Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Marcin_93 
Wysłany: 2018-09-18, 12:21   Renowacja blacharska auta
0
UP DOWN
Marcin_93

Witam. Jestem nowy, także witam wszystkich. Na wiosnę będę w końcu robił blacharkę w moim bmw E34, a że samochód jest w moich rękach już 10 lat chciałbym to zrobić raz a porządnie. Nie będę tego robił sam, jedynie co to piaskowanie sam będę robił. I chciałbym nabyć trochę, aby kontrolować pracę nad tym wszystkim. Rdzy nie ma dużo, ranty drzwi, okolice wlewu paliwa, i jakieś tam małe historię. Moje pytanie brzmi co po piaskowaniu ? jak to zabezpieczyć, biorąc pod uwagę, że nie będzie dziur i obejdzie się bez dużej ilości szpachli ? Epoksyd na gołą blachę wystarczy ?
Proszę o porady jak to zrobić żeby było na długie lata. Samochód nie będzie użytkowany na co dzień, tylko od święta. Pozdrawiam

klapek
Wysłany: 2018-09-18, 12:36   
0
UP DOWN

Epiksyd bezpośrednio po piaskowaniu - nie "jutro".
W takim stanie może czekać na dalszą pracę.
I nie piaskuj zbyt dużą gradacją, aby nie zniszczyć blach...

hematol 
Wysłany: 2018-09-18, 22:23   
0
UP DOWN

Marcin_93 napisał/a:
Rdzy nie ma dużo, ranty drzwi, okolice wlewu paliwa, i jakieś tam małe historię.
:shock:
Robiłem w tamtym roku takie auto,jak zaczniesz ciąć to sie zdziwisz jakie niespodzianki czekają.
Obstawiam w ciemno,progi zgnite (chyba,że już były robione),błotniki przednie doły,mocowanie tylnych pasów bezpieczeństwa,mocowanie akmulatora (jeśli jest pod tylną kanapą) itd.Masz szyberdach?

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-09-18, 22:59   
0
UP DOWN

Marcin_93 napisał/a:
jedynie co to piaskowanie sam będę robił.

Jak nigdy jeszcze nie piaskowałeś blach karoseryjnych to daj to komuś do zrobienia z odpowiednim doświadczeniem który piaskuje nadwozia i elementy nadwozia
W innym przypadku możesz się mocno zdziwić co piaskowanie może zrobić z elementami
nadwozia ;)

hematol napisał/a:
Obstawiam w ciemno,progi zgnite (chyba,że już były robione),błotniki przednie doły,mocowanie tylnych pasów bezpieczeństwa,mocowanie akmulatora (jeśli jest pod tylną kanapą) itd.

Eeee to zapewne musi być jakiś "rodzynek" E 34 przez rudą nieruszony
Tylko same naloty rdzy się na nim pokazały ... ;)

klapek
Wysłany: 2018-09-19, 08:27   
0
UP DOWN

Nie tak dawno, firma która zajmuje się profesjonalnie piaskowaniem, zniszczyła głowice motocykla BMW. Koszt używek 1000€...
Co dopiero blacha - tu można zrobić sito, można pogiąć i potem szukać na olx kolejnych używek :p

Marcin_93 
Wysłany: 2018-09-20, 12:09   
0
UP DOWN
Marcin_93

Co do stanu blacharskiego możecie się śmiać, że jest zjedzona, ale nie jest uwierzcie. Podłoga, progi dzwon. Jedynie typowe dla tego modelu miejsca gdzie ruda atakuje. Doły błotników- tu będą wspawane nowe z zamienników, dolne ranty drzwi- tu piasek prawdę powie, ale może nie będzie tragedii. Odpływ z szyberdachu po małych modyfikacjach tzn. wypuszczone wężyki całkiem na zewnątrz przez progi, przy klapce wlewu paliwa będzie pewnie trochę rzeźby ale bez dziur się powinno obejść. A tak to samochód ma już 28 lat, lakier dawno zmatowiał, i jest po prostu zmęczony. Do naprawy blacharskiej auto będzie rozebrane praktycznie do gołej karoserii, wyjęte wnętrze, zdjęte drzwi, maska, klapa itp. Ogólnie chcę to zrobić tak jak książka piszę, jedynie co ja sam mogę zrobić to przygotować auto, i nie chce żeby mi to ktoś zepsuł potem, dlatego chce się trochę poznać na tego typu pracach, żeby mi ktoś kitu nie wcisnął, żeby odwalić na szybko fuszerkę. Pozdro.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu