Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukasz921
Wys³any: 2017-06-24, 20:32   poprawka na progach
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam, Oko³o 3 lata temu kupilem Skode Octavie II w kolorze bia³ym w okazyjnej cenie ale musialem zrobic pare poprawek lakierniczych. Miêdzy innymi by³y to progi krore miejscowo mia³y korozjê. Po 3 latach Baranek Boll na progach miejscami popeka³ ale pod spodem w wiekszosci jest oryginalny baranek. Problem jest tylko z przodu tam baranek zostal "wypiaskowany kamyczkami " spod opony o odchodzi od blachy.
Obecnie usunalem baranka w miejscach gdzie odchodzil. Wyczyscilem korozje, nalozylem 2 razy podklad epoksydowy i na to podklad akrylowy. I teraz zastanawiam sie czy zamiast baranka moge zastosowac mase poliuretanowa ? Nakladalem kiedys taka na drzwiach i trzyma idealnie ? CZy lepiej nalozyc klasycznie baranka? Da sie jakos wyrownac miejsce w ktorym usunalem "Stary baranek" i nalozylem podklad tak aby wyrownac skoki nowy baranek - stary ? Najwiekszy problem jest taki ¿e tamten baranek nie trzymal glownie w miejscu na zgieciu blachy tam gdzie wchodzi podnosnik ?

Prosze o poradê. Nie zalezy mi na super efekcie wizualnym tylko na tym aby korozje jak najdluzej wstrzymac.

Pozdrawlam
Lukasz
 

hematol 
Wys³any: 2017-06-24, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
co do baranka bolla to daj sobie spokój z tym,mogê Tobie polecic Wurth-a,ca³y czas na tym robie i jest w porz±dku,na podk³ad epoksydowy ja ju¿ nie dawa³bym akrylowego tylko odrazu mase poliuretanow± lub sam baranek albo masa i na to baranek wg Twojego uznania.
Co do miejsca pod lewarek to to ¿adna konserwacja nie wytrzyma podno¶nika,wiadomo trzeba podkladaæ gumê najlepiej grub± i miêkk± tak± ze 2-3cm to du¿o daje.
 

lukasz921
Wys³any: 2017-06-24, 23:20   
0
UP DOWN

Posty: 4
wiesz bardziej chodzilo mi o ten profil w ktory wchodzi podnosnik . z niego odchodzi wlasnie konserwacja bo tam jest styk 2 profili. dzieki za info
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group