Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
terragady
Wys³any: 2018-06-08, 14:11   Naprawianie drobnych ubytków
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,
posiadam Forda Transita w kolorze Frozen White (to chyba akryl?) i niestety mam trochê w nim do zrobienia jak to w transitach bywa. Nic wielkiego, trochê ma³ych purchli ju¿ pêknietych oko³o 3-4mm z rdzawym nalotem, i parê g³êbokich rys gdzie trochê lakier odprys³ - na razie bez rdzy i okolice lampek o¶wietlenia tablicy rej, tam chyba podchodzi³a woda i te otwory s± delikatnie ju¿ skorodowane ale nic wielkiego, tylko ju¿ lakier odchodzi.
Dodatkowo chcia³em zabezpieczyæ ³±czenia siedzeñ bo tam pojawi³a siê korozja do¶æ spora ale nie prze¿era na razie nic.

Jako ¿e u¿ytkuje samochód w Norwegii i na razie nia mam mo¿liwo¶ci przyjazdu do Polski a tutaj cena zrobienia takich rzeczy jest podobna co do zakupu takiego samochodu w Polsce :) zdecydowa³em siê zrobiæ to sam. Niby bêdê w pa¼dzierniku w Polsce ale nie chcê aby do tego czasu co¶ mi siê dzia³o z samochodem. Zaznaczam ¿e nie mam czy pistoletu wiêc muszê obyæ siê bez.

A wiêc chcia³bym to zrobiæ tak:

-Zeszlifowaæ tarcz± zdzierakow± lub papierem ¶ciernym
-na³o¿yæ RC800
-tutaj nie wiem czy odtluszczaæ trzeba i szlifowaæ?
-na³o¿yæ podk³ad epoksydowy (SPECTRAL UNDER 385 ) pêdzelkiem - ew 395 w sprayu ale chyba lepszy bêdzie 2 sk³adnikowy?
-zeszlifowaæ, odtlu¶ciæ
-na³o¿yæ podk³ad/lakier akrylowy w kolorze samochodu -tutaj chcia³em ju¿ u¿yæ sprayu
-w zale¿no¶ci od wyników przetrzeæ papierem i wypolerowaæ lub ew tylko wypolerowaæ

Co do siedzeñ chcia³em oczy¶ciæ delikatnie szczotk± metalow± i po³ozyæ RC800 i na to jaki¶ czarny akryl.

Doszed³em do tego po lekturze forum i informacjach w internecie, powiedzcie mi czy dobrze my¶lê?
Ogólnie ten samochód pracuje a nie wygl±da wiêc ma byæ bardziej dobrze a nie ³adnie. Poza tym te rzeczy nie s± du¿e, jest jedna rysa wielko¶ci 10cm a reszta to drobne sprawy i obicia na kantach drzwi itd.

IMG_20180510_095355.jpg
Plik ¶ci±gniêto 8 raz(y) 372.47 KB

IMG_20180510_095343.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 341.88 KB

IMG_20180510_095333.jpg
Plik ¶ci±gniêto 7 raz(y) 569.09 KB

DSC05059.jpg
Plik ¶ci±gniêto 7 raz(y) 194.19 KB

DSC05045.JPG
Plik ¶ci±gniêto 7 raz(y) 256.92 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime