Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
muczacz
Wysłany: 2017-07-19, 16:25   Malowanie stalowego płotu na lata
0
UP DOWN

Witam wszystkich serdecznie!

Zabieram się za zabezpieczenie i pomalowanie (co prawda nie samochodu ;) ) ale stalowego płotu (goła stal). Po przekopaniu internetu stwiedziłem jednak, że zanim cokolwiek zrobię to zwrócę się do ludzi bardziej doświadczonych ode mnie, szczególnie gdy malowanie "raz a pożądnie" do tanich nie należy a spieprzyć łatwo.

Chodzi mi przedewszystkim o dobór warstw (no i frim) - płot ma być na lata. Sprawa wygląda tak, że stal nie jest dokońca pozbawiona rdzy i miejscami są wżery. Dwóch pierwszych warstw jestem pewny. Zaraz po dokładnym wyszyczeniu i odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną idą:
1. podkład reaktywny
2. podkład epoksydowy
Oba podkłady od NVOLA.

Moje pytanie brzmi co zastosować jako trzecią warstwę, która będzie pełniła fukncje wizualną i będzie narażona na warunki atmosferyczne (no i będzie się dobrze trzymała epoksydu). Za cholerę nie mogę znaleźć na to jednoznacznej odpowiedzi. Sprawdzi się w tej roli chlorokauczuk?

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam,
muczacz

Przemek 
Wysłany: 2017-07-19, 20:07   
0
UP DOWN
Przemek

oddać do ocynku jak na lata.Malowanie na rdzę to walka z wiatrakami.

GMC
Wysłany: 2017-07-20, 10:30   
0
UP DOWN

Co do tych dwóch pierwszych warstw to zapytaj przedstawiciela novola bo oni kiedyś pozwalali tak stosować, później nie a teraz to nie wiem.
Nawierzchniową to mogę polecić poliwinylową matową LOWICYN z polifarbu łódź, taka do dachów albo mają też podobne strukturalne LOWIGRAF - ładne ale droższe.

muczacz
Wysłany: 2017-07-20, 11:34   
0
UP DOWN

Dzięki za pierwsze odpowiedzi!

Przemek - racja ocynk byłby najlepszy ale to ogromne koszty + spory koszt transportu. Wżery na szczęście są bardzo delikatne i szlif powinien załatwić sprawę.

GMC - słyszałem o tym zamieszaniu, generalnie jak kwas będzie dobrze wysezonowany to nałożenie epo nie powinno sprawiać kłopotu. A farba poliwinylowa może być kładziona bezpośrednio na epoksyd czy powinienem najpierw dać na epoksyd akryl?
A z ciekawości to farba akrylowa sprawdziłaby się jako warstwa wierzchnia?

GMC
Wysłany: 2017-07-20, 22:22   
0
UP DOWN

muczacz napisał/a:
A farba poliwinylowa może być kładziona bezpośrednio na epoksyd czy powinienem najpierw dać na epoksyd akryl?

Na epoksyd to można wszystko kłaść.
muczacz napisał/a:
A z ciekawości to farba akrylowa sprawdziłaby się jako warstwa wierzchnia?

Akrylowa 2K tak ale raczej matowa no chyba że ci nie przeszkadza błyszczący płot ;)
Tani przemysłowy poliuretan 2K sam w sobie nie będzie taki błyszczący a zrobi to samo co akryl.
Natomiast akrylowa wodna 1K taka ogólnego stosowania to raczej słaba jest.

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-07-24, 08:46   
0
UP DOWN

muczacz napisał/a:
1. podkład reaktywny
2. podkład epoksydowy

Nie wolno nakładać podkładu epoksydowego Novol na podkład reaktywny Novol od kiedy dyrektywy unijne a dokładnie VOC wymusił na producentach zamianę (podmianę) części komponentów stosowanych do ich produkcji
Od tego momentu wycofano się z stosowania takiego "układu" warstwy ochronnej który wcześniej był dopuszczony.

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-07-24, 08:48   
0
UP DOWN

muczacz napisał/a:
generalnie jak kwas będzie dobrze wysezonowany to nałożenie epo nie powinno sprawiać kłopotu.

Zgadza się ,po około 3 miesiącach możesz na reaktywny nałożyć epoksydowy podkład
pytanie tylko czy masz tyle wolnego czasu ...

muczacz
Wysłany: 2017-07-24, 16:00   
0
UP DOWN

To zmienia zatem diametralnie postać rzeczy, a nastawiałem się na około 10 dni "sezonowania". To teraz byłyby w zasadzie dwa scenariusze:

1. Doczyszczenie rdzy ile się da --> nałożenie podładu reaktywnego (NOVOL protect 340) --> nałożenie aktylu (NOVOL ECONOMY) --> farba poliwinylowa LOWICN

2. Bardzo dokładne oczyszczenie rdzy --> nałożenie epoksydu (NOVOL PROTECT 360) --> farba poliwinylowa LOWICYN

Którą wersję byście polecili?

Dziękuję jeszcze raz za pomoc, gdyby nie Wy to miałbym duży kłopot :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu