Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
MrChris
Wysłany: 2018-10-14, 13:25   Stara konserwacja, ściągać? Elastometal - Dobry?
0
UP DOWN

Cześć czołem. Witam użytkowników z racji mojego pierwszego postu na forum :) .
Od dwóch tygodni walczę z moim staruszkiem, trzydziestocztero letnim volvo. Kanciak ma super stan nadwozie czego o podłodze powiedzieć nie można było. Od dwóch tygodni zajmowałem się łataniem płyty podłogowej, korozja przyszła od środka przez przerdzewiałe nadkola przez co podłoga zrudziała na całej powierzchni i zrobiło się kilka dziur. Wszystko dobrze oczyściłem, wspawałem dużo wstawek jeśli było to opłacalne a w miejscach agonalnych wymieniłem całe płyty ( pasażer za kierowcą, byl flinston ). Po zabiegach wszystko dokładnie oczyściłem z tłuszczu i pyłu i zabezpieczyłem Elastometalem tworząc swego rodzaju wannę w której ewentualna woda powinna się zebrać i niedopuścić do powtórki z rozrywki. Został spód i teraz mam tutaj do was kilka pytań.

Ogólnie powłoka jest czarna, trochę spękana. Miejsca z widoczną korozją szlifowałem i ewentualne dziury łatałem wcześniej wycinając dookoła skorodowaną część. Wstawki robiłem z blachy 1mm i przy jednym progi wstawiłem zacnej długości kontownik ( było tam trochę syfu, uznałem że to najlepsze rozwiązanie ). Pytaniem jest jak to zakonserwować? O ile surową blachę wiem, że trzeba pokryć epoksydem + zabezpieczenie grubsze tyle nie wiem co z resztą podłogi która od spodu nie ma widocznej korozji ( nie sypie się rudiszcze itd. ). Nałożyć nową warstwę na starą czy zdzierać do gołej blachy? Podłoga spawana gęsto punktowo.

Drugie pytanie trochę po fakcie ale chciałem was zapytać właśnie o Elastometal. Widziałem sporo dobrych opini na ten temat do tego preparat do najtańszych nie należy. Co sądzicie o tym wynalazku? :)

40483458_2238899043013517_888410231376183296_n.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 318,4 KB

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu