Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
fryc
Wysłany: 2018-09-26, 22:37   Rozcienczanie masy poliuretanowej
0
UP DOWN

ktoś robił?jesli tak to czym aby zachowac wlasciwości?

Auto jest robione na bogato lepszy byłby natrysk tego niż tych wszystkich dinitrolów itp które sporo kosztują a wcale nie powalają iloscią masy.
Idzie taką mase rozcienczyc aby przepuscic ja przez pistolet ubs na wykonczeniowke?czy pozostaje pedzel,koncowka do wyciskacza masi i szpachelka?

hematol 
Wysłany: 2018-09-26, 22:51   
+1
UP DOWN

fryc napisał/a:
ktoś robił?jesli tak to czym aby zachowac wlasciwości?

Tak,robiłem rozcieńczalnikiem to wyrobów poliuretanwych kupisz go np. w Castoramie 0.5L.
Wychodzi ładna strukturka zbliżona do strukturki baranka,głownie robiłem na ranty błotników,niestety czas schnięcia do czasu kiedy nie odczuwa sie lepienie do palca to 3 miesiące.
Alternatywą są masy natryskowe na pistolet poliuretanowe,można także natryskiwać gęste masy poliuretanowe,do których używamy tradycyjnego pistoletu do wyciskania mas ale wtedy specjalny pistolet i 30bar cisnienia.
Ogólnie poliuretan stosuje do dziś w blacharce. :spoko:

fryc
Wysłany: 2018-09-26, 23:12   
0
UP DOWN

Czas stania auta to pewnie rok ale o to chodzi ze robiąc mokro na mokro chciałem walnąć od razu na to jakaś farbę.
Ale teraz po twoim wpisie myśle ze to nie przejdzie te wszystkie rozcienczalniki się pogryza.
Więc może lepiej pozostanę przy mokro na mokro epoksydem i na to mokro na mokro masę.a w kolejnych dnach zmiekczenie masy i farba jakaś chlorokauczukowa.

hematol 
Wysłany: 2018-09-26, 23:21   
0
UP DOWN

zrób sobie próbkę z tym rozcieńczalnikem i zobacz sam,zależy jaka masa,jaki rozcieńczalnik,poeksperymentuj sobie oczywiście jak chcesz,ja to robiłem zimą ale blacha leżała w cieplym pomieszczeniu,z drugiej strony masa nie utwardza sie od ciepla ale potrzebuje wilgoci...Dlatego napisałem poeksperymentuj sobie... ;)

fryc
Wysłany: 2018-09-27, 00:19   
0
UP DOWN

nie pamietasz mniej wiecej ile potrzeba rozpuszczalnika procentowo?
Mozna to rozlozyc w czasie w sumie masa ma super przyczepnosc mogloby isc z rozcienczonego pistoletu jak wczesniejsza warstwa masy z pezdzla po epoksydzie by juz stezala do konca wraz z tym podkładem.Nie chciałbym reakcji z niedokonca zaschnietym epoksydem.

Wiadomo ze jakiekolwiek niepowodzenie z taka iloscia nałożonego dziadostwa spowodowałoby że chyba szkielet trzeba by bylo cisnac do paryji.

hematol 
Wysłany: 2018-09-27, 00:30   
0
UP DOWN

receptura procentowa nie istnieje,mi poszło dość duzo rozcieńczalnika zanim uzyskałem konsystencję śmietany raczej gęstej tak aby pistolet do baranka dał rade rozbić to na ładną strukturkę,czyli dolewaj rozcieńczalnika aż wyczujesz wg. siebie że będzie ok.
Gęstość mieszanki zależy jaka będziesz chciał strukturkę uzyskać,rzadka-więcej rozcieńczalnika=dłuższy czas odparowania,gęściejsza,-większe ziarno i krótszy czas wysychania.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu