Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ByKu
Wysłany: 2017-09-11, 11:45   Szlifowanie chropowatej powierzchni plastiku
0
UP DOWN

Witam, posiadam takie oto atrapy halogenu:

Oczywiście jest to zrobione z jakiegoś tworzywa sztucznego, którego nawierzchnia jest chropowata. Chcę się tej chropowatości pozbyć by uzyskać gładki plastik, który następnie polakieruję. Dziś próbowałem papierem ściernym. Efekt jako taki jest lecz strasznie długo trzeba się omachać ręką by cokolwiek papier zdrapał. Macie jakiś pomysł co by tutaj ułatwiło sprawę? Może opalarka by tutaj jakoś to złagodziła?

mirusiek 
Wysłany: 2017-09-11, 19:10   
0
UP DOWN

Przematuj papierem sciernym nie za grubym zeby wlaski plastiku nie sterczaly, Na to prysnij cienko podkladem zwiekszajacym przyczepnosc do plastiku, a nastepnie 3 -4 warstwy kryjacego podkladu akrylowego. Ten wyszlifuj sobie np 800 na mokro i juz masz gladki plastik pod lakier.
To najszybsza metoda. Jak sie przeszlifujesz gdzies, albo bedzie jeszcze widac kropeczki i nie bedziesz pewny czy jest gladko to prysnij podkladem na przecierki przed malowaniem kolorem.
tym sposobem malowalem wszystkie czarne plastiki w tym aucie i klient byl bardzo zadowolony.

ByKu
Wysłany: 2017-09-12, 19:22   
0
UP DOWN

No Tobie ładnie to wyszło, ja zamierzam polakierować w Piano Black te plastiki. Troszkę już szlifowałem lecz strasznie ciężko to schodzi. Zbyt grubym papierem nie chcę bo rys narobię.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu