Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
stapson94
Wysłany: 2020-02-10, 20:38   Remont blacharski terenówki
0
UP DOWN

Cześć, kupiłem całą karoserię do terenówki (moja troche agonia i nie mam czasu na wyłączenie z użycia samochodu na 3 miesiące) w części już pospawaną, z tym, że było to spawane jakiś czas temu i zdążyłlo się pokryć rdzą (nie dziury tylko nalot).

Co powinienem z tym zrobić i co powinienem robić po kolei przy wspawywaniu kolejnych elementów itp.? (buda często możliwe, że będzie stać pod plandeką na zewnątrz i chciałbym gołe blachy i spawy czymś zabezpieczyć).

Czy mogę świeże blachy malować pędzlem farbą Corizon, na to nałożyć szpachlę gdzię trzeba, następnie epoksyd i coś w stylu raptora?
Czy Corizon będzie się gryzł z epoksydem i szpachlą?

Jak ogólnie polecacie to zrobić? Jakimi warstwami po kolei malować nadwozie a jakimi spód budy?

To nie musi jakoś bajecznie wyglądać to ma działać i zapobiec korozji na wiele lat.

Mam tam również wspawane progi z ceownika, wszystko spoko, próg wewnętrzny jest zdrowy, ale ten ceownik przez ten czas zdążył się pokryć rdzą. Co z nim zrobić? Napsikać brunoxa epoxy następnie jakiś wosk i zaspawać szczelnie?

Pozdrawiam

p.s. a może po prostu robić wszystko na spokojnie (przez miesiąc nie zgnije), potem wyszlifować czy tam wypiaskować i od razu wymalować to epoksydem?

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-02-10, 23:28   
0
UP DOWN

Na koniec weż wszystko oczyść wypiaskuj przematuj i pokryj epoksydem tak aby było min. 2 pełne warstwy tego podkładu i na to możesz już spokojnie szpachlować malować itd

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu