Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
RafsoN
Wysłany: 2018-09-12, 14:03   Własnoręczna naprawa progów.
0
UP DOWN

Witam. Właśnie próbuję naprawić progi w Golfie trzeciej generacji. Robię to sam. Progi jak na 25-cio latka nie wyglądają tragicznie i generalnie są całe. Wyjątkiem jest ich przednia część. Chciałbym to załatać i wzmocnić próg poprzez przynitowanie na całej długości progu blachę dachową (porządnie zabezpieczona antykorozyjnie). Następnie całość zamalować barankiem. Wiem, że najlepiej wspawać reperaturkę, ale trochę drogo to wychodzi jak na auto z 1993 roku. Teraz moje pytanie-czy ktoś ma rady jak to dobrze zrobić, ewentualnie na co uważać i przede wszystkim czy to dobry pomysł?

hematol 
Wysłany: 2018-09-13, 23:42   
0
UP DOWN

RafsoN napisał/a:
Witam. Właśnie próbuję naprawić progi w Golfie trzeciej generacji. Robię to sam. Progi jak na 25-cio latka nie wyglądają tragicznie i generalnie są całe.

Cześć,aktualne wymieniam progi w Golfie 3 i powiem Ci tak,że jak otworzysz te progi to sie zdziwisz jak jest to wszystko pognite,zrobiłem już kilka golfow 3 mniej więcej wygląda to tak w każdym: wewnętrzne wzmocnienia są pognite,trzeba je dorobić,i to tak na całej długosci az do końca auta,podłoga od strony wzmocnienia też będzie częściowa zgnita więc wycinanie i wstawianie nowej blachy itd aż bedzie wszystko zdrowe,tylko taka robota gwarantuje sukces.
RafsoN napisał/a:
Chciałbym to załatać i wzmocnić próg poprzez przynitowanie na całej długości progu blachę dachową (porządnie zabezpieczona antykorozyjnie). Następnie całość zamalować barankiem.
:nie:

rchmiel
Wysłany: 2018-09-26, 10:31   
0
UP DOWN

Jestem raczej amatorem prac blacharskich, ale od razu wiem ze to co ty chcesz zrobić jest złym pomysłem ...
Takim sposobem auto o wiele wszybciej trafi na złom ... a wtedy Panowie będą wrzucać posty na fb jak ktoś cudownie "naprawił" progi ^^

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu