Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Nemesis100
Wys³any: 2017-03-01, 16:58   Wtr±cenia na powierzchni lakierowanej fronty meblowe
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam.
Koledzy potrzebujê Waszej pomocy w kwestii wtr±ceñ. Mianowicie od pocz±tku przedstawiê Wam po krótce co mam. Od kilku lat to dzia³a i co jakis czas i w³asnie teraz sa problemy. Lakieruje fronty meblowe mdf posiadam ¶cianê wodn± z oczyszczaczem plus wyci±g oraz nadmuch. Pomieszczenie wy³o¿one plyt± warstwow± a w pod³odze kratownica na wannie z wod±. Z przodu ¶ciana w kierunku której staramy sie malowaæ a z ty³u nad g³ow± nadmuch powietrza przez filtr app 600 (ma³y ma wylot teraz juz to wiem bo to tylko 2,5m x 0,2m)co daje 0,5m2 ale jako¶ dzia³a³o. Problem mój polega na tym i¿ od pierwszej warstwy polakierowanej mam na powierzchni du¿o wtr±ceñ (kurz py³ zalegaj±cy odkurz ???) niewiadomego pochodzenia i w ¿aden sposób nie jestem w stanie go ustaliæ. Mój lakiernik zlewa wszystko wod± czy¶ci kabinê odkurza wyciera ale nadal jest to samo i przez te ¶mieci wrca mi 50 % roboty z polerowania. Pomó¿cie proszê podpowiedzcie lub chocia¿ co¶ zasugerujcie co mo¿e byæ przyczyn± tego stanu rzeczy bo sam juz nie mam kompletnie pomyslów gdzie szukaæ przyczyny. Nic od d³u¿szego czasu nie by³o zmieniane ani modyfikowane wiêc nie mam pojêcia co mo¿e byæ problemem. Je¿eli mo¿ecie to ewentualnie podpowiedzcie co pozmieniaæ, mam taki pomys³ aby nadmuch rozbudowaæ nad ca³± powierzchniê malowania ale nie chcia³ bym tez inwestowaæ w co¶ co nie koniecznie mi pomo¿e. Z góry dziêki za wszelk± pomoc.
_________________
Biuro rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi ksiêgowe BRoro Pu³tusk
 

Nemesis100
Wys³any: 2017-03-20, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam. Piszê trochê sam do siebie ale mo¿e tym razem kto¶ co¶.
Do meritum. Ca³o¶æ pomieszczeñ wysprz±tana wszelkie komory nadmuchowe wyci±gowe itd. nie powiema w komorach nadmuchowych by³o sporo syfu . Filtry powymieniane i wstêpne i sufitowe. Hura pierwsze malowanie maty jest igie³ka dobra nasza. Kolejny dzieñ malowanie po³ysków bia³ych jest dobrze wygl±da nie¼le jakie¶ malutkie wtr±cenia ale to piku¶ to by³o w pi±tek. Dzisiaj polerowanie i okazuje siê ¿e te drobinki to po wymatowaniu wcale nie s± ma³e i do tego s± czarne jak by siê rozchodzi³y ku do³owi teraz to mi siê wydaje ¿e to co¶ zaczyna siê rozpuszczaæ od do³u i robi coraz wiêksz± plamê. Wiêc jest problem a w tym samym czasie na lakierni znowu wtr±cenia w³a¶nie czarne jak by s±dz± ale sk±d i jakim cudem dostaj± siê domkabiny. Moje pytanie jak poznaæ czy filtry s± ju¿ zu¿yte i kwalifikuj± siê do wymiany. Nadmieniê ¿e filtry sufitowe maj± ma³± powierzchniê 0.5m2 ale kiedy¶ dzia³a³o i by³o ok. Kto¶ co¶ jestem otwarty na propozycje bo mi ju¿ kompletnie brak koncepcji. Acha czy s±dz± przejdzie przez filtry app sufit v600
Dziêki za pomoc.
_________________
Biuro rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi ksiêgowe BRoro Pu³tusk
 

mirusiek 
Wys³any: 2017-03-20, 20:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
A lakiernik w masce i pelnym ubranku do lakierowania, waz od pistoletu czysty. Pytam bo najwiecej wtracen to sypie sie z nas. Ja wymieniam caly stroj co tydzien, waz przecieram przed kazdym lakierowaniem i czysto. Kabina czyszczona co 3 dni filtry jak brudne, sufitowe raz na 2 miesiace.
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

Nemesis100
Wys³any: 2017-03-20, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 9
Lakiernik w pe³nym rynsztunku wê¿e czyste nawet s± 2 kó³. jeden od podk³adów drugi od lakierowania. Ju¿ nie kumam o co tu chodzi. Po sprz±taniu jedno malowanie k±tów by³o cymesik i potem znowu lipa. Tak jak by filtry siê znowu zapcha³y ale to chyba nie mo¿liwe. A czy te filtry sufitowe to maj± jak±¶ datê przydatno¶ci bo mam je ju¿ z 5 lat tam. belkê ca³±.
_________________
Biuro rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi ksiêgowe BRoro Pu³tusk
 

GMC
Wys³any: 2017-03-20, 21:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
A wyci±g gdzie jest?
 

Nemesis100
Wys³any: 2017-03-20, 21:49   
0
UP DOWN

Posty: 9
To jest ¶ciana wodna wyci±g ma u do³u, nawiew z ty³u u góry jeden i drugi na szeroko¶ci kabiny. Tylko tego nawiewu jest trochê ma³o bo jest tylko jakie¶ 2.5mb na 0.2 czyli jakie¶ 0.5m2 ale wcze¶niej by³o ok. Teraz od jakiego¶ czasu mam takie czarne wtr±cenia co¶ jak sadza. I mam wra¿enie ¿e to wpada i od spodu siê rozpuszcza bo jak zaczynamy to wycinaæ to ta wypowied¼ siê najpierw powiêksza a dopiero potem znika lub przecinamy warstwê i po ptakach.

P.S to jest ¶ciana wodna schuko niemiecka stara lata 90
_________________
Biuro rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi ksiêgowe BRoro Pu³tusk
 

KK 
Wys³any: 2017-03-21, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
0,5m2 masz nawiewu i dziwisz siê, ¿e sypie syfem i siê zapycha?
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2017-03-22, 14:02   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Czyli jak maluje to jeszcze oprócz tego w pomieszczeniu jest podcisnienie i ca³y syf szparami ci±gnie,
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group