Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
online 
Wys³any: 2008-05-21, 22:48   syfy, polerka, zapobieganie?
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
mam pytanie. co robicie aby pozbyc sie syfów podczas lakierowania? ja zlewam podloge, sciany wod±, na ziemiê folia, lakiery w pistolecie zawsze czyste jak ³za jednak zawsze ma³e drobinki kurzu osi±d± na elementach.

powiedzcie mi, czy po komorze te¿ tak jest?

sprawdzcie jedn± w moich ostanich prac (niebieski bak i reszta). www.bikepics.com/members/online moje prace. lakier rozlany na doslowne lustro jak zawsze, zadnej najmniejszej skazy, jednak musze przepolerowac bo s± maciupeñkie syfy.
a wiadomo, po polerce nie ma juz tego, co jest na nieruszanym klarze.

doradzicie co¶?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 22:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
gdy jeszcze bylem tzw garazowcem to najlepsze efekty uzyskiwalem kladac na ziemie folie malarska. wychodzilo bez jednego syfa. polewanie woda to dobry pomysl, jednak przy bazach wodnych niedopuszczalny. odradzam natomiast jakies zamiatania, czy dmuchanie powietrzem po podlodze czy scianach tuz przed lakierowaniem. po prostu sie podnosi tyle kurzu ze on opada kilka godzin wtym czesciowo na nasza prace :D
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 23:02   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
gdy jeszcze bylem tzw garazowcem to najlepsze efekty uzyskiwalem kladac na ziemie folie malarska. wychodzilo bez jednego syfa. polewanie woda to dobry pomysl, jednak przy bazach wodnych niedopuszczalny. odradzam natomiast jakies zamiatania, czy dmuchanie powietrzem po podlodze czy scianach tuz przed lakierowaniem. po prostu sie podnosi tyle kurzu ze on opada kilka godzin wtym czesciowo na nasza prace :D


tak, tyle tez wiem i do tego siê stosujê. folie mam na scianach, na podloge kiedys kladlem i ostatnio jakos przestalem, chyba znów zacznê. zamiatam zawsze wieczorem aby na rano, przed lakierowaniem by³o czysciutko.

no nic, bede wypróbowywa³ foliê na pod³odzê raz kolejny.

ps. do wodnychy LEKKOzraszam podlogê i nie ma problemu. szybciej wsi±ka woda w posadzkê, niz paruje :mrgreen:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 23:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
ps. do wodnychy LEKKOzraszam podlogê i nie ma problemu. szybciej wsi±ka woda w posadzkê, niz paruje :mrgreen:


no i tu sie mylisz :P
wsiaknie i pozniej dluzej paruje niz gdyby odparowala bez wsiakania heh....

a co do folii to patent jest w zasadzie doskonaly i zadne polewanie woda mu nie dorownuje. pamietam ze najgorsze bylo rozkladanie tej folii bo strasznie fruwala po pomieszczeniu.
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 23:05   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
apropos, jak widac robilem 3 elementy. zadupek motocyklowy, blotnik i bak. bak by³ pokiereszowany b. mocno, trzeba by³o siê dosyæ nameczyæ, aby pullerem wyci±gn±æ wgnioty, których by³o 10. uwazacie, ze 500z³ za robociznê to dobra cena? czas pracy -5 dni w godzinach wieczornych (od 16 do 20). czy powiedzieæ kolesiowi wiêcej?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-21, 23:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pokaz foty najpierw
 

online 
Wys³any: 2008-05-21, 23:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
online napisa³/a:
ps. do wodnychy LEKKOzraszam podlogê i nie ma problemu. szybciej wsi±ka woda w posadzkê, niz paruje :mrgreen:


no i tu sie mylisz :P
wsiaknie i pozniej dluzej paruje niz gdyby odparowala bez wsiakania heh....



oj, ale ja naprawde straszam doslownie ciut t± podloge, aby sie syf nie unosil, nie ma nigdzie ani jednej ka³u¿y itd. za pierwszym razem jak dowalilem wody na podlogê i przy malowaniu r6 z czerwonego wychodzi³ pomarañczowy :lol: trzeba duzo cenzura, aby do czegos dojsc. pzdr
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

arti
Wys³any: 2008-05-22, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
online pozdrawiam. Te¿ zajmujê siê lakierowaniem motocykli. Niczego innego nie robiê. Widzê, ¿e malujesz na tzw. kozio³kach (foto zbiornika-kozio³ek okryty gazetami). Te¿ tak lakierowa³em. Czêsto by³a lipa. Teraz stojaki mam zrobone ze starej felgi z dospawan± pionowo rur±. Efekt po malowaniu o wiele lepszy. Owiewki maluje na linkach stalowych rozpiêtych wzd³u¿ komory, tak ¿e owiewki wisz± pod lekkim ukosem. Efekt te¿ o niebo lepszy od tych które malowa³em kiedy¶ poziomo. Oprócz wysprz±tania pomieszczenia przed malowaniem elementy wydmuchujê ok. godzinê wcze¶niej. Potem tylko szmatka antystatyczna. Przed malowaniem ubieram siê w kombinezon i ca³y wycieram siê szmatk± :grin:
 

online 
Wys³any: 2008-05-22, 11:59   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja równie¿ robie tylko motocykle. wózki zrobie niekiedy tylko znajomym, albo jak sie trafi jakas czysta robota, gdzie za 2-3 elementy czystej roboty jest tysi±c z³otych. a robota na 2 fronty samochody i auta jest trudna, poniewa¿ pracuje siê ca³kiem inaczej.

bak by³ lakierowany na kozio³ku, bo stojak obrotowy by³ zajêty/mama tylko jeden/.
owiewki zawsze mam pionowo na stojaku, takze nie ma problemu ze syfami az tak bardzo. jest problem z zadupkami, albo maluje je do góry nogami, albo tak jak na foto.

kombinezonu uzywam, wydmuchuje tez duzo przed lakierowanien...
na prawdê nie lubie tego, ze trzeba polerowac ca³y element, bo s± minimalne drobinki jakich¶ syfów... no nic, bêdê dalej kombinowa³. musze zrobiæ nowy sufit w w pomieszczeniu do lak, bo zniego tez siê troszke moze juz sypaæ... pzdr
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

arti
Wys³any: 2008-05-22, 12:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Mam jeszcze jeden ma³y patent. Przed pierwsz± warstw± klaru najpierw na ma³ym ci¶nieniu zapylam wewnêtrzne czê¶ci owiewek. Wszystkie drobinki, które mog³yby zostaæ wydmuchane podczas lakierowania w³a¶ciwej strony zostaj± "sklejone" wewn±trz.
 

sawyer
Wys³any: 2008-05-22, 12:31   
0
UP DOWN

Posty: 16
Kto¶ na forum wspomina³ ¿e mo¿na sciany i sufit spryskaæ ludwikiem :)
 

online 
Wys³any: 2008-05-22, 16:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
arti napisa³/a:
Mam jeszcze jeden ma³y patent. Przed pierwsz± warstw± klaru najpierw na ma³ym ci¶nieniu zapylam wewnêtrzne czê¶ci owiewek. Wszystkie drobinki, które mog³yby zostaæ wydmuchane podczas lakierowania w³a¶ciwej strony zostaj± "sklejone" wewn±trz.


no tak,moze i dobre :wink: ale ja zawsze tak robie z innego powodu :wink:



Cytat:
Kto¶ na forum wspomina³ ¿e mo¿na sciany i sufit spryskaæ ludwikiem

ja tak robilem, ale gdy mam do zrobienia bak i 3 owiewki, to nie warto... folia spelnia sie lepiej. dzien przed lak. wydmucham i git :wink: pzdr

ps. klient dal 600 zl, byl zadowolony. pzdr
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group