Szukaj FAQ Album




Czy powinienem k³a¶æ dodatkowy preparat miêdzy farb± reaktywn± a izolacj± campera?
TAK, potrzebna jest dodatkowa pow³oka zabezpieczaj±ca blachê
0%
 0%  [ 0 ]
NIE, dodatkowa pow³oka na pod³odze blaszaka to jedynie kwestia estetyki
0%
 0%  [ 0 ]
G³osowañ: 0
Wszystkich G³osów: 0

Autor Wiadomo¶æ
bretes
Wys³any: 2018-11-08, 19:14   Zabezpieczenie pod³ogi w zimowym camperze
0
UP DOWN

Posty: 1
Cze¶æ! Mam dylemat zwi±zany z zabezpieczeniem antykorozyjnym zimowego campera. B³agam Was o pomoc 🙏

Na³o¿y³em pêdzlem jedn± warstwê reaktywnej farby Corizon do zabezpieczenia fragmentów pod³ogi i do³ów ¶cianek w samochodzie dostawczym, których nie uda³o mi siê dok³adnie oczy¶ciæ z korozji. Nastêpnie po wyschniêciu, w miejscach gdzie mia³em dziurki/prze¶wity, wycisn±³em masê klej±co-uszczelniaj±c± Sikaflex 11 FC+ . Teraz planujê przykleiæ do pod³ogi te¿ Sikaflexem (ewentualnie gruntuj±c pod³ogê wcze¶niej podk³adem Sika Primer 210) drewniane kantówki i niech³on±c± wody izolacjê ciepln± kampera (maty izolacyjne ze sztywnej pianki PIR oraz w³ókninê poliestrow±). Ca³o¶æ zostanie przykryta nieprzepuszczaj±c± pary wodnej warstw± aluminiow± (wrzucam pogl±dowe zdjêcia podobnych ociepleñ blaszaków).

Podpowiedzcie mi proszê czy przy takim zastosowaniu i ca³kowitym zakryciu pod³ogi, powinienem stosowaæ jeszcze jakie¶ dodatkowe pow³oki/zabezpieczenia (podk³ad akrylowy, emalie?), bezpo¶rednio na warstwê farby Corizon, jeszcze przed zamontowaniem izolacji cieplnej? Je¶li tak, bardzo proszê o wskazówki jakiego produktu Waszym zdaniem powinienem u¿yæ. ✌️

ducato_podloga_corizon.jpg
Plik ¶ci±gniêto 14 raz(y) 580.66 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime