Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mihau 
Wysłany: 2017-09-10, 19:35   Duży spadek ciśnienia na pistolecie - budowa instalacji
0
UP DOWN
Amator

Witam.
Ze względu na potrzebę polakierowania kilku elementów wnętrza samochodu i fakt że posiadam kompresor, postanowiłem kupić jakieś podstawowe narzędzia do takiej pracy. Co posiadam w tej chwili (załącznik: Aktualny schemat instalacji):
- kompresor ABAC PRO 150L z pompą a39b zasilany 230V (ciśnienie max 10bar / dopompowuje przy 7bar),
- filtr z reduktorem 1/4" GAV FR-180 (10 mikronów),
- wąż prosty YATO 10mb o średnicy wewnętrznej 10mm,
- pistolet lakierniczy Airpress HP z dyszą 1.4 + filtr T4W + reduktor T4W.

Zaznaczę również, że moją amatorską pracę wykonuję w garażu i tylko na własny użytek. Więc raczej nie mam w planach większych inwestycji.

Problemy jakie zauważyłem podczas lakierowania to:
1) Powietrze jest dość ciepłe na wylocie z pistoletu.
2) Przy lakierowaniu widać drobne wtrącenia wody. Zarówno w filtrze przy kompresorze jak i pod pistoletem zbiera się kondensat.
3) Różnica w ciśnieniu pod pistoletem a ciśnieniu na wyjściu z kompresora jest bardzo duża. Przy niewciśniętym spuście pistoletu ciśnienia są równe na obu reduktorach, po wciśnięciu spustu ciśnienie pod pistoletem spada do 3,5bar. Czy to jest normalne zachowanie? Reduktor pod pistoletem mam odkręcony na max co moim zdaniem nie jest za dobre, bo nie mam "zapasu" ciśnienia w instalacji i jak ciśnienie w kompresorze spada do 7 to odczuwam to na pistolecie.

Proszę o podpowiedź jak mógłbym ulepszyć swoją instalację mając dostęp do systemu PEX w wersji zaprasowywanej. Co może powodować tak duże spadki ciśnienia? Doczytałem, że nie powinno się montować filtra zaraz na wyjściu z kompresora, więc postanowiłem go przesunąć w inne miejsce. Załączam schemat proponowanej przeze mnie instalacji i bardzo proszę o weryfikację, czy tak będzie lepiej (załącznik: Planowane połączenie instalacji)? Czy może coś zmienić.

Plan.png
Planowane połączenie instalacji
Plik ściągnięto 7 raz(y) 21,99 KB

Aktualnie.png
Aktualny schemat instalacji
Plik ściągnięto 2 raz(y) 22,93 KB

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu