Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
AM32
Wys³any: 2018-07-31, 18:53   Pierwsze lakierowanie i niestety babol
0
UP DOWN

Posty: 5
Witajcie,
Z racji czasu wolnego i urlopu chcia³em samodzielnie poprawiæ urodê nadkola i dolnych czê¶ci drzwi. Powychodzi³y purchelki i chcia³em je zlikwidowaæ.
Niestety albo zawali³em ja, albo mieszalnia lakieru (baza + rozcieñczalnik) - podejrzewam ¿e ja, ale prosi³bym o wskazanie gdzie pope³ni³em b³±d.
1. Przygotowanie: rozszlifowanie purchelków tarcz± z w³ókniny na wiertarce. Okaza³o siê ¿e purchelek g³êboko nie wszed³, zeszlifowa³em do go³ej blachy. Po w³ókninie nieco szerzej pojecha³em tarcz± z papierem 240.
2. Odt³uszczenie zmywaczem antysilikonowym.
3. Podk³ad epoksydowy T4W 2:1
4. Po 30 minutach szpachla miêkka Novol, wyrównanie koñcowe papierem 400
5. Podk³ad epoksydowy T4W 2:1
6. Po 2 godzinach podk³ad akrylowy IVAT 5:1 - 2 warstwy
7. Po 12 godzinach szlif papierem wodnym 600 i 800
8. Baza - mieszalnia dobra³a kolor, dali bazê i rozcieñczalnik 1:1. Da³em 2 warstwy.
9. Lakier bezbarwny aplikowany po 3 godzinach - Novol Klarlack 400 - 2 warstwy

No i teraz wtopa. Po jaki¶ 6 godzinach próbowa³em rozmaskowaæ ta¶mê i odszed³ mi p³at bazy z klarem :( P³at ma wygl±d jakbym samochód oblecia³ plastidipem - co¶ jak elastyczna folia która do¶æ mocno siê rozci±ga.
Co z tym fantem robiæ? Utwardzi siê to za jaki¶ czas? Rwaæ do go³ej blachy bo co¶ siê powa¿y³o ze sob±? :(
Stara³em siê, maskowa³em kupê czasu bo lakierowanie bez demonta¿u elementów i na koñcu taka buba.
 

szokkk451
Wys³any: 2018-10-10, 10:12   
0
UP DOWN

Posty: 8
Wstaw zdjêcie
 

AM32
Wys³any: 2018-10-10, 18:30   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ju¿ po fakcie. W sumie nie wiem co to by³o. Zeszlifowa³em papierem wodnym od odchodz±cych krawêdzi do stabilnej pow³oki i pokry³em drugi raz to miejsce (baza + klar). Wyszed³ do roboty ¶rednio taki pasek oko³o 2cm. Jak siê po czasie zachowa to siê oka¿e w przysz³o¶ci.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group