Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
stapson94
Wys³any: 2020-02-10, 20:38   Remont blacharski terenówki
0
UP DOWN

Posty: 1
Cze¶æ, kupi³em ca³± karoseriê do terenówki (moja troche agonia i nie mam czasu na wy³±czenie z u¿ycia samochodu na 3 miesi±ce) w czê¶ci ju¿ pospawan±, z tym, ¿e by³o to spawane jaki¶ czas temu i zd±¿y³lo siê pokryæ rdz± (nie dziury tylko nalot).

Co powinienem z tym zrobiæ i co powinienem robiæ po kolei przy wspawywaniu kolejnych elementów itp.? (buda czêsto mo¿liwe, ¿e bêdzie staæ pod plandek± na zewn±trz i chcia³bym go³e blachy i spawy czym¶ zabezpieczyæ).

Czy mogê ¶wie¿e blachy malowaæ pêdzlem farb± Corizon, na to na³o¿yæ szpachlê gdziê trzeba, nastêpnie epoksyd i co¶ w stylu raptora?
Czy Corizon bêdzie siê gryz³ z epoksydem i szpachl±?

Jak ogólnie polecacie to zrobiæ? Jakimi warstwami po kolei malowaæ nadwozie a jakimi spód budy?

To nie musi jako¶ bajecznie wygl±daæ to ma dzia³aæ i zapobiec korozji na wiele lat.

Mam tam równie¿ wspawane progi z ceownika, wszystko spoko, próg wewnêtrzny jest zdrowy, ale ten ceownik przez ten czas zd±¿y³ siê pokryæ rdz±. Co z nim zrobiæ? Napsikaæ brunoxa epoxy nastêpnie jaki¶ wosk i zaspawaæ szczelnie?

Pozdrawiam

p.s. a mo¿e po prostu robiæ wszystko na spokojnie (przez miesi±c nie zgnije), potem wyszlifowaæ czy tam wypiaskowaæ i od razu wymalowaæ to epoksydem?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-02-10, 23:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Na koniec we¿ wszystko oczy¶æ wypiaskuj przematuj i pokryj epoksydem tak aby by³o min. 2 pe³ne warstwy tego podk³adu i na to mo¿esz ju¿ spokojnie szpachlowaæ malowaæ itd
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group