pociągnie też Wave 2.0. Ja to wiem, Ty to wiesz, ale czy Oni już to zrozumieli, przekonamy się za rok.

Siekiera
Wysłany: 2017-01-30, 22:57   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Przecież przyznać się w branży, że masz Base to tak jakby przyznać się przy rozochoconych rubasznych świnkach, że ma się problemy ze wzwodem.

:spoko:
To było pewne że zrobią nową konwencję, dziwię się jedynie dlaczego tak późno choć patrząc po dacie na karcie to pewnie są już tuż przed premierą a ją im zepsułem :x:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-30, 23:38   
+1
UP DOWN

Nie będzie premiery. Kupiłbyś kolejny mieszalnik Spectrala? Nie! 80% Spectralowców odpowie to samo. Pozostałe 20% to masochiści albo monomieszalnie które wierzą, że tak musi być, bo tak im ktoś powiedział.
Moim zdaniem, zrobią podmiankę. Może na początku będzie to kosztowne, ale jeżeli ten system jest na poziomie przynajmniej APP, to ludzie sami zaczną na nim robić tym bardziej, że zamienią zaschnięte pigmenty na nowe.

Siekiera
Wysłany: 2017-01-30, 23:40   
0
UP DOWN

Powiem wam że teraz to przez ten internet i FB to nic się nie ukryje i jak się tak zacznie drążyć to ciekawe rzeczy można wyszperać
np. komentarz osobnika o imieniu Zbychu w zestawieniu z jego znajomymi na fb z których przynajmniej 5 pracuje w Novolu a większość jest z Komornik daje do myślenia :x:
Czyżby były niezadowolony pracownik Novola wiedział coś i chlapnął? :roll:

https://www.facebook.com/...f=pb_friends_tl

FBSV1.png
Plik ściągnięto 109 raz(y) 473,11 KB

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-30, 23:47   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Czyżby były niezadowolony pracownik Novola wiedział coś i chlapnął?

Sądząc po zdjęciu, to chyba koleś który wymyślił kolorystykę w tym mieszalniku który ja miałem. Na bank to on.

Siekiera
Wysłany: 2017-01-30, 23:54   
0
UP DOWN

^^ ^^

Jakby zamienili za free to pewnie część uratują ale tak jak mówisz będzie kosztowne. Zauważyłeś że zmieniła się proporcja?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-30, 23:56   
0
UP DOWN

Nie zwróciłem uwagi. Pewnie coś kupili od kogoś.

Siekiera
Wysłany: 2017-01-31, 00:05   
0
UP DOWN

Jak kupili od chińczyków to się nie połapiemy ale równie dobrze mogli zrobić przeróbkę swojego tylko czy to ma sens?

Dementor
Wysłany: 2017-01-31, 02:36   
0
UP DOWN

Ładna jazda ale Zbychu kolorysta jest ponad wszystko :cool:
Na stałe zamontowali mu mikroskopy na twarzy żeby więcej kolorów dziennie robił a logo na koszulce ma ostrzegać i mówić "NIE WKUR.IAĆ KOGUTA" ^^ ^^ ^^ ^^

glover
Wysłany: 2017-01-31, 08:47   
0
UP DOWN

Handlowiec coś mi mówił że juz niedługo będzie nowy system ale jakoś nie byłem ciekawy i nie pociągnąłem go za język

GMC
Wysłany: 2017-01-31, 09:23   
0
UP DOWN

Tak, tylko najpierw Kapituła musi wręczyć im na Wielkiej Gali ZŁOTE OKULARY 2017 ^^ ^^ ^^

Siekiera
Wysłany: 2017-01-31, 09:34   
0
UP DOWN

Tak jak myślałem, że nie powinienem znaleźć tej karty z Base 2.0 bo właśnie już nie jest dostępna. Został tylko link :x: Ale to znaczy że Novol czyta i może weźmie sobie do serca to co tu zostało napisane.
http://spectral.pl/karty_t/ST_BASE_2.0.pdf

1236654.png
Plik ściągnięto 12 raz(y) 127,38 KB

GMC
Wysłany: 2017-01-31, 09:51   
0
UP DOWN

Tak po ludzku to trochę mi żal novola ale jak sobie pomyślę że w piątek mam umówionego rzeczoznawcę to mi przechodzi ^^

Bombel
Wysłany: 2017-01-31, 12:22   
0
UP DOWN

Za błąd na stronie przepraszają to może za Audatex też przeproszą :roll:

Siekiera
Wysłany: 2017-01-31, 19:33   
0
UP DOWN

Nie ma co oczekiwać że przeproszą, oni mieli to wkalkulowane w ryzyko że jakieś niezadowolenie w środowisku będzie. Na pewno mieli też jakiś konsultantów obcykanych w relacjach pomiędzy serwisami a firmami kosztorysującymi i ubezpieczeniowymi. Branża nie jest skonsolidowana na tyle żeby zagrozić im bojkotem a jedyne czego mogli nie przewidzieć to ten wniosek do UOKIK. Tyle że paradoksalnie ten wniosek może bardziej zagrozić innym koncernom z tego koszyka bo nawet sama argumentacja PIM że od ponad 20 lat AZT nie zmieniało układu w koszyku może świadczyć że była jakaś niepisana umowa na której wszystkim zależało aby trwała. I nagle pojawił się Novol ze swoim niższym cennikiem i popsuł biznes. A takie coś wykazuje znamiona zmowy cenowej co UOKIK lubi tępić. Może właśnie dlatego koncerny mają taką sraczkę a firmom ubezpieczeniowym to jest na rękę bo kasa zostanie w domu. Novol raczej nie ma się co obawiać UOKIK bo przecież ich cennik jest taki od lat i można zadać pytanie czy to przypadkiem cenniki innych koncernów nie są celowo zawyżone? Ryzykiem dla Novola jest jedynie to że jak już UOKIK zajmie się sprawą to zacznie też grzebać w innych sprawach niż cennik. Może się też zainteresować kwestią legalności dopuszczeń wydawanych przez producentów aut co nie byłoby takie złe.

Niestety przy tej okazji gów.o obryzgało resztę branży i będzie ciężko je zmyć ;P
I tego Novolowi tak łatwo nie zapomną małe firmy lakiernicze i mieszalnie i trzeba o tym mówić.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-01-31, 20:49   
0
UP DOWN

Ja tam nie podzielam Waszych obaw. Zacznijcie robić kosztorysy w ASO. Fakturę za kosztorys normalnie przedkłada się ubezpieczalni i mają obowiązek ją zapłacić. Ja się nie spotkałem jeszcze z sytuacją, gdzie ubezpieczalnia albo biegły sądowy podejmował dyskusje z kosztorysem servisowym. Nie ma sensu dyskutować z ubezpieczalniami bo im dłużej się dyskutuje, tym ciężej wyrwać kasę.

garażowiec
Wysłany: 2017-01-31, 21:22   
0
UP DOWN

Pytanie lamerskie ale jak zrobić taki kosztorys w ASO?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu