Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Hootnik 
Wysłany: 2020-03-21, 11:04   Renowacja tokarki
0
UP DOWN

Cześć,

Aktualnie w warsztacie przeprowadzamy remont starej tokarki 16K20 i w niedalekich planach mamy również odnowić szlifierkę SPC20 i jedną z frezarek. Pomijając kwestie mechaniki zależy mi na odpowiednim odmalowaniu maszyn. Są to korpusy żeliwne szpachlowane oraz pomalowane jakimś czerwonym podkładem a następnie farbą która rozpuszcza się przy użyciu acetonu. Powierzchnie kilka razy umyliśmy i w celu usunięcia bardzo grubej warstwy wbitych opiłków i smaru wstępnie przeszlifowaliśmy drucianą szczotką na szlifierce kątowej. Ciężko to dokładnie doczyścić "do gołego". Następny krok jaki planuję to przeszlifowanie papierem ściernym 180 i odtłuszczenie i pomalowanie antykorozyjnym podkładem epoksydowym novol protect 360. Proszę o pomoc co dalej tzn:

Jaki pistolet z jaką dyszą do pomalowania podkładem (budżet do 400 zł)
    Czy po późniejszym szpachlowaniu nanieść jeszcze w tych miejscach warstwę podkładu?
    Czy potem można pomalować wszystko emalią epoksydową?
    Jeżeli tak to jakiej dyszy użyć do emalii epoksydowej?
    Czy znacie może jakieś lepsze od emalii epoksydowej powłoki na ostatnią warstwę?

To, co czytałem na forach zajmujących się tematyką tokarek/frezarek to "maszyna nie ma wyglądać, oczyścić i pomalować hammerite".....

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i postaram się zamieszczać zdjęcia z malowania tak, aby potem inni mieli temat jak przeprowadzić malowanie tego typu maszyn.

Poniżej wstawiam zdjęcie wstępnie rozebranej maszyny.

MagikInvest
Wysłany: 2020-03-21, 11:13   
0
UP DOWN

hej, tokarki to akurat nie lakierowałem ale inne maszyny jak i poj ciężarowe używam Hempel poliuretan 5L 180zł i jak narazie jestem bardzo zadowolony , wiertarka stołowa polakierowana wygląda do dziś super ,

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu