Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Rajax
Wysłany: 2018-09-13, 15:16   Skórka pomarańczy na klarze podczas malowania reflektora sam
0
UP DOWN

Witam,

Odnawiałem lampę samochodową, która była matowa. Robiłem to zgodnie z instrukcjami jakie można znaleźć w necie. Użyłem papierów 400/800/1200/1500/2500 i na końcu polerka mechaniczna Farcelą G3. Lampa wyszła ładnie i gładko. Potem to odtłuściłem i polakierowałem bezbarwnym w sprayu. Spray kupiłem w mieszalni z dodatkiem utwardzacza. Efekt wyszedł jak na foto ? Juz podczas malowania zauważyłem że lakier na lampie nie jest przeźroczysty tylko zrobiło sie miejscami mleko (także foto). Czy to normalne i trzeba po prostu to spolerować ?

lampa.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 166,26 KB

AM32
Wysłany: 2018-09-13, 20:01   
0
UP DOWN

Spray zawsze da ci nierówne ciśnienie i nieregularną atomizację.
Lepiej robić to pistoletem.
Jeśli chcesz to uratować to nie musisz zdzierać do ponownego lakierowania - możesz wyrównać papierem wodnym (1000 - 1500 - 2000) i polerka na końcu. Ale nie Fracelą G3, wybierz inną pastę (przykładowo Menzerna HCC 400).
Zrobiłeś też mały błąd - nie ma potrzeby polerować przed kładzeniem lakieru. Sam ostatnio robiłem lampy i skończyłem na papierze wodnym 2000. Lakier bezbarwny ładnie wypełnia rysy po papierze i ma lepszą przyczepność do takiego bardziej matowego materiału niż wygłaskanego na przysłowiowe "szkło".

Rajax
Wysłany: 2018-09-14, 11:59   
0
UP DOWN

To fakt, nie potrzebnie polerowałem i teraz się boje że zejdzie lakier na myjni :) Druga zrobiłem bez polerki kończąc na papierze 2000 i też wyszło ok. Co do pistoletu to kiedys zakupię, ale teraz ratuje się sprayem. Druga lampa wyszła lepiej, pryskałem z dalszej odległości. Mora jest ale mała, tak więc dzisiaj polerka drugiej lampy. Dzięki za rady i pozdrawiam.

PS Ta Farcela jest naprawdę taka zła ?

AM32
Wysłany: 2018-09-15, 07:10   
0
UP DOWN

Farcela G3 zła nie jest, to po prostu pasta poprzedniej generacji. Aktualnie są nowocześniejsze nie brudzące tak wszystko naokoło pasty.
No chyba że lubisz za każdym razem po jej użyciu szorować okolice (a jak ominiesz kropki na plastiku to już później tragedia z doczyszczaniem). ;)
Aktualne pasty są prostsze w użyciu, nie potrzebują wody, nie chlapią, nie przysychają tak szybko i są łatwiejsze do ściągnięcia po polerowaniu.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu