Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Sky
Wysłany: 2017-07-07, 21:09   Problem z aerografem, prośba o pomoc
0
UP DOWN

Cześć wszystkim,

Tydzień temu, po ponad 15 latach przygód z modelarstwem miniaturowym, zakupiłem swój pierwszy w życiu aerograf. Przed zakupem wiele czytałem, przy samym zakupie miałem okazję dużo dowiedzieć się dodatkowych informacji od sprzedawcy (tym samym polecam profesjonalną obsługę w Fine-Art pod Wrocławiem).

Pojawił się jednak problem... po kilku pierwszych użyciach, w sumie po kilku dniach, stwierdziłem że czas na pierwsze kompletne czyszczenie aerografu. Od tamtej pory nie jest ok. Czyściłem go już kilka razy, za każdą nieudaną próbą, ale nic nie pomaga...

Problem: aerograf podczas malowania przestaje podawać farbę, mimo poprawnego (chyba) przepuszczania powietrza (tak jakby po drodze zasychała farba). Kilka szarpnięć spustem pozwala chwilowo naprawić sytuację, ale pojawia się ponownie. Dodatkowo nie zawsze są tak płynne przejścia; pojawiają się plamy/odpryski. No i chyba najbardziej wkurzające, choć nie tak często jak niepodawanie farby; do zbiorniczka trafia powietrze i chlapie farbą wszędzie na około.

Używane farby: Vallejo Model Air. Do rozcieńczania używam produkt tej samej firmy. Do czyszczenia też odpowiednik z Vallejo.

Błagam o pomoc; stoję w miejscu, zamiast uczyć się użytkowania aerografu w wolnych chwilach (których jest jak na lekarstwo).

Aerograf: Harder & Steenbeck Ultra

LuckyLuke1st 
Wysłany: 2017-07-24, 14:08   
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Spróbuj albo bardziej rozcieńczyć,
albo dodać opóźniacz- "retarder".

Ten H&S Ultra masz od nowości? Iglica jest prosta?

Ewentualnie spróbuj dokręcić ta uszczelkę wewnątrz - płaskim małym ale długim śrubokrętem.
Możliwe, że przy czyszczeniu się poluzowała.

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu