Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
AM32
Wysłany: 2018-07-31, 17:53   Pierwsze lakierowanie i niestety babol
0
UP DOWN

Witajcie,
Z racji czasu wolnego i urlopu chciałem samodzielnie poprawić urodę nadkola i dolnych części drzwi. Powychodziły purchelki i chciałem je zlikwidować.
Niestety albo zawaliłem ja, albo mieszalnia lakieru (baza + rozcieńczalnik) - podejrzewam że ja, ale prosiłbym o wskazanie gdzie popełniłem błąd.
1. Przygotowanie: rozszlifowanie purchelków tarczą z włókniny na wiertarce. Okazało się że purchelek głęboko nie wszedł, zeszlifowałem do gołej blachy. Po włókninie nieco szerzej pojechałem tarczą z papierem 240.
2. Odtłuszczenie zmywaczem antysilikonowym.
3. Podkład epoksydowy T4W 2:1
4. Po 30 minutach szpachla miękka Novol, wyrównanie końcowe papierem 400
5. Podkład epoksydowy T4W 2:1
6. Po 2 godzinach podkład akrylowy IVAT 5:1 - 2 warstwy
7. Po 12 godzinach szlif papierem wodnym 600 i 800
8. Baza - mieszalnia dobrała kolor, dali bazę i rozcieńczalnik 1:1. Dałem 2 warstwy.
9. Lakier bezbarwny aplikowany po 3 godzinach - Novol Klarlack 400 - 2 warstwy

No i teraz wtopa. Po jakiś 6 godzinach próbowałem rozmaskować taśmę i odszedł mi płat bazy z klarem :( Płat ma wygląd jakbym samochód obleciał plastidipem - coś jak elastyczna folia która dość mocno się rozciąga.
Co z tym fantem robić? Utwardzi się to za jakiś czas? Rwać do gołej blachy bo coś się poważyło ze sobą? :(
Starałem się, maskowałem kupę czasu bo lakierowanie bez demontażu elementów i na końcu taka buba.

szokkk451
Wysłany: 2018-10-10, 09:12   
0
UP DOWN

Wstaw zdjęcie

AM32
Wysłany: 2018-10-10, 17:30   
0
UP DOWN

Już po fakcie. W sumie nie wiem co to było. Zeszlifowałem papierem wodnym od odchodzących krawędzi do stabilnej powłoki i pokryłem drugi raz to miejsce (baza + klar). Wyszedł do roboty średnio taki pasek około 2cm. Jak się po czasie zachowa to się okaże w przyszłości.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu