Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
guzdziac55
Wysłany: 2019-02-10, 12:02   Lakier 3 warstwy - pytanie koszta
0
UP DOWN

Witam serdecznie

Mam pytanie od kompletnego laika nie związanego z lakiernictwem, mam nadzieję że nie zaśmiecam forum.

Mianowicie chciałbym wiedzieć jak plasują się koszta lakierowania elementów w kolorze Ruby Red Fordowskim.

Jaki może być koszt lakieru na 100 ml ( bo chyba tak określa się jego potrzebną ilość ).

Pytam ponieważ słyszałem że koszt takiego lakieru to około 100 zł / 100 ml - to czasem nie przesada ?

Uprzedzam odpowiedź żebym zadzwonił do mieszalni - w mieszalni dostałem odpowiedź typu.

Tyło - 20 zł / 100 ml
baza - perła - 25 zł / 100 ml = 45 / 100 ml

Chciałbym się tylko upewnić - dziękuję za odpowiedź.

kalbi 
Wysłany: 2019-02-10, 14:47   
0
UP DOWN

no to dostałeś odpowiedź 25- 45 zł za 100 ml w zależności ile perły wchodzi

guzdziac55
Wysłany: 2019-02-10, 14:54   
0
UP DOWN

kalbi napisał/a:
no to dostałeś odpowiedź 25- 45 zł za 100 ml w zależności ile perły wchodzi

Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego lakiernik - czyli specjalista twierdzi że lakier wychodzi gdzieś koło 100 zł / 100 ml - wałek czy jak ?

Siekiera
Wysłany: 2019-02-10, 17:23   
0
UP DOWN

W mieszalni pierwsza warstwa 20-30 za 100ml i druga 20-25 w zależności od mieszalnika.
Może pytałeś w jakimś serwisie autoryzowanym co ma markowy mieszalnik wodny a gość sobie jeszcze uśrednił to z bezbarwnym i całą resztą. W cale bym sie nie zdziwił gdyby tak sumarycznie wszystko wyszło na gotowo. Co innego jak się kupuje wszystko osobno i nie liczy się każdej cenzura a co innego w serwisach które mają z góry policzone mniej więcej jakie mają koszty materiału.

guzdziac55
Wysłany: 2019-02-10, 18:35   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
W mieszalni pierwsza warstwa 20-30 za 100ml i druga 20-25 w zależności od mieszalnika.
Może pytałeś w jakimś serwisie autoryzowanym co ma markowy mieszalnik wodny a gość sobie jeszcze uśrednił to z bezbarwnym i całą resztą. W cale bym sie nie zdziwił gdyby tak sumarycznie wszystko wyszło na gotowo. Co innego jak się kupuje wszystko osobno i nie liczy się każdej cenzura a co innego w serwisach które mają z góry policzone mniej więcej jakie mają koszty materiału.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Nie, jestem niemal pewien że chodziło o sam kolor bazowy i jego koszta - miałem lakierowany kiedyś w panther black elementy i zapytałem wprost w stylu " co on 60-70 zł droższy od panthera ?" i uzyskałem odpowiedź że "tak. "

Serwis normalny, a lakiernik niby "zaufany i znajomy".

Nie chciałem się z nim kłócić po prostu i dlatego pytam na forum bo nie mam wiedzy na ten temat a dostałem w mieszalni w moim mieście właśnie podane przez was ceny.

Sumarycznie baza wychodzi niby raz drożej niż normalny metalik.

Da się przed lakierowaniem określić ile takiego lakieru potrzeba na polakierowanie:

- sporej maski D klasa
- dużego zderzaka
- błotnika przedniego

+ wcieniowanie tego wszystkiego?

Bo kwota 1000 zł za sam lakier na te 3-4 elementy wydaje mi się duża.

kalbi 
Wysłany: 2019-02-10, 20:00   
0
UP DOWN

są kolory co kosztuję po 6000 zł za litr, np w nowych Mazdach

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu