Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
guzdziac55
Wys³any: 2019-02-10, 12:02   Lakier 3 warstwy - pytanie koszta
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam serdecznie

Mam pytanie od kompletnego laika nie zwi±zanego z lakiernictwem, mam nadziejê ¿e nie za¶miecam forum.

Mianowicie chcia³bym wiedzieæ jak plasuj± siê koszta lakierowania elementów w kolorze Ruby Red Fordowskim.

Jaki mo¿e byæ koszt lakieru na 100 ml ( bo chyba tak okre¶la siê jego potrzebn± ilo¶æ ).

Pytam poniewa¿ s³ysza³em ¿e koszt takiego lakieru to oko³o 100 z³ / 100 ml - to czasem nie przesada ?

Uprzedzam odpowied¼ ¿ebym zadzwoni³ do mieszalni - w mieszalni dosta³em odpowied¼ typu.

Ty³o - 20 z³ / 100 ml
baza - per³a - 25 z³ / 100 ml = 45 / 100 ml

Chcia³bym siê tylko upewniæ - dziêkujê za odpowied¼.
 

kalbi 
Wys³any: 2019-02-10, 14:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no to dosta³e¶ odpowied¼ 25- 45 z³ za 100 ml w zale¿no¶ci ile per³y wchodzi
_________________

 
 

guzdziac55
Wys³any: 2019-02-10, 14:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
kalbi napisa³/a:
no to dosta³e¶ odpowied¼ 25- 45 z³ za 100 ml w zale¿no¶ci ile per³y wchodzi


Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego lakiernik - czyli specjalista twierdzi ¿e lakier wychodzi gdzie¶ ko³o 100 z³ / 100 ml - wa³ek czy jak ?
 

Siekiera
Wys³any: 2019-02-10, 17:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
W mieszalni pierwsza warstwa 20-30 za 100ml i druga 20-25 w zale¿no¶ci od mieszalnika.
Mo¿e pyta³e¶ w jakim¶ serwisie autoryzowanym co ma markowy mieszalnik wodny a go¶æ sobie jeszcze u¶redni³ to z bezbarwnym i ca³± reszt±. W cale bym sie nie zdziwi³ gdyby tak sumarycznie wszystko wysz³o na gotowo. Co innego jak siê kupuje wszystko osobno i nie liczy siê ka¿dej cenzura³y a co innego w serwisach które maj± z góry policzone mniej wiêcej jakie maj± koszty materia³u.
 

guzdziac55
Wys³any: 2019-02-10, 18:35   
0
UP DOWN

Posty: 3
Siekiera napisa³/a:
W mieszalni pierwsza warstwa 20-30 za 100ml i druga 20-25 w zale¿no¶ci od mieszalnika.
Mo¿e pyta³e¶ w jakim¶ serwisie autoryzowanym co ma markowy mieszalnik wodny a go¶æ sobie jeszcze u¶redni³ to z bezbarwnym i ca³± reszt±. W cale bym sie nie zdziwi³ gdyby tak sumarycznie wszystko wysz³o na gotowo. Co innego jak siê kupuje wszystko osobno i nie liczy siê ka¿dej cenzura a co innego w serwisach które maj± z góry policzone mniej wiêcej jakie maj± koszty materia³u.


Dziêkujê za wyja¶nienie.

Nie, jestem niemal pewien ¿e chodzi³o o sam kolor bazowy i jego koszta - mia³em lakierowany kiedy¶ w panther black elementy i zapyta³em wprost w stylu " co on 60-70 z³ dro¿szy od panthera ?" i uzyska³em odpowied¼ ¿e "tak. "

Serwis normalny, a lakiernik niby "zaufany i znajomy".

Nie chcia³em siê z nim k³óciæ po prostu i dlatego pytam na forum bo nie mam wiedzy na ten temat a dosta³em w mieszalni w moim mie¶cie w³a¶nie podane przez was ceny.

Sumarycznie baza wychodzi niby raz dro¿ej ni¿ normalny metalik.


Da siê przed lakierowaniem okre¶liæ ile takiego lakieru potrzeba na polakierowanie:

- sporej maski D klasa
- du¿ego zderzaka
- b³otnika przedniego

+ wcieniowanie tego wszystkiego?

Bo kwota 1000 z³ za sam lakier na te 3-4 elementy wydaje mi siê du¿a.
 

kalbi 
Wys³any: 2019-02-10, 20:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
s± kolory co kosztujê po 6000 z³ za litr, np w nowych Mazdach
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga