Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
krzysiek124
Wys³any: 2008-05-25, 12:27   polerowanie raz jeszcze
0
UP DOWN

Posty: 138
przeczytalem mase tekstow o polerowaniu na tym forum, kupilem polerke, g3, gabki, papiery 1500 - 2000 - 2500 itd... mam sporo teorii w glowie i pytania.
Chodzi mi o proces matowania papierami wodymi - czy np. matujac blotnik papierem wodnym 2000, moge papier trzymac bezposrednio w rece dociskajac go palcami, czy musze koniecznie papier taki umiescic na klocku? Moja "wizja" jest taka - proste powierzhcni jade na klocku, a zalamania, kraglosci papier w reku.. Czy tak powinienem podejsc do tematu?


Kolejne pytanie - nie mam mory do matowania, tylko musze pozbyc sie wtracen, syfow z powierzchni blotnika - czy jak bede matowal papierem wodnym 2000 to czy nie stanie sie nic jak nie bede dojezac do krawedzi, zalaman, nie bede ich tar³? czy potem po polerowaniu jakos te miejsca krawedziowe nie beda sie odznaczac? Nie chce przetrzec... Czy tez musze calutki blotnik traktowac papierem, z tym ze bardzo delkiatnie ranty...??

pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-25, 16:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja poleruje zawsze na rece bez klocka. no chyba ze siadzie jakis duzy syf to wtedy klockiem. do krawedzi nie musisz dochodzic.
 

krzysiek124
Wys³any: 2008-05-25, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 138
...i ostatnie pytania w tym temacie:
Czy do wody, ktora szlifuje papierem 2000 przed polerowaniem, czy tez wody ktora pryskam w trakcie polerowanie polerka dodawac jakiegos detergentu - Ludwika, mydla czy cos - widzialem u lakiernika, ze cos tam dodawali, a moze sie myle....

...i ostatnie. wyczytalem na forum ze jedna z osob bieze sie za polerowanie po 3 dniach od malowania... czy to dobry sposob, czy czekac tak jak pisze w karcie produktu te 7 dni do calkowitego stwardniecia lakieru... czy tez moze im dluzej bede czekac, tym trudniej bedzie mi polerowac....

prosze o rozwianie moich watpliwosci...
 

arti
Wys³any: 2008-05-25, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Po 2500 polecam zastosowaæ Trizact 3M o granulacji 3000. Efekt po polerce masakra.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-25, 23:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
do wody nic dodawac nie musisz. co do polerowania po 3 dniach to ja bym byl ostrozny. najlepiej jest polerowac po wysezonowaniu lakieru (nawet kilka miesiecy). na twoim miejscu poczekal bym do calkowitego utwardzenia lakieru (okolo 14 dni w 20st) czyli jakis miesiac.
 

pitterek 
Wys³any: 2008-05-26, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
¦mietki lepiej ¶cieraj na klocku, podczas tarcia recznego, miejscowego moga powstac minimalne nierowno¶ci widoczne dopiero po spolerowaniu. Obszary o ma³ej powierzchni ¶cieraj rêcznie, rantów najlepiej nie dotykaj wcale.Wiadomo ¿e tam lakieru jest mniej niz na powierzchniach plaskich i jesli nie przetrzesz podczas matowania to mozesz przetrzec podczas polerowania. Co do okresu miedzy lakierowaniem a polerowaniem -polecam zastosowac sie do rad producenta lakieru. Tak bedzie najbezpieczniej
_________________
Pit
 

krzysiek124
Wys³any: 2008-06-03, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 138
naprowadzcie mnie na trop... mam problem, nie potrafie polerowac takich powierzchni w "glebi", np jak sa drzwi i maja klamke i zwykle pod nia jest takie miejsce "wglebienie" nie potrawie tego dopolerowac, zwykle mi gabka uszkadza jakis inny fragment... albo tez nie ma jak wygodnie tam wjechac... jakos bokiem gabki to polerowac?? pewnie rysy narobie...
a moze recznie, ale jak? probowalem szmatka, ale po 10 minutach nie bylo efektu.. uzywalem G3...
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-06-03, 21:00   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Z czasem to siê samo wytrze jak bêdziesz u¿ywa³ samochodu tzn, bêd± rysy od r±k itp. Ja bym siêtak zbytnio nad tym nie rozczula³, no chyba ¿e naprawdê jest tam tragedia, to delikatnie papierkiem i pó¼niej pasta.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-06-03, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
krzysiek124 napisa³/a:
naprowadzcie mnie na trop... mam problem, nie potrafie polerowac takich powierzchni w "glebi", np jak sa drzwi i maja klamke i zwykle pod nia jest takie miejsce "wglebienie" nie potrawie tego dopolerowac, zwykle mi gabka uszkadza jakis inny fragment... albo tez nie ma jak wygodnie tam wjechac... jakos bokiem gabki to polerowac?? pewnie rysy narobie...
a moze recznie, ale jak? probowalem szmatka, ale po 10 minutach nie bylo efektu.. uzywalem G3...


a ja bym tego wogóle nie rusza³ i nie ruszam :D ... poleruj drzwi z wierzchu, zakamarki zostaw bo ³atwo siê przetrzeæ....
_________________

 
 

krzysiek124
Wys³any: 2008-06-04, 14:55   
0
UP DOWN

Posty: 138
no wlasnie, teraz juz nie bede ruszal zakamarkow :mrgreen: chcialem "przedobzyc" jak to niektorzy mowia... poradzilem sobie jakos.. dzieki za pomoc!
 

sawyer
Wys³any: 2008-06-05, 22:15   
0
UP DOWN

Posty: 16
a ja siê w³a¶nie dowiedzia³em ¿e czarna g±bka nie jest do polerowania past± g3 tylko do mleczka s³uzy
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-06, 07:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
sawyer napisa³/a:
a ja siê w³a¶nie dowiedzia³em ¿e czarna g±bka nie jest do polerowania past± g3 tylko do mleczka s³uzy


I sie dobrze dowiedzia³es. Ja jej uzywam do mleczka 3M (butelka z niebieskim korkiem)
 
 

sawyer
Wys³any: 2008-06-06, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 16
mebArth napisa³/a:
sawyer napisa³/a:
a ja siê w³a¶nie dowiedzia³em ¿e czarna g±bka nie jest do polerowania past± g3 tylko do mleczka s³uzy


I sie dobrze dowiedzia³es. Ja jej uzywam do mleczka 3M (butelka z niebieskim korkiem)


dzi¶ podpatrzy³em jak s±siad poleruje auto, nied³ugo ja tak bêde zasuwa³ :twisted:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group