Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
seghide
Wys³any: 2017-04-25, 00:26   Korozja na wypiaskowanych alufelgach - jak lakierowaæ?
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam.

Wpad³y mi w ³apki alufelgi, które zosta³y wypiaskowane oko³o roku temu (tak, oko³o roku temu), przywiezione do gara¿u i tak pozostawione. Facet mia³ je sobie robiæ i potem z nieznanych mi do dzi¶ powodów temat odpu¶ci³ i o... Koniec koñcem da³ je mi. No i teraz tak. S± one do¶æ g³êboko spiaskowane ale, jak nie trudno siê domy¶liæ, pojawi³ siê nalot korozji. Nie jest to nic strasznego, ale jest. My¶lê, ¿e ponowne wo¿enie na piaskarkê to bezsens troszkê. Móg³bym ewentualnie popróbowaæ to zdj±æ poprzez piaskowanie swoim kompresorem, ale 50l na dwóch cylindrach i ma³y pistolet to by³aby katorga. Ma kto¶ jakie¶ propozycje jak usun±æ korozjê przed na³o¿eniem podk³adu? Mo¿e jaka¶ chemia, porz±dne mycie pod ci¶nieniem i szybkie suszenie? Ewentualnie wymyæ i wypryskaæ to Novolowsk± szpachlówk± do natrysku, mo¿e by to siê jako¶ trzyma³o... Nie wiem. Proszê o opiniê.

Pozdrawiam cieplutko.
 

grubazjusz
Wys³any: 2017-04-25, 14:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
Cze¶æ. mia³em kiedy¶ ze znajomym podobny przypadek. poradzili¶my sobie dremelkiem ze szczotk± drucian±
 

max2014 
Wys³any: 2017-04-25, 22:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 170
seghide, witaj
szczotka na wiertarkê i do przodu po tym zabiegu
we¼ r-stop app na³ó¿ to na felgi na to podk³ad epoksydowy 1 cienka warstwa :tak:
szpachla natrysk szli podk³ad akrylowy i gotowe
stosowaæ wed³ug zaleceñ producenta napisanych z ty³u opakowania
pozdro :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi