Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kamil-112
Wys³any: 2017-07-13, 19:26   Usuniêcie masy uszczelniaj±cj i masy UBS tzw. baranka
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich. Mój pierwszy temat.
Remontujê blacharsko swoje Mondeo mk3 kombi, ruda dawa³a o sobie znaæ w wielu miejscach tego pojazdu, szczególnie pod podwoziem, dotychczas radzi³em sobie, jest jednak problem który spowodowa³ ¿e moje prace utknê³y w szczerym polu i chcia³bym prosiæ was o pomoc!

Przednia czê¶æ samochodu ( nadkola, pod³u¿nice przednie, kielichy, pocz±tek pod³ogi) zosta³y zabezpieczone po oczyszczeniu i piaskowaniu, app r-stop w miejscach w¿erów, podk³ad epoksydowy z fosforanem cynku 3:1, masa novol gravit 620 w szczeliny i ³±czenia blach, masa baranek UBS app U200 na ca³± powietrzniê. Minê³o od tego czasu z 5 miesiêcy, nie robi³em nic nad autem z przyczyn osobistych, jednak w ostatnich dniach wróci³em do gara¿u, rozpocz±³em prace i prze¿y³em szok, bo okazuje siê ¿e co¶ dziwnego sta³o siê z mas±, masa uszczelniaj±ca jest miêkka, popêkana przy szczelinach, baranek APP U200 miejscami jest klej±cy, jakby siê zwa¿y³, tak powierzchnia nie wydaje siê byæ trwa³a i nie mo¿e to tak zostaæ. Chcê zlikwidowaæ to wszystko ca³kowicie i po³o¿yæ jeszcze raz podk³ad i porz±dn± masê fabryczn± poliuretanow±, tak± któr± nak³ada siê pistoletem natryskowym 3W1 ( np. firmy SIKA)
Problem polega na tym ¿e nie mogê tej uszkodzonej masy zmyæ / zetrzeæ niczym.
Mechanicznie idzie siê "zajechaæ", szczotki na wiertarkê miel± i ma¿± masê, miejsca s± trudno dostêpne, uszkodzi siê fabryczny podk³ad w miejscach które by³y zdrowe.
Próbowa³em rozpuszczalnikami ( nitro, aceton, chlorokauczukowy), preparatem w ¿elu do usuwania farb i lakierów, trochê mo¿e to j± ruszy³o ale masa dalej nie chce siê poddaæ.
Czym móg³bym to cholerstwo usun±æ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-07-13, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
kamil-112 napisa³/a:
Czym móg³bym to cholerstwo usun±æ?

Tylko dobra opalarka kolego i skrobak do tego ¿eby to zerwaæ z podwozia
 

kamil-112
Wys³any: 2017-07-14, 11:31   
0
UP DOWN

Posty: 2
Robertlodz09 napisa³/a:
kamil-112 napisa³/a:
Czym móg³bym to cholerstwo usun±æ?

Tylko dobra opalarka kolego i skrobak do tego ¿eby to zerwaæ z podwozia


No, wydaje siê to dobrym pomys³em. ;)
 

Kaniu
Wys³any: 2017-07-15, 10:04   
0
UP DOWN

Posty: 6
Kolego jak usuniesz daj znaæ jak to posz³o bo u mnie te¿ siê takie co¶ szykuje
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-08-02, 13:45   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
dobra wg mnie jest tarcza listkowa o gradacji p60 na szlifierkê k±tow±
 

MARIO06CU
Wys³any: 2017-08-08, 20:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Opalarka i szpachelka z drewniana raczka :D tarcza listkowa tez ok ale baranek znaczy guma spod tarczy wszedzie sie przykleja
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi