Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Danion1121
Wysłany: 2019-05-05, 22:13   Szpachle na rok 2019
0
UP DOWN

Witam,

..Przychodzę do Was poprosić o pomoc. Wcześniej miałem kupić produkty APP, lecz im bardziej się zagłębiałem w temat tym bardziej czułem się zagubiony. Posty często pochodzą z lat 2007/2013 itp. W trakcie tego, dowiedziałem się ,że polecane produkty firmy DuPont stały się produktami firmy Cromax. Produkty 749R i 769R zniknęły. Czytam ,że firma Cromax teraz to tylko przelicznik na zyski kosztem dobrej renomy starego Dupont'a.
..Czy mogli byście mi polecić (na obecną chwile) jakieś dobre szpachlówki, pokroju DuPonta? Szpachlówka zgrubna / wykończeniowa / do plastików / mata szklana z laminatem(zestaw naprawczy).

..Zabieram się za naprawę wgniecenia w drzwiach / pękniętego zderzaka / pękniętej starej szpachli na masce.

Pozdrawiam

Robertlodz09 
Wysłany: 2019-05-06, 22:14   
+1
UP DOWN

Danion1121 napisał/a:
Czy mogli byście mi polecić (na obecną chwile) jakieś dobre szpachlówki, pokroju DuPonta?

Masz bardzo duży wybór materiałów od wielu renomowanych producentów ...
np. PPG ,Autocolor ,Standox, Spies-hecker itd. ,a z polskich producentów polecam
wyroby Novol for classic car ;) czy też Novol Spectral

Danion1121
Wysłany: 2019-05-07, 08:25   
0
UP DOWN

Dzięki za odpowiedz :] Z tego co czytałem, to szpachle app stawiano na równej, lub troche wyzszej półce z novolem. Mógłby się ktoś do tego odnieść? Ktoś ma zdanie na temat szpachli od app?

max2014 
Wysłany: 2019-05-08, 22:00   
+1
UP DOWN

Danion1121 napisał/a:
Dzięki za odpowiedz :] Z tego co czytałem, to szpachle app stawiano na równej, lub troche wyzszej półce z novolem. Mógłby się ktoś do tego odnieść? Ktoś ma zdanie na temat szpachli od app?

witaj ja pracuje na materiałach app kup sobie małą szpachle z aluminium , quartz q102 też małą compact również 250ml
bardzo dobrze się obrabia i nie jest aż tak droga ja na przykład evercot albo autocolor
widuję auta robione na materiale app i wyglądają bardzo dobrze
ja z czystym sumieniem mogę ci polecić ten produkt :spoko:

Danion1121
Wysłany: 2019-05-08, 23:41   
0
UP DOWN

Super :) Czyli rozumiem, że mogę położyć tą aluminiową jako zgrubną i przykryć to tym quartz q102?

max2014 
Wysłany: 2019-05-10, 19:13   
0
UP DOWN

tak

Novol rafman
Wysłany: 2019-05-15, 10:17   Ad.Jakość szpachlówek
0
UP DOWN

Witam!
Trochę z opóźnieniem ,ale włączę się do dyskusji na temat szpachlówek ponieważ jako pracownik laboratorium i Centrum Szkoleniowego firmy NOVOL widzę tutaj jeden, podstawowy błąd w podejściu do oceny szpachlówek.
Przede wszystkim nie istniej na świecie produkt oparty na żywicach np:poliestrowych ,który nie posiadałby skurczu ,czyli siadania, a Novol jest jednym z największych producentów tego typu wyrobów w świecie.
Podkreślam fakt ,że jest producentem ,a nie konfekcjonerem cudzych wyrobów.
Na ocenę szpachlówki mocno wpływa także sposób jej obróbki.
Drugi ,bardziej widoczny typ ,,siadania" ,to rysy od źle dobranej gradacji papierów ściernych.
Mamy XXI wiek a ciągle wielu lakierników ,,siedzi" jeszcze w technologii lat 80-tych 90-tych XX wieku.
Na dzień dzisiejszy nie pracowałbym na innych szpachlówkach niż lekkie np: Spectral SoftLight,FiberLight,Multilaght,Easy Sand...
Sferyczne wypełniacze i zupełnie inne żywice powodują ,że szpachlówki można obrabiać mniejszymi gradacjami papieru(mniejsze rysy) łatwo się sypią ,nie potrzeba takiej siły nacisku przy obróbce co jest mega ważne w przypadku współczesnych aut wykonanych z blachy o grubości kartki papieru ,szybciej się szlifują i nie będą twarde jak skała na następny dzień.
Ostatnia uwaga dotyczy kwestii jakościowo-technologicznych.
Producenci aut stosują coraz dziwniejsze ocynkowane blachy ,które powodują różne niespodzianki jeśli ktoś kładzie szpachlówkę na ,,gołą blachę" a nie daje epoksydu,ale to inny temat...

pzdr.Rafał Mania NOVOL

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu