Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-06-16, 19:58   WARSZAWA zatrudnie pomocnika do przyuczenia

Posty: 291
Zatrudnie pomocnika w do przyuczenia w warsztacie blacharsko-lakierniczym w Brwinowie k.Pruszkowa (25 min PKP z Wawy). Praca w godzinach 8-16 z przerwa kolo 13.

Zainteresowanych prosze o tel : 0-508-140-077
 

lakier
Wys³any: 2008-07-12, 22:48   
Go¶æ
Jaka jest stawka? No i ogólne warunki?
 

kpopis
Wys³any: 2008-07-13, 17:30   

Posty: 291
Najchetniej przyjalbym kogos do wyprowadzania elementow pod lakier. W gre wchodzilby demontaz wszystkich listew, klamek itd., szpachlowanie, wyprowadzanie kitu, podklad, szlif podkladu pod lakier. Stawka 50zl od elementu (mniej wiecej ) wieksze elementy jak dach czy maska liczone podwojnie.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-13, 18:00   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Czyli lakiernik - blacharz czary mary robota za 2 a w 1 i stawka jak za 1. Super oferta. NIGDY bym nie poszed³ na takie cos. Ja mam 70 od elementu: Auto ROZEBRANE..go³e, raz dwa robie podk³adzik...na 2 dzien mala i BLACHARZ sk³ada to...NIE MYJE bo nikt mi za to nie p³aci. Mnie nie uczyli rozbierania - mnie uczyli malowania, aty chcesz 2w1 w cenie 0.5 :lol:
PS:
RB po raz kolejny widac polske :grin:
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-07-13, 19:19   

Posty: 380
MebArth, je¿eli pracuje siê w du¿ym mie¶cie i dziennie maluje sie z 50 elementów to wtedy mo¿na p³aciæ pracownikowi naprawde dobr± kase. Ale mo¿e kpopis nie ma jakiego¶ wielkiego obrotu i nie mo¿e zap³aciæ nie wiem ile. Ja sam rozbieram, klepe, szpachluje, wyprowadzam pod podk³ad i potem go ¶cieram pod lakier a szefu tylko podk³aduje okleja i maluje. I nie powiem Ci ile zarabiam bo by¶ mnie wy¶mia³. Ale ja zajebi¶ciem lubie t± robote i nie chce robiæ nic innego. I je¿eli nie pracuje siê w du¿ym mie¶cie to uwa¿am ¿e nie da siê zarobiæ dobrych pieniêdzy jak robi siê na kogo¶. Dlatego powoli zbieram sprzêt i zaczynam d³ubaæ u siebie po pracy.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-13, 20:04   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak 50..? ja tygodniowo to np 2 do 3 dziennie maluje srednio. Raz 4 w dzien a raz 1. 50? Chcia³bym miec TYLE i i miec si³e na TYLE. wtedy Irlandia to pikus. Ha....raj na ziemi :) Ziemba skad ty te 50 elimentów wzia³es :lol:
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-07-14, 01:10   

Posty: 291
U mnie tez w gre wchodziloby wszystko do podkladu i jego szlifu. Reszte tj. malowanie, szlif bezbarwnego, polerka, mycie samochodu itd nalezaloby do mnie. Moze nie jest to wygorowana oferta ale nic lepszego nie moge zaproponowac.

Mebarth, pracujesz u kogos i pewnie nie kupujesz na biezaco materialow i nie masz do konca swiadomosci ile co kosztuje. Niestety ja nie mam mozliwosci placic wiecej niz 50zl za wyprowadzenie elementu. Biore 300zl za element i po odliczeniu wszystkich kosztow zysk wynosi okolo 100zl na elemencie. W tej sytuacji nie moge zaplacic komus 150zl za wyprowadzenie elementu pod lakier. Moge oddac komus polowe zysku za zrobienie tej roboty. Ty nie musiales kupic pistoletow, kompresora, promiennika, szlifierek,migomatu, papierow,kitu i innych materialow, wentylacji, masek, szukac klientow itd.Wyposazenie warsztatu ograniczone do minimum czyli do prowadzenia najprostszych napraw to kilkanascie tysiecy zlotych. Prowadze wlasny zaklad i mam to wszystko na glowie. Jesli kiedys sprobujesz dzialac na swoim przekonasz sie ze to ciezki kawal chleba,szczegolnie w naszej branzy. Roboty nie brakuje ale nie ma jej tez zbyt duzo. To co proponuje to przy dobrych wiatrach znacznie wieksze pieniadze niz ja sam wyciagam. gdybym mogl zaproponowalbym wiecej, to nie jest kwestia mojej zlej woli. Takie sa realia...
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-14, 14:38   

Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie znam miasta ani warsztatu w polsce gdzie robi sie 50 elementow dziennie. przeciez to wychodzi po 5 calosciowek na dzien :P

i juz nie chodzi nawet o moc przerobowa tylko skad brac tylu klientow... ?
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-07-14, 17:25   

Posty: 380
By³ u nas kiedy¶ taki lakiernik ze szczecina czy gdañska, nie pamiêtam dok³adnie i powiedzia³ ¿e u nich maluj± dziennie po 50-60 elementów. On jest tylko od malowania, wchodzi do pomieszczenia i maluje, idzie do nastêpnego i maluje a w miêdzy czsie te pierwsze pomalowane zabieraj± i przynosz± nastêpne. Jest ich trzech i dziennie wychodzi im razem ko³o 60elementów. Nie wiem czy to prawda bo nigdy nie by³em w jakiej¶ du¿ej lakierni w du¿ym mie¶cie, kole¶ tak mówi³ to my¶la³em ¿e tak jest.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-14, 18:32   

Posty: 1890
Sk±d: Kraków
bajki. policz sobie CZAS po jakim element mozna ruszac.
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-14, 19:00   
Mów mi Bisu:D


Posty: 348
Pracuje w fabryce aut.
Albo parapety maluje.
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-07-14, 19:05   

Posty: 380
Bisuside14 napisa³/a:
Pracuje w fabryce aut.
Albo parapety maluje.

Nie wiem, mo¿e i tak. Koles nam to opowiada³ i my¶la³em ¿e tak jest.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-14, 19:18   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co do przerobu 50 elimentów dziennie to NIEWYRÓBKA. Nawet tylko maluj±c. No chyba ze na 2 zminy robili? po 2, 3 ludzi na 2 komory. To sie zgodze ale taki przerób? NIGDY sie z takim nie spotka³em...2,3 auta dziennie to max i to tez nie ca³osci.

@kpopis WIEM ILE CO KOSZTUJE bo nie od dzis latam po sklepach i widze ceny. BY³ czas kiedy mia³em w³asna dzia³alnosc z kumplem(4 lata ale ¿ród³o upad³o to i my tez), zyski i straty 50/50 takze ceny i koszta nie s± mi obce.
_________________
Bart
 
 

anowi
Wys³any: 2008-07-14, 23:25   

Posty: 39
kpopis napisa³/a:


Mebarth, pracujesz u kogos i pewnie nie kupujesz na biezaco materialow i nie masz do konca swiadomosci ile co kosztuje. Niestety ja nie mam mozliwosci placic wiecej niz 50zl za wyprowadzenie elementu. Biore 300zl za element i po odliczeniu wszystkich kosztow zysk wynosi okolo 100zl na elemencie. W tej sytuacji nie moge zaplacic komus 150zl za wyprowadzenie elementu pod lakier. Moge oddac komus polowe zysku za zrobienie tej roboty. Ty nie musiales kupic pistoletow, kompresora, promiennika, szlifierek,migomatu, papierow,kitu i innych materialow, wentylacji, masek, szukac klientow itd.Wyposazenie warsztatu ograniczone do minimum czyli do prowadzenia najprostszych napraw to kilkanascie tysiecy zlotych. Prowadze wlasny zaklad i mam to wszystko na glowie. Jesli kiedys sprobujesz dzialac na swoim przekonasz sie ze to ciezki kawal chleba,szczegolnie w naszej branzy. Roboty nie brakuje ale nie ma jej tez zbyt duzo. To co proponuje to przy dobrych wiatrach znacznie wieksze pieniadze niz ja sam wyciagam. gdybym mogl zaproponowalbym wiecej, to nie jest kwestia mojej zlej woli. Takie sa realia...


Sorry, za d³ugi cytat, ale wydaje mi siê, ¿e warto.
Popatrz kpopis teraz p³aczesz, ¿e musia³e¶ wydaæ kasê na wyposa¿enie zak³adu i Ciebie nie staæ na godziw± pensjê dla pracownika. Masz wszystko na g³owie i musisz walczyæ o klientów. A jeszcze niedawno sam robi³e¶ konkurencjê cenow± legalnym zak³adom w swoim gara¿u. To przez takich jak TY pracujemy wszyscy po g³odowych stawkach. Teraz widzisz jak to smakuje.
Wydaje mi siê, ¿e cena jak± oferujesz jest ¶miesznie niska za samo przygotowanie pod lakier. A rozbieranie to przecie¿ te¿ kupa roboty. [/b]

"B³otnik z cieniowaniem na drzwiach i masce malowany per³± 250zl z moim lakierem"- to Twoje s³owa kpopis. I potem dziwiæ siê, ¿e jeden powtórzy drugiemu gdzie¶ w necie za ile i co polakierowa³ i klient w zak³adzie jak us³yszy 150 z³ za polakierowanie lusterka to chce zabiæ za zdzierstwo. Bo on liczy na cenê rzêdu 50 z³, a ja muszê 40 daæ za to pracownikowi. A gdzie materia³y i ca³a reszta?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-15, 21:00   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A kto to cieniuje maske do b³otnika za 250z³? Copperfield chyba.
RB cieniujesz maseczki ? :lol: gratis? :lol:
Cieniowanie maski to b³otnika to szczyt druciarstwa. Ze takie budy jescze istniej±....Zamiast poswiecic 2 dni d³uzej na dorobienie lakieru IDEALNIE to tracisz na 300ml klaru, troszke bazy na maske, 1500 cwiartke arkusza, czas na zdjecie maski, oklejenie w srodku (wyg³uszka tez daje smieci) polerowanie maski (2000 + pasta + czas) ...gdzie sens i logika?
DO drzwi rozumiem - dam tak rtobie nieraz jak mam kolor chjwy...ale ile mi to zajmie? 15 minut wiecej? Z maska to i wieksze koszta i czas. 250z³...za te pieniadze to bym dpy z domu nie ruszy³ do roboty. Na bezrobociu wiecej daja i leze a nie babram sie w gnoju.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-15, 21:07   

Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
RB cieniujesz maseczki ? :lol: gratis? :lol:


to pytanie do mnie?

pewnie ze cieniuje :mrgreen:
ja robie calosciowke z wnekami i piaskowaniem za 500 :mrgreen: :mrgreen: w tym moje materialy buhahahha
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-15, 21:08   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ooo a ja mysla³em ze za 300...BEDE SIE K£OCI£! :mrgreen:
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-15, 21:12   

Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
ooo a ja mysla³em ze za 300...BEDE SIE K£OCI£! :mrgreen:


ahhh zapomnialem ze garazowcowi polaczkowi nie przystoi zdzierac. przesadzilem z cena . oki niech bedzie 250.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-15, 21:19   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zdzierco polaczku...u ZENKA zza miedzy robia po 150!
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-15, 21:22   

Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Zdzierco polaczku...u ZENKA zza miedzy robia po 150!


i to aerografem !
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-16, 20:09   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
rbfm napisa³/a:
Cytat:
Zdzierco polaczku...u ZENKA zza miedzy robia po 150!


i to aerografem !

z Makro po rabacie i bez VATu za ZERO %

Podoba mi sie ta blokada na malunki:) tylko GARAZOWCY zostali na tym smiesznym forum :lol:
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-16, 20:12   

Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jaka blokada ?

[ Dodano: 2008-07-16, 20:19 ]
aa juz widze :D
tylko nie moge rozkminic co to ma wspolnego z burdelem u nas.

[ Dodano: 2008-07-17, 14:33 ]
mebArth, zauwaz jak sprytnie acid wykorzystal sytuacje aby wszystkich zwerbowac na swoje forum HA HA HA
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-17, 18:56   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Taaa tylko kto tam pójdzie? 2 ludzi co ma cos wspólnego z AERO? LOL ...3osobowe forum. JAzda na maxa. POzazdroscic. No ale na forum AERO nie dowiemy sie jak poszpachlowac reperaturke i czym to pomalowac kompresorem do wulkanizacji. TAM takich narzedzi nie uzywaja.
ACID sie obrazi³, strzeli³ focha i pokozo³ :mrgreen:
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Og³oszenia

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga