Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
arekdkw
Wys³any: 2017-02-19, 19:28   Honda CB 400F, kolor na pokrywy silnika
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam!
Potrzebujê pomocy w kwestii dobrania lakieru. Otó¿ remontujê w³a¶nie motocykl, Honda CB 400F, rocznik 1977 (bardzo fajny motocykl z ciekaw± histori±) i zalezy mi na jak najdok³adniejszym odwzorowaniu orygina³u.
Muszê polakierowaæ górn± po³ówkê bloku silnika oraz pokrywy silnika (te elementy by³y lakierowane fabrycznie). Elementy s± ju¿ delikatnie wypiaskowane i przygotowane do lakierowania, jako podk³adu u¿yjê podk³adu epoksydowego 2K Novolu lub jednosk³adnikowego Spies Hackera 4085 (raczej stawiam na Novol 2K)
Problem jest tylko z doborem koloru. Zamówi³em ju¿ lakier z Anglii, z firmy która niby mia³a ju¿ odpowiednio dobrany kolor (do konkretnie tego motocykla na silnik).
Wed³ug tej w³a¶nie firmy (jej strona: http://www.rsbikepaint.co...=17959&22944=on ) jest to lakier Cloud Silver Metallic.
Dosta³em wiec bazê plus bezbarwny - satynê, (niestety jednosk³adnikowy).
Polakierowa³em tym jaki¶ element na próbê, ale kolor jest nie taki, znacznie ciemniejszy od orygina³u i z grubym ziarnem, które w oryginale jest bardzo drobne, praktycznie nie widoczne. Na domiar wszystkiego po jaki¶ 2 miesi±cach le¿akowania elementu w temperaturze pokojowej lakier na elemencie zacz±³ pêkaæ.
Tak wiec chcia³bym dobraæ jaki¶ lakier, chyba najlepiej akryl lub poliuretan, ¿eby by³a jak najcieñsza warstwa lakieru (uwa¿am, ¿e tak w tym przypadku bêdzie najlepiej, chociaz baza i bezbarwny –satyna te¿ wchodzê w grê)
Kolor to na pewno jakie¶ srebro/szary nie w pe³nym po³ysku tylko w satynie z bardzo drobnym ziarnem. Oryginalnie malowane na ta¶mie raczej bez ¿adnego podk³adu kolorem i bezbarwnym gdy¿ widaæ w niektórych miejscach po³o¿ony sam bezbarwny na czyste aluminium.
By³em ju¿ w trzech mieszalniach i nigdzie nie dobrali mi w³a¶ciwego koloru, bra³em próbki i robi³em próby kolorów ale zawsze nie to. Mam dwa kolory poliuretanu (nawet jeden ostatecznie móg³by byæ ale ziarno bardzo grube i zaczyna siê lepiæ po podgrzaniu do 70stC), jaka¶ bazê – nie widaæ ziarna ale mocno za jasna no i wspomniany Cloud Silver Metallic (za ciemny, grube ziarno).
Do³±czam zdjêcia oryginalnej w ca³kiem dobrym stanie pokrywy z takiego drugiego motocykla, ¿eby daæ przynajmniej obraz jaki to mniej wiêcej kolor bo jestem ¶wiadomy, ¿e po zdjêciach nikt mi koloru nie dobierze.
Proszê o jaka¶ pomoc, gdzie móg³bym siê udaæ z tym problemem (najlepiej w okolicy Lublina) lub podpowied¼ jak dobraæ ten kolor.

Pierwsze i ostatnie zdjecie lekko do¶wietlone lamp± b³yskow±











 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group