Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
madmax9871
Wysłany: 2018-02-20, 22:28   Dlaczego zwazyła się baza - ponowne malowanie
0
UP DOWN

Jak w temacie. Musiałem poprawić błotnik który malowałem po całości baza+ bezbarwny. Ulany ładnie ale musiałem poprawic jeden defekt który powstał przez roztargnienie. Przy cieniowaniu bezbarwnego na zaprawce na dachu ( rozcienczalnik w sprayu) jakims cudem kropla rozcienczalnika kapneła na błotnik i zrobiła ciemniejsza smugę wiec musiałem go poprawic. Błotnik wyschniety, odstał 5 dni, zmatowany 1000 na mokro, raczej nie poprzecierałem nowego bezbarwnego bo grubo go ulałem. Zapylałem miejsce korekty tą sama baza z tym samym rozcienczalnikiem i po drugiej warstwie zwazyło mi baze w jednym miejscu. Od razu mówie ze całkowicie w innym miejscu niż padła kropla rozcienczalnika do cieniowania. Zostawilem dalej nie kontynuowałem, po godzienie pognieciona gazeta ;) rozeszła sie na pół błotnika. Co mogło byc przyczyna? Maluje nie pierwsze auto ale z pistoletem sie nie urodziłem - więc moze ktoś podpowie. Aha i nie zwazyło sie na miejscu podkładowanym. Podkładowanyn byl tylko kawałek błotnika a malowany cały poniewasz w Niemczech ktos to strasznie zrobił. I pierwsze malowanie gdyby nie kropla rozcienczalnika byłaby idealna.Moze ktos mnie naprwadzi co nie tak? Gdzie zrobilem błąd. Materiały te same, temperatura ta sama, sprzet ten sam.

Ponte
Wysłany: 2018-02-21, 13:47   
0
UP DOWN

Witam. Jeżeli nie przetarłeś bezbarwnego do bazy, a mimo to się zważyło to raczej bezbarwny nie był dobrze doschnięty i rozcieńczalnik w bazie, którą kładłeś poprawiając zareagował z nim i się zgryzło.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu