Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
lukas12347
Wysłany: 2017-02-04, 20:41   Raczej wszyscy wiedzą ale NIE JA !!!!!
0
UP DOWN

Witam. Nie wiem czy temat w dobrym dziale ale Mam problem z bazą , położyłem i na malowanych elementach jest chropowata i nie wiem dlaczego.
Zaznaczam robiłem to sam dla siebie i pierwszy raz.
Jeśli chodzi o klar to już kładłem ale na lampy przednie ale żeby malować elementy to pierwszy raz.
Pistolet niestety najtańszy za ok 55 zł z dyszą 1.4 mm zbiornik 600zl niskociśnieniowy malowałem na ciśnieniu ok 2,5 bara . wyszła taka chropowata że masakra, i to jeszcze ciemniejszy odcień niż powinien być.
Panowie nie śmiejcie się chciałem się nauczyć wiem że sam na sobie ale cóż tak lepiej niż na kimś. Proszę o jakąś poradę lub podpowiedź.

kzychu
Wysłany: 2017-02-05, 10:04   
0
UP DOWN

Nie wylałeś bazy tylko wypruszyłeś ,możliwe że psikałeś ze zbyt dużej odległości , ziarno staneło.
Dajesz cienką warstwe kontaktową ,potem 2 wylane , po drugiej od razu bez czekania na odparowanie warstwę wypruszoną , na mokre.A co do koloru za małe ciśnienie może minimalnie ściemnić ,ale jak miałeś 2.5 na gunie to nie to ,klar kiepski też może ściemnić, lub baza tak dobrana.Jak miałeś 2,5 na sprężarce to na gunie pewnie z połowe zależnie jak mocno skopana instalacja.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu