Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
de_never
Wys³any: 2017-05-24, 20:20   FLG-5 Ustawienia do felg.
0
UP DOWN

Posty: 10
Witajcie. Jutro bêdê lakierowa³ felgi FLG-5 Czy mo¿e kto¶ siê wypowiedzieæ jak ustawic guna do lakierowania felg? Bo boje siê ze poplynie baza i klar.

(Nawet epoxyd novola mi poplynal):shock: :sciana: ale nauka nie idzie w las.

Klar mipa CS85, utwardzac ms 10 albo 25( teraz jestem w domu to nie pamietam), rozcienczalnik szybki.


Skrecic go jakos czy max miot³a i probowaæ na szybko?

Lakierujac zderzaki miotlem mialem max. Cisnienie 2 bary. Mateial 2.5 obrotu, to zakamarki dolalem dosc dobrze, ale na plaskim juz nie dolalem na gladko. Z gory dzieki za sugestie.
 

KK 
Wys³any: 2017-05-25, 00:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wszystko ustaw na zasadzie prób, we¿ jaki¶ kawa³ek stali, próbuj. Nie podchod¼ od razu do felg bo zmarnujesz farbê i swój czas.
_________________

 
 

de_never
Wys³any: 2017-05-25, 09:25   
0
UP DOWN

Posty: 10
Farba to najmniejszy problem. Jak wyjdzie lipa to najgorzej znów to wszystko drzeæ.

Nie mam tak jakby wiedzy teoretycznej, jak guna ustawiæ. Jak ma podawaæ materia³, zeby nie splywal itp, ( bo np ustawiajac wedle mojego widzimisie, przed lakierowanie psikam jakie¶ zlomowe elementy, to wydaje mi siê ze ustawilem ok. A jak przychodzi co ddo czego to pozniej albo fluki albo niedolane) :x:

Na Yt, go¶æ który testuje flg-5 i pokazuje inne swoje " prace", mowic cos takiego. "Ustawienie pistoletu dostosowalem tak, aby material nie splywal z pionowej powierzchni przy dwóch przejsciach, a by³ ladnie wylany".

Co znacza te dwa przejscia? Chodzi o nakladanie kazdego pociagniecia 50% na pierwsze? czy mowi o tym, ze jak 2x przeciagnie po tym samym, to ma nie splywaæ?

Jakie sa wasze metody na ustawianie guna?
 

barteek933
Wys³any: 2017-05-25, 13:43   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
to nie jest wina pistoletu ¿e robisz zacieki albo gdzie¶ masz w ogóle nie domalowane. Nie potrafisz lakierowaæ i tyle.

Ja jak robiê felgi to zdarza³o mi siê nie skrêciæ miot³y i by³o git tylko ¿e to trochê strata materia³u. Strumieñ zmniejsz o po³owê (ustaw ¿eby mia³ z 10-12cm) nie wiêcej. Do tego dobierz ilo¶æ materia³u tak ¿eby lakier rozlewa³ siê po dwóch przej¶ciach pistoletem w tym samym miejscu i lakieruj
 

Czere¶niak
Wys³any: 2017-05-25, 20:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
de_never napisa³/a:
Na Yt, go¶æ który testuje flg-5 i pokazuje inne swoje " prace", mowic cos takiego. "Ustawienie pistoletu dostosowalem tak, aby material nie splywal z pionowej powierzchni przy dwóch przejsciach, a by³ ladnie wylany".

To napisz pan do tego Yotubera i niech powie jak sie krenci tym FLG 5 ze ladnie mu wszystko wychodzi
 

KK 
Wys³any: 2017-05-25, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Je¶li nie masz pojêcia o lakierowaniu to id¼ na praktykê do jakiego¶ zak³adu. Nie kalecz rzemios³a.
_________________

 
 

de_never
Wys³any: 2017-05-26, 10:00   
0
UP DOWN

Posty: 10
Mo¿e ¼le siê wypowiedzia³em na pocz±tku.

Lakieruje sobie felgi, zderzaki lakierowa³em sobie tez. Traktruje to jako hobby,zabawe i do¶wiadczenie, bo zawsze mi siê to jako¶ podobalo. Nie robie nikomu nic komercyjnie, wiec stwiedzenie typu nie kalecz rzemios³a prosze sobie darowaæ. Zwyczajnie psikam sobie w garazu swoje graty i nigdy nie powiedzialem ze umiem to robic.

Przed waszymi wypowiedziami, ustawilem guna w przypadku bazy i klaru tak samo. Miotla max, mateiral 2 obr.

Z baza zeby dobrze pokryc rant atsow mialem problem bo zle wyszlifowalem zaciek i ogolnie rant po epoxydzie. Wiec same ranty dopryskiwalem az 5x, chyba dlatego, ze paranoicznie balem siê za mocno dolac, zeby nie poplynelo. Klar juz w miare ok. W tych nizszych miejscach troche mniej dolane ale jak na pierwsze moje felgi mi sie podoba.

Zeby nie to, ze ciezko mi bylo rozlac epoxyd po piaskowaniu tak, zeby nie klasc akrylu i porobilem troche flukow i nie doszlifowanego do perfekcji to by bylo super, bo na bazie i na klarze ani jednego zacieku. :spoko:

W zalaczniku zdjecie felgi.

Ats.jpg
Plik ¶ci±gniêto 98 raz(y) 1.22 MB

 

kzychu
Wys³any: 2017-05-26, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Kolego nie mam flg ale takie ustawienia +/_ to dla bazy ok, musisz ustawiæ do swojej szybko¶ci prowadzenia pistoletu, jak za mocno rozkrêcisz to du¿o bazy pójdzie w powietrze i bêdzie syf, jak za ma³o to bêdziesz bardzo wolno pracowa³ lub za ma³o wylejesz i ziarno stanie.
Do klaru 2 obroty to ma³o , trzeba wolno prowadziæ ,wiadomo ¿e jak co¶ ma³ego albo w pomieszczeniach ze s³ab± wentylacj± mo¿na tak próbowaæ, ale na normalnych elementach to
spokojnie z 5obr lub nawet max(zak³adaj±c ¿e dysza do danego materia³u) .Musisz mieæ ¶wiat³o takie ¿eby obserwowaæ jak siê rozlewa lakier i szybko dojdziesz samemu do ustawieñ dla Ciebie dobrych.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group