Szukaj FAQ Album

Czy powinienem kłaść dodatkowy preparat między farbą reaktywną a izolacją campera?
TAK, potrzebna jest dodatkowa powłoka zabezpieczająca blachę
0%
 0%  [ 0 ]
NIE, dodatkowa powłoka na podłodze blaszaka to jedynie kwestia estetyki
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 0

Autor Wiadomość
bretes
Wysłany: 2018-11-08, 19:14   Zabezpieczenie podłogi w zimowym camperze
0
UP DOWN

Cześć! Mam dylemat związany z zabezpieczeniem antykorozyjnym zimowego campera. Błagam Was o pomoc 🙏

Nałożyłem pędzlem jedną warstwę reaktywnej farby Corizon do zabezpieczenia fragmentów podłogi i dołów ścianek w samochodzie dostawczym, których nie udało mi się dokładnie oczyścić z korozji. Następnie po wyschnięciu, w miejscach gdzie miałem dziurki/prześwity, wycisnąłem masę klejąco-uszczelniającą Sikaflex 11 FC+ . Teraz planuję przykleić do podłogi też Sikaflexem (ewentualnie gruntując podłogę wcześniej podkładem Sika Primer 210) drewniane kantówki i niechłonącą wody izolację cieplną kampera (maty izolacyjne ze sztywnej pianki PIR oraz włókninę poliestrową). Całość zostanie przykryta nieprzepuszczającą pary wodnej warstwą aluminiową (wrzucam poglądowe zdjęcia podobnych ociepleń blaszaków).

Podpowiedzcie mi proszę czy przy takim zastosowaniu i całkowitym zakryciu podłogi, powinienem stosować jeszcze jakieś dodatkowe powłoki/zabezpieczenia (podkład akrylowy, emalie?), bezpośrednio na warstwę farby Corizon, jeszcze przed zamontowaniem izolacji cieplnej? Jeśli tak, bardzo proszę o wskazówki jakiego produktu Waszym zdaniem powinienem użyć. ✌️

ducato_podloga_corizon.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 580,66 KB

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu