Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
star
Wysłany: 2017-11-07, 19:05   ktory mieszalnik ? debeer ,sh ,mipa ,general...
0
UP DOWN

Witam
Jestem nowy ale od wielu lat sledze wasze forum temat stary jak swiat jestem na etapie zmiany mieszalnika do warszratu obecnie mam Quickline ,interesuje mnie tylko caly system bezbarwny podklady itp. dobra jakosc za rosadna cene na mojej liscie zostaly tylko:
MIPA dodatki bardzo dobre mieszalnik niewiadoma
SPIES HECKER dodatki godne uwagi, mieszalnika nie znam ale daja spektro
General niezly bezbarwny ,podobno dobry mieszalnik malo dodatkow
DEBEER nie mialem stycznosci
RM -chyba za drogi czekam na ceny

:help: prosze o podpowiedz starych wyjadaczy ktorzy na codzien pracuja na tych mieszalnikach i dodatkach.
Wiem ze nie ma cudow ponad 20 lat w biznesie ale chcialbym wybrac system w ktorym fiszki odpowiadaja temu co polakieruje a nie na chybil trafil.

Siekiera
Wysłany: 2017-11-07, 20:07   
0
UP DOWN

Jeżeli chodzi o dodatki to:
Pod względem ilości to bezapelacyjnie wygrywa Mipa.
Pozostałe firmy do kwestii dodatków podchodzą w kategoriach dobrze jakościowo ale bez szaleństwa dostatku :D
Dlatego przy tych markach to w zasadzie trzeba patrzeć na ceny dodatków i tu na równi postawiłbym Mipę i Generala, później Debeera a na końcu Spiesa.

Co do mieszalnika to już jest sprawa trudniejsza. Każdy system ma swoje zalety i wady. Mipę znam tylko rozmów ze znajomym więc nie oceniam, SH z nowym wzornikiem można sobie odpuścić - to ci wszyscy powiedzą. Zostaje Debeer i General. Jeden miałem, drugi mam. No cóż, gdyby General miał tak bogaty kolorbox jak Debeer to byłby nie do pobicia ale nie ma więc trzeba patrzeć na inne kwestie. Jakość baz porównywalna, kolorystyka również, cena niższa w Generalu. Debeer daje teraz spectro ale ponoć szału nie robi. Podsumowując to jeżeli masz tak duże przeroby że nie masz czasu na wykonanie natrysku w warsztacie i potrzebujesz wszystko na kreskę a nie liczy się cena to pomyśl o .... Glasuricie :D

star
Wysłany: 2017-11-07, 23:48   
0
UP DOWN

Quickline ma beznadziejne fiszki nie pasuja do tego kolor ktory czesto nie nadaje sie nawet do cieniowania no ale CCC :sciana: Glazurit cenowo nie puszcza.
MIPE uzywam podklad szpachle i lakiery nie mam zastrzen :spoko: przydaly by sie swieze opinie o mieszalniku jak wypada do Generala i Debeera.
Siekiera duzo brakuje fiszek w Generale czy znasz jakis dobry lakier i podklad z Debera? :?:

lakierok
Wysłany: 2017-11-08, 09:21   
0
UP DOWN

:D :D :D :D A Ja mam Mipe i Debeera :D :D

kalbi 
Wysłany: 2017-11-08, 10:58   
0
UP DOWN

a Dyna?? jest Spectro, są jakieś dodatki ;)

star
Wysłany: 2017-11-08, 11:23   
0
UP DOWN

lakierok napisał/a:

Powiedz jak wypada Mipa przy Debeerze bo cenowo jest na korzysc Mipy na lakierni bylaby samodzielnym systemem :?:

[ Dodano: 2017-11-08, 11:27 ]
kalbi napisał/a:
a Dyna?? jest Spectro, są jakieś dodatki ;)

Kalbi Dyna wychodzi troche drozej niz Mipa a dodatki na tym samym poziomie mieszalnik nie wiem ,czy Ty jedziesz na calym systemie Dyny. :?:

kalbi 
Wysłany: 2017-11-08, 14:21   
0
UP DOWN

star napisał/a:
czy Ty jedziesz na calym systemie Dyny. :?:
kolory wchodzą w Dynie całkiem nieźle, oczywiście nie jest to ideał ale ideałów nie ma. Dodatki niektórym pasują, nie są może tragiczne te nowe podkłady np DUO 6100, który można robić też mm, bezbarwny Dyna 6000 niektórym pasuje ale niestety dla mnie dodatki to porażka. Co do bazy to z pozoru proste kolory chmurzą!!!, gdzie w RM-ie lub PPG robi się z zamkniętymi oczami, wygląd powłoki bazy też nie jest górnych lotów. Na razie robię Dyną, nie klnę na nią tak jak to było z PPG, chociaż nie podoba mi się do końca (chodzi o wygląd powłoki i chmurzenie niektórych kolorów)

star
Wysłany: 2017-11-10, 18:56   
0
UP DOWN

lakierok napisał/a:

:help: Mr. Lakierok czy mogbys opisac swoje spostrzezenia-opinie na temat mieszalnika Mipa. :spoko:

nitroosek
Wysłany: 2017-11-16, 09:59   
0
UP DOWN

Wez Standoxa, i bedziesz mial zgodnosc fiszki z tym co pomalujesz. I problemow z kolorami jakby mniej.

lakierok
Wysłany: 2017-11-20, 22:58   
0
UP DOWN

star napisał/a:
lakierok napisał/a:

:help: Mr. Lakierok czy mogbys opisac swoje spostrzezenia-opinie na temat mieszalnika Mipa. :spoko:

star i Co wybrałeś ? :?:

star
Wysłany: 2017-11-23, 18:12   
0
UP DOWN

lakierok napisał/a:
star napisał/a:
lakierok napisał/a:

star i Co wybrałeś ? :?:

Testy trwaja odezwe sie :x:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu