Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
thcleniu
Wys³any: 2019-04-22, 19:34   Lakierowanie felg ... Mój pierwszy raz z pistoletem
0
UP DOWN

Posty: 17
Witam.
Lubie nowe doswiadczenia wiêc wymy¶li³em sobie ze odnowie i polakieruje felgi. Felgi wyczyscilem papierem 240 i po³o¿y³em po ca³o¶ci epoksyd troton 10:1 + 30% rozpuszczalnika. U¿y³em do tego pistoletu Sico (modelu nie znam ale kosztowa³ cos ok 100zl) z dysza 1.3. Miotla zmniejszona i materia³ tez troche skrecony a cisnienie 3bar. Ogolnie nakladalo sie fajnie z tym ze wiem ¿e do podkladu zalecana jest dysza 1.7 czy cos takiego. Nie wiem niestety w jakim celu :)
Jaki mam problem...a mianowicie kiedys uzywalem epoksydu 1k boll i rozlewal sie mega idealnie, natomiast ten troton jest pod palcem szorstki i ma taka strukture jak skorka pomarañczy. Szlifowalem teraz wodnym 800 i pod palcem jest mega g³adko ale struktura tak jakby zosta³a. Ciezko to pokazac na zdjêciu.
Teraz pytanie czy powinienem to szlifowac aby bylo gladkie pod palcem i struktura idealna czy moga zostac takie mikro kratery nie wyczuwalne pod palcem? A moze prysnac jeszcze raz tyle ze cos inaczej poustawiac?
 

thcleniu
Wys³any: 2019-04-23, 21:09   
0
UP DOWN

Posty: 17
Moze zadam prostsze pytanie...czy aby polozyc lakier na epoksyd to musi on byc wyszlifowany na lustro czy mo¿e moga byc ma³e "w¿ery"?
 

Siekiera
Wys³any: 2019-04-23, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
1. by³ szorstki bo pewnie go wypyla³e¶ a nie rozlewa³e¶ :)
2. struktura + w¿ery bêd± widoczne na lakierze. Je¿eli ci to nie przeszkadza to mo¿esz dawaæ lakier 2K lub baza i klar
3. jak chcesz na g³adko to masz problem :) szlifowanie spowoduje ¿e poprzecierasz siê do metalu a wiêcej epoksydu bym nie dawa³ bo czym grubiej tym gorzej (mo¿e pó¼niej odpadaæ) bezpiecznie by³oby po³o¿yc wype³niacz akrylowy i dopiero na nim docieraæ.
 

thcleniu
Wys³any: 2019-04-23, 22:16   
0
UP DOWN

Posty: 17
1. Byæ mo¿e trzyma³em pistolet za daleko bo ba³em siê zacieków...a niepotrzebnie.
2. Bede malowa³ na ciemny grafit z duza iloscia ... Mowili mi ze to opilki aluminium...mialem nadzieje ze te male w¿ery zgina po bazie i klarze
3. W³a¶nie mam juz dwie przecierki do metalu :( i zastanawia³em sie czy moge na ca³o¶æ ktora jest przeszlifowana 800 po³o¿yæ 3 warstwê epoksydu czy tylko delikatnie prysnaæ na przecierki?
Aaa zapomnia³em ze jeszcze mam kilka ma³ych dolkow do uzupelnienia szpachl± i je tez chcia³em prysnac epoksydem.
Czy moge polozyc 3 warstwe na epoksyd przeszlofowany 800? Czy musialbym przejechaæ 240?
Moze kupiê ten podklad akrylowy ...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang