Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
multifan4
Wysłany: 2017-10-06, 22:01   Pasta Europax pierwsze testy
0
UP DOWN

Zakupiłem pastę Europax do zgrzewania i spawania MAG, która podobno się nie wypala. Nie jest ona tania, ale możnaby się załamać, gdyby po dużej naprawie za rok z połączeń np. progu wypłynęło rude. Pastę przetestowałem, jest to naprawdę fajna sprawa, nie wypala się, a po spawaniu na powierzchni pojawia się srebro, nie iskrzy się, nie utrudnia spawania, na foto poniżej mały test, z pasty w miejscach przegrzanych wytrąca się srebro i spływa. Wada jest taka, że trzeba szybko po nałożeniu pasty spawać. Powinno się w miejscach spawania punktowo usunąć epoksyd i nałożyć pastę.
Gdyby ktoś miał pomysły jak jeszcze pastę przetestować - czy jest warta swej ceny - warto pisać - będę próbować.

ks63b 
Wysłany: 2017-10-07, 20:11   
0
UP DOWN

Wygląda to dosyć ciekawie...
Jak tą pastę się nakłada?

multifan4
Wysłany: 2017-10-07, 22:02   
0
UP DOWN

Pasta jest dość lepka, na próbę nakładałem wkrętakiem, pewnie małą szpachelką też będzie dobrze, pędzla szkoda, bo kto go będzie codziennie dokładnie mył po kilku połączeniach. Nakłada się ją bez problemu. Po wyschnięciu przez dobę dobrze przywiera do powierzchni.

hematol 
Wysłany: 2017-11-12, 20:09   
0
UP DOWN

multifan4 napisał/a:
Gdyby ktoś miał pomysły jak jeszcze pastę przetestować - czy jest warta swej ceny - warto pisać - będę próbować.

Tak,mógłbyś posmarować tą pastą miesce spawania punktowego,pospawać blachę na zakładkę ,poczekać aż "wyschnie" to wszystko powiedzmy do nastepnego dnia,rozwiercić zgrzew i zrobić foto z obu stron blach spawanych?Nosze sie z zamiarem kupna tej pasty,będę wdzięczny za taki test.Pozdrawiam ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu