Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mr_andre
Wysłany: 2017-07-20, 20:57   VW T4 i Fertan
0
UP DOWN

Witajcie, jestem na etapie usuwania rdzy z karoserii VW T4. Wszystkie miejsca gdzie była widoczna rdza oczyściłem do gołego metalu szczotką drucianą na szlifierkę kontową i poprawiłem paiperem ściernym 150 na klocku na sucho. Tak oczyszczone miejsca odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną a następnie posmarowałem za pomocą pędzelka Fertanem. Po godzinie zrosiłem Fertan wodą i tak to czekało do następnego dnia. Dziś spłukałem miesca posmarowane Fertanem wodą z węża ogrodowego z końcówką taką podnoszącą trochę ciśnienie wody. Sporo tego czarnego nalotu momentelnie zeszło, ale mimo to goły metal pozostał czarny. Po wyschnięciu przejechałem po tym palcem i palet brudził się tym nalotem. Czy tak ma być czy też trzeba to teraz przetrzeć np benzyną ekstrakcyjną aby powierzchnia nie brudziła przy kontakcie? Czy na tak oczyszczone miejsce gdzie jest nalot z Fertanu który brudzi przy dotknięciu powinienem nanieść podkład epoksydowy a na to szpachlę którą wyrównam dołki po szlifowaniu?

3.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 426,59 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 523,53 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 592,61 KB

mariusz80 
Wysłany: 2017-07-20, 21:34   
0
UP DOWN

Tak ma być, teraz to trzeba potraktować zmywaczem, wytrzeć i dmuchać powietrzem. Na to dopiero podkład epoksydowy czy co tam chcesz

mr_andre
Wysłany: 2017-07-20, 21:38   
0
UP DOWN

mariusz80 napisał/a:
Tak ma być, teraz to trzeba potraktować zmywaczem, wytrzeć i dmuchać powietrzem. Na to dopiero podkład epoksydowy czy co tam chcesz

Gdy w jednym miesjcu przecierałem benzyną ektrkacyjną to ten czarny nalot schodził i odsłaniał się metal. Czy tak mniej więcej to przetrzeć ale nie szorować aby całość nie zedrzeć? Przecyścić tak aby nie brudziło palca przy dotknięciu?

mariusz80 
Wysłany: 2017-07-20, 21:50   
0
UP DOWN

Wytrzyj wszystko co jest luźne, na resztę czy jest to "czysta"blacha czy czarna dajesz podkład

GMC
Wysłany: 2017-07-20, 23:30   
0
UP DOWN

Przeczytaj też to
http://lakierowanko.info/...ighlight=fertan

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu