Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
kamil-112
Wysłany: 2017-07-13, 20:26   Usunięcie masy uszczelniającj i masy UBS tzw. baranka
0
UP DOWN

Witam wszystkich. Mój pierwszy temat.
Remontuję blacharsko swoje Mondeo mk3 kombi, ruda dawała o sobie znać w wielu miejscach tego pojazdu, szczególnie pod podwoziem, dotychczas radziłem sobie, jest jednak problem który spowodował że moje prace utknęły w szczerym polu i chciałbym prosić was o pomoc!

Przednia część samochodu ( nadkola, podłużnice przednie, kielichy, początek podłogi) zostały zabezpieczone po oczyszczeniu i piaskowaniu, app r-stop w miejscach wżerów, podkład epoksydowy z fosforanem cynku 3:1, masa novol gravit 620 w szczeliny i łączenia blach, masa baranek UBS app U200 na całą powietrznię. Minęło od tego czasu z 5 miesięcy, nie robiłem nic nad autem z przyczyn osobistych, jednak w ostatnich dniach wróciłem do garażu, rozpocząłem prace i przeżyłem szok, bo okazuje się że coś dziwnego stało się z masą, masa uszczelniająca jest miękka, popękana przy szczelinach, baranek APP U200 miejscami jest klejący, jakby się zważył, tak powierzchnia nie wydaje się być trwała i nie może to tak zostać. Chcę zlikwidować to wszystko całkowicie i położyć jeszcze raz podkład i porządną masę fabryczną poliuretanową, taką którą nakłada się pistoletem natryskowym 3W1 ( np. firmy SIKA)
Problem polega na tym że nie mogę tej uszkodzonej masy zmyć / zetrzeć niczym.
Mechanicznie idzie się "zajechać", szczotki na wiertarkę mielą i mażą masę, miejsca są trudno dostępne, uszkodzi się fabryczny podkład w miejscach które były zdrowe.
Próbowałem rozpuszczalnikami ( nitro, aceton, chlorokauczukowy), preparatem w żelu do usuwania farb i lakierów, trochę może to ją ruszyło ale masa dalej nie chce się poddać.
Czym mógłbym to cholerstwo usunąć?

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-07-13, 22:26   
0
UP DOWN

kamil-112 napisał/a:

Tylko dobra opalarka kolego i skrobak do tego żeby to zerwać z podwozia

kamil-112
Wysłany: 2017-07-14, 12:31   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
kamil-112 napisał/a:

Tylko dobra opalarka kolego i skrobak do tego żeby to zerwać z podwozia

No, wydaje się to dobrym pomysłem. ;)

Kaniu
Wysłany: 2017-07-15, 11:04   
0
UP DOWN

Kolego jak usuniesz daj znać jak to poszło bo u mnie też się takie coś szykuje

sawmaster 
Wysłany: 2017-08-02, 14:45   
0
UP DOWN

dobra wg mnie jest tarcza listkowa o gradacji p60 na szlifierkę kątową

MARIO06CU
Wysłany: 2017-08-08, 21:44   
0
UP DOWN

Opalarka i szpachelka z drewniana raczka :D tarcza listkowa tez ok ale baranek znaczy guma spod tarczy wszedzie sie przykleja

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu