Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mlodyellow
Wysłany: 2017-04-27, 14:58   Wymiana oleju w sprężarce - czarna maź w karterze
0
UP DOWN

Witam.

Podczas pierwszej wymiany oleju w kompresorze, który więcej stoi niż pracuje po zlaniu oleju pozostała mi w karterze czarno-brązowa maź. Z racji, że potrzebowałem kompresora na gwałt, zalałem do niego nowy olej, wyciągając przez wziernik od poziomu oleju tyle mazi ile dałem rade.

Teraz na nowy sezon chciałbym doprowadzić to do porządku.

I teraz pytanie do Was.

Co najlepiej wlać do karteru, czy nafta będzie odpowiednia? Nie uszkodzi jakiś uszczelnień wału itp? Ewentualnie benzyna ekstrakcyjna i płukanie, aż nie zleję czystej benzyny?

Oczywiście sprężarka w czasie płukania nie będzie uruchamiana, myślę, że co najwyżej będę obracał wałem ręcznie w celu wypłukania osadów z korbowodów.

Ewentualnie jakiś inny pomysł? Wolałbym nie rozbierać sprężarki, bo kompresor to "noname" i zapewne musiałbym dorabiać uszczelki.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

KK 
Wysłany: 2017-04-27, 20:34   
0
UP DOWN

Czy da się spuścić olej do 0? Ponieważ jeśli nie to płukania nic nie da.
Są płukanki do silników, i mógłbyś ja zastosować. Sprężarka pochodziła by kilka minut i spuszczasz.

Zamiennikiem płukanki jest ON, olej napędowy. Można wlać pół na pół z jakimś tanim olejem i niech pochodzi sprężarka. Spuścić i zalać świeżym olejem. ON wypłucze wszystko.

Mankamentem płukanek jest to, że najlepiej nie stosować tego w bardzo starych silnikach. Może potem ciec z każdego uszczelniacza, a silnik może brać olej(ale to w przypadku silników spalinowych).

mlodyellow
Wysłany: 2017-04-28, 18:17   
0
UP DOWN

Tak, olej spuszczałem do 0. A czy wystarczy np samo zalanie ropa, bez uruchamiania sprężarki? Byłoby chyba wtedy bezpieczniej, czy mi się wydaje?

Z kolei może wtedy nie wypłukać wszystkiego...

Ciężka decyzja.

KK 
Wysłany: 2017-04-28, 23:36   
0
UP DOWN

Nie wystarczy, że wlejesz. Jak chcesz sobie przelewać to bebesz wszystko i myj po rozebraniu.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-04-30, 08:42   
0
UP DOWN

Wlewasz olej, włączasz kompresor, wyłączasz kompresor, wylewasz olej. Zrób tak trzy razy, za każdym razem załączając kompresor na dłuższy czas. Za czwartym zalaniem olejem, będziesz miał już czysto i możesz zostawić.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu