Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
MrChris
Wys³any: 2018-10-14, 14:25   Stara konserwacja, ¶ci±gaæ? Elastometal - Dobry?
0
UP DOWN

Posty: 1
Cze¶æ czo³em. Witam u¿ytkowników z racji mojego pierwszego postu na forum :) .
Od dwóch tygodni walczê z moim staruszkiem, trzydziestocztero letnim volvo. Kanciak ma super stan nadwozie czego o pod³odze powiedzieæ nie mo¿na by³o. Od dwóch tygodni zajmowa³em siê ³ataniem p³yty pod³ogowej, korozja przysz³a od ¶rodka przez przerdzewia³e nadkola przez co pod³oga zrudzia³a na ca³ej powierzchni i zrobi³o siê kilka dziur. Wszystko dobrze oczy¶ci³em, wspawa³em du¿o wstawek je¶li by³o to op³acalne a w miejscach agonalnych wymieni³em ca³e p³yty ( pasa¿er za kierowc±, byl flinston ). Po zabiegach wszystko dok³adnie oczy¶ci³em z t³uszczu i py³u i zabezpieczy³em Elastometalem tworz±c swego rodzaju wannê w której ewentualna woda powinna siê zebraæ i niedopu¶ciæ do powtórki z rozrywki. Zosta³ spód i teraz mam tutaj do was kilka pytañ.

Ogólnie pow³oka jest czarna, trochê spêkana. Miejsca z widoczn± korozj± szlifowa³em i ewentualne dziury ³ata³em wcze¶niej wycinaj±c dooko³a skorodowan± czê¶æ. Wstawki robi³em z blachy 1mm i przy jednym progi wstawi³em zacnej d³ugo¶ci kontownik ( by³o tam trochê syfu, uzna³em ¿e to najlepsze rozwi±zanie ). Pytaniem jest jak to zakonserwowaæ? O ile surow± blachê wiem, ¿e trzeba pokryæ epoksydem + zabezpieczenie grubsze tyle nie wiem co z reszt± pod³ogi która od spodu nie ma widocznej korozji ( nie sypie siê rudiszcze itd. ). Na³o¿yæ now± warstwê na star± czy zdzieraæ do go³ej blachy? Pod³oga spawana gêsto punktowo.

Drugie pytanie trochê po fakcie ale chcia³em was zapytaæ w³a¶nie o Elastometal. Widzia³em sporo dobrych opini na ten temat do tego preparat do najtañszych nie nale¿y. Co s±dzicie o tym wynalazku? :)

40483458_2238899043013517_888410231376183296_n.jpg
Plik ¶ci±gniêto 113 raz(y) 318.4 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group